• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Innocenty z Berzo

  Przeczytaj także...
  Włochy (Republika Włoska, wł. Italia, Repubblica Italiana) – państwo położone w Europie Południowej, na Półwyspie Apenińskim, będące członkiem wielu organizacji, m.in.: UE, NATO, należące do ośmiu najbardziej uprzemysłowionych i bogatych państw świata – G8.Kościół katolicki – największa na świecie chrześcijańska wspólnota wyznaniowa, głosząca zasady wiary i życia określane mianem katolicyzmu. Kościół katolicki jest jednym z trzech głównych nurtów chrześcijaństwa, obok Cerkwi prawosławnej i Kościołów protestanckich.
  Jan XXIII (łac. Ioannes XXIII, właśc. Angelo Giuseppe Roncalli; ur. 25 listopada 1881 w Sotto il Monte, zm. 3 czerwca 1963 w Watykanie) – patriarcha Wenecji (1953-1958), papież i 3. Suweren Państwa Miasto Watykan w okresie od 28 października 1958 do 3 czerwca 1963, błogosławiony Kościoła katolickiego.

  Innocenty z Berzo (ur. 19 marca 1844, zm. 3 marca 1890) – włoski błogosławiony Kościoła katolickiego.

  Język polski (polszczyzna) – język naturalny należący do grupy zachodniosłowiańskich (do których należą również czeski, słowacki, kaszubski, dolnołużycki, górnołużycki i wymarły połabski), stanowiących część rodziny indoeuropejskiej.Błogosławiony – w Kościele katolickim osoba zmarła, która za życia odznaczała się szczególnymi cnotami inspirowanymi doświadczeniem religijnym lub też która z powodu swojej religii poniosła śmierć męczeńską.

  Biografia[]

  Był synem Franciszki Poli i Piotra Scalvinoni. Wstąpił do seminarium duchownego w Brescii i mając 23 lata w 1867 roku został wyświęcony na kapłana. Był proboszczem parafii w Berzo. W 1873 r. wstąpił do zakonu kapucynów. Zmarł 3 marca 1890 roku. Pochowano go w kościele w Berzo Inferiore. Beatyfikował go Jan XXIII w dniu 12 listopada 1961 roku.

  Bibliografia[]

 • Bł.Innocenty z Berzo (pol.). Brewiarz. [dostęp 2013-08-06]. • w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.018 sek.