• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • InterContinental Warszawa

  Przeczytaj także...
  Tadeusz Spychała (ur. 1933 w Lesznie, zm. 29 sierpnia 2003 w Wiedniu) - polski architekt na stałe mieszkający w Austrii.Hotel – obiekt wchodzący w skład infrastruktury turystycznej, w którym świadczone są odpłatnie usługi noclegowe (przede wszystkim krótkookresowe).
  Złote Tarasy – kompleks handlowo-biurowo-rozrywkowy ulokowany w ścisłym centrum Warszawy, tuż obok dworca Warszawa Centralna i Pałacu Kultury i Nauki, pomiędzy aleją Jana Pawła II, ulicami Złotą i Emilii Plater. Część handlowa obiektu otwarta została z opóźnieniem 7 lutego 2007 roku.

  InterContinental Warszawa – pięciogwiazdkowy hotel w Warszawie, zlokalizowany pomiędzy ulicami Emilii Plater, Śliską i Sosnową

  Budynek zaprojektował zespół architektów pod kierownictwem Tadeusza Spychały.

  Opis[]

  Budynek charakteryzuje jednolita, smukła bryła, utrzymana w groszkowej tonacji kolorów, podobnie jak sąsiadujący wieżowiec WFC. Mieści 414 pokoi, w tym apartament prezydencki, 76 apartamentów z aneksem kuchennym oraz posiada 13 sal konferencyjnych. W budynku jest również sala balowa, dwa bary, dwie restauracje, pijalnia czekolady E. Wedel, sauna, fitness club, spa, solarium. Na 43. i 44. piętrze (150 metrów nad ziemią) zbudowano basen o wymiarach 6 × 18 metrów. Jest to najwyżej położony basen w Polsce. Pod ziemią mieszczą się parkingi dla 175 pojazdów, rozłożone na pięciu poziomach.

  E. Wedel – pierwsza w Polsce fabryka czekolady. Firma i marka producenta wyrobów czekoladowych. Zakład produkcyjny znajduje się w Warszawie na Kamionku.Warsaw Financial Center (WFC) należy do czołówki najbardziej prestiżowych biurowców Warszawy. Mieści się u zbiegu ulic Emilii Plater i Świętokrzyskiej, w ścisłym centrum miasta. Oddany do użytku w 1998 roku, był pierwszym nowoczesnym budynkiem biurowym w stolicy i zapoczątkował powstanie Centralnej Dzielnicy Biznesowej.

  W celu wybudowania hotelu wyburzono pierwszy w Polsce klub jazzowy, legendarne Akwarium (rok zał. 1977). Był to wówczas jedyny klub jazzowy w Warszawie. Okoliczni mieszkańcy protestowali przeciwko nowemu budynkowi, tłumacząc że zasłoni im światło słoneczne. Ostatecznie doszło jednak do porozumienia z mieszkańcami, czemu budynek zawdzięcza swój charakterystyczny wygląd: pomiędzy piątą a dwudziestą kondygnacją znajduje się wcięcie, które zapewnia odpowiednie nasłonecznienie mieszkań w pobliskim bloku.

  Warszawa; miasto stołeczne Warszawa, w skrócie m.st. Warszawa – stolica i największe miasto Polski, położone w środkowo-wschodniej części kraju, na Nizinie Środkowomazowieckiej, na Mazowszu, nad Wisłą. Od 2002 r. miasto stołeczne Warszawa jest gminą miejską mającą status miasta na prawach powiatu.

  Klub jazzowy zniknął na sześć lat, a później został reaktywowany w kompleksie Złote Tarasy.

  Całkowity koszt budowy hotelu przekroczył 100 mln euro.

  Przypisy

  1. Dariusz Bartoszewicz. Jej warszawskie wysokości. „Gazeta Stołeczna”, s. 4, 20 marca 2015. 

  Linki zewnętrzne[]

 • Strona hotelu
 • Hotel Intercontinental na stronie Wieżowce Warszawy
 • Google Maps • w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.028 sek.