• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Instytut Psychiatrii i Neurologii  Podstrony: [1] [2] 3
  Przeczytaj także...
  Marek Michał Jarema (ur. 18 września 1946 w Krakowie) – polski lekarz, profesor nauk medycznych, profesor Instytutu Psychiatrii i Neurologii w Warszawie, specjalista w zakresie neurologii i psychiatrii. Psychiatria – jedna z podstawowych specjalizacji medycznych zajmująca się badaniem, zapobieganiem i leczeniem zaburzeń i chorób psychicznych. Bada ich uwarunkowania biologiczne, psychologiczne, rodzinno-genetyczne, społeczne, konstytucjonalne – sposoby powstawania i skutecznego zapobiegania.
  Linki zewnętrzne[ | edytuj kod]
 • Strona IPiN


 • Podstrony: [1] [2] 3  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Warto wiedzieć że... beta

  Filip Janusz Rybakowski (ur. 16 lipca 1973 w Poznaniu) – polski psychiatra, profesor nauk medycznych; profesor nadzwyczajny Katedry Psychiatrii Wydziału Lekarskiego II Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu.
  Neurologia – dziedzina medycyny zajmująca się schorzeniami obwodowego układu nerwowego i ośrodkowego układu nerwowego. Neurologia i psychiatria są dziedzinami pokrewnymi, a niektóre choroby są domeną zarówno neurologa jak i psychiatry. Neurologia zajmuje się głównie schorzeniami, których podłożem jest proces uszkadzający układ nerwowy, a psychiatria z kolei zajmuje się głównie chorobami, których podłożem jest biochemiczne zaburzenie funkcjonowania mózgu jako całości.
  International Standard Name Identifier (ISNI) – unikalny identyfikator służący wystandaryzowanej identyfikacji obiektów, podmiotów, autorów dzieł, utworów i publikacji.
  Łukasz Mikołaj Święcicki (ur. 1961) – polski lekarz, specjalista w zakresie psychiatrii, doktor habilitowany nauk medycznych, profesor nadzwyczajny w Instytucie Psychiatrii i Neurologii w Warszawie.
  Library of Congress Control Number (LCCN) – numer nadawany elementom skatalogowanym przez Bibliotekę Kongresu wykorzystywany przez amerykańskie biblioteki do wyszukiwania rekordów bibliograficznych w bazach danych i zamawiania kart katalogowych w Bibliotece Kongresu lub u innych komercyjnych dostawców.
  Anna Członkowska z domu Dowżenko (ur. 15 czerwca 1943 w Warszawie) – polska lekarka, neurolog, profesor nauk medycznych.
  WorldCat – katalog rozproszony łączący zbiory 71 000 bibliotek ze 112 krajów, które są uczestnikami serwisu Online Computer Library Center. Katalog jest tworzony i prowadzony przez biblioteki, których zbiory są w nim ujęte.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.013 sek.