• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Instytut Polityki Społecznej Uniwersytetu Warszawskiego  Podstrony: 1 [2] [3] [4]
  Przeczytaj także...
  Tomasz Żukowski (ur. 3 października 1957 w Radzyniu Podlaskim) – polski politolog i socjolog, wykładowca akademicki i publicysta, doradca prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego.Ewa Tomaszewska (ur. 14 kwietnia 1947 w Płocku) – polska polityk, działaczka związkowa, nauczyciel akademicki, działaczka opozycji w PRL, posłanka na Sejm III kadencji, senator VI kadencji, od 2007 do 2009 deputowana do Parlamentu Europejskiego.
  Logotyp IPS UW

  Instytut Polityki Społecznej Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego – w skrócie IPS WDiNP UW. Jedna z pięciu jednostek dydaktycznych wchodzących w skład Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych UW.

  Spis treści

 • 1 Historia
 • 2 Studia
 • 3 Absolwenci
 • 4 Działalność naukowo-badawcza
 • 5 Działalność wydawnicza
 • 6 Kadra
 • 7 Linki zewnętrzne
 • Historia[]

  Organizacyjna historia Instytutu to proces, który miał trzy etapy. Pierwszy rozpoczął się w 1969 r., kiedy utworzono Zakład Polityki Społecznej w Instytucie Nauk Politycznych. W 1975 r. Zakład przekształcono w Katedrę, a w 1977 r. powstał Instytut Polityki Społecznej i nastąpiło jego organizacyjne oddzielenie się od Instytutu Nauk Politycznych.

  Cezary Wojciech Miżejewski (ur. 26 grudnia 1964 w Zgorzelcu) – polski polityk, poseł na Sejm II kadencji, były wiceminister pracy.Jarosław Karol Krajewski (ur. 9 marca 1983 w Warszawie) – polski polityk i samorządowiec, poseł na Sejm VIII kadencji.


  Podstrony: 1 [2] [3] [4]  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Warto wiedzieć że... beta

  Polityka społeczna – przyjęty i realizowany przez władzę publiczną i organizacje pozarządowe zespół długofalowych działań na rzecz zaspokajania potrzeb i rozwiązywania problemów społecznych. Polityka społeczna to również dziedzina nauk społecznych zajmująca się teorią polityki społecznej. Nauka o polityce społecznej znajduje zastosowanie przy konstruowaniu programów gospodarczych i społecznych partii politycznych a wyborcy oczekują ich realizacji w zgodzie z deklaracjami przedwyborczymi. Polska przyjęła w Konstytucji model społecznej gospodarki rynkowej.
  Instytut Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego powołano do życia w 1967, początkowo w ramach Wydziału Filozofii. W 1968 postanowiono zlikwidować Wydział Filozofii i w jego miejsce utworzono Wydział Nauk Społecznych, w składzie którego funkcjonowała również politologia. W 1975 powstał Wydział Dziennikarstwa i Nauk Politycznych.
  Jacek Piotr Męcina (ur. 9 września 1968 w Skierniewicach) – polski prawnik i politolog, zajmujący się zagadnieniami z zakresu prawa pracy, układów zbiorowych pracy i rynku pracy. W 2005 podsekretarz stanu w resorcie gospodarki i pracy, od 2012 sekretarz stanu w Ministerstwie Pracy i Polityki Społecznej.
  Europejski Fundusz Społeczny, EFS – jest głównym narzędziem finansowym Unii Europejskiej, wspierającym zatrudnienie w państwach członkowskich oraz promującym spójność gospodarczą i społeczną. Wydatki EFS wynoszą około 10% całkowitego budżetu UE.
  Rehabilitacja społeczna – zespół działań mających na celu umożliwienie osobie z niepełnosprawnością uczestniczenie w życiu rodzinnym, społecznym i zawodowym, na poziomie maksymalnie zbliżonym do innych osób.
  Uniwersytet Warszawski – polska uczelnia państwowa, założona 19 listopada 1816 roku w Warszawie. Najlepszy uniwersytet w Polsce według The Times Higher Education Supplement (QS World University Rankings). W rankingu szanghajskim (ARWU) z 2012 roku uczelnia została sklasyfikowana na miejscach 301-400. Według ogólnoświatowego rankingu szkół wyższych Webometrics Ranking of World Universities ze stycznia 2013, opracowanego przez hiszpański instytut Consejo Superior de Investigaciones Científicas uczelnia zajmuje 1. miejsce w Polsce wśród uniwersytetów, a na świecie 234. pośród wszystkich typów uczelni. Corocznie uniwersytet zajmuje 1-2 miejsce w rankingu polskich uczelni państwowych przeprowadzanych przez "Rzeczpospolitą" i "Perspektywy".
  Bogdan Socha (ur. 19 lutego 1954 w Ruszkowicach) – polski polityk, politolog, socjolog, urzędnik, były wiceminister pracy.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.052 sek.