• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Innocent Emeghara

  Przeczytaj także...
  Axpo Super League - najwyższa klasa rozgrywek ligowych w piłkę nożną w Szwajcarii i Liechtensteinu po raz pierwszy zorganizowana w 1897 roku (jako Serie A). W rozgrywkach bierze udział 10 drużyn. W przeciwieństwie do innych lig piłkarskich, w tej lidze każda drużyna gra z każdą inną w sezonie po 4 mecze - 10 drużyn, 36 kolejek.AC Siena – włoski klub piłkarski z siedzibą w mieście Siena, założony w 1904 roku jako Società Studio e Divertimento (Towarzystwo Naukowo-Rozrywkowe). Klub przejął swoje biało-czarne barwy z herbu Sieny. Sekcję piłkarską otwarto w 1908. W sezonie 1934/35 Siena po raz pierwszy w historii grała w Serie B, by po spadku i 55 latach grania w niższych klasach rozgrywkowych w Italii awansować do Serie A w 2003 i zająć 13 miejsce w tabeli. Obecnie jest to drużyna występująca w Serie A.
  AS Livorno Calcio – włoski klub piłkarski z siedzibą w mieście Livorno, założony w 1915 roku, obecnie grający w rozgrywkach Serie A.

  Innocent Emeghara (ur. 27 maja 1989 w Lagos) – szwajcarski piłkarz pochodzenia nigeryjskiego grający na pozycji napastnika w San Jose Earthquakes.

  Kariera klubowa[]

  Emeghara urodził się w Nigerii. Karierę piłkarską rozpoczął w Szwajcarii, w klubie FC Zürich. W latach 2006-2009 grał w rezerwach tego klubu w trzeciej lidze szwajcarskiej. Z kolei w 2009 roku odszedł do drugoligowego FC Winterthur, w którym spędził sezon.

  Latem 2010 Emeghara przeszedł do Grasshoppers Zurych. 17 lipca 2010 zadebiutował w pierwszej lidze szwajcarskiej w zremisowanym 1:1 domowym meczu z Neuchâtel Xamax. Z kolei 22 września w meczu z FC Basel, w którym padł remis 2:2, strzelił swojego pierwszego gola w Axpo Super League. Przez cały sezon 2010/2011 strzelił w Grasshoppers 9 goli w lidze.

  Grasshoppers Zurych – klub sportowy ze Szwajcarii mieszczący się w Zurychu. Najstarszą i najbardziej znaną sekcją klubu jest drużyna piłkarska. W skład klubu wchodzą również sekcje działające w następujących dyscyplinach sportu: wioślarstwo, hokej na lodzie, piłka ręczna, tenis ziemny, hokej na trawie, curling, squash, unihokej.W eliminacjach do piłkarskich Mistrzostw Europy 2012 (skrót eME) wzieły udział reprezentacje narodowe z 51 europejskich federacji krajowych, które walczyły o 14 miejsc, dających prawo występu w turnieju głównym (finałach ME) – dwa pozostałe miejsca były zarezerwowane dla drużyn współgospodarzy imprezy: Polski i Ukrainy. Po raz pierwszy do rywalizacji w eliminacjach Mistrzostw Europy przystąpiła Czarnogóra.

  31 sierpnia 2011 roku Verhoek podpisał 3–letni kontrakt z FC Lorient. 22 stycznia 2013 roku, przeszedł na zasadzie transferu do AC Siena. W 2013 roku wypożyczono go do AS Livorno Calcio. W sezonie 2014/2015 grał w Qarabağ Ağdam. W 2015 przeszedł do San Jose Earthquakes.

  Stan na: koniec 2015

  Piłkarz – sportowiec uprawiający piłkę nożną (futbolista), ręczną (szczypiornista), wodną (waterpolista) lub siatkową (siatkarz).Nigeria, Republika Federalna Nigerii (ang. Federal Republic of Nigeria) – państwo w Afryce Zachodniej nad Zatoką Gwinejską, najludniejsze na kontynencie afrykańskim. Nazwa państwa pochodzi od rzeki Niger, a pierwszy raz pojawiła się w artykule gazety The Times z 1897 roku. Sąsiaduje z Beninem, Nigrem, Czadem i Kamerunem.

  Kariera reprezentacyjna[]

  W 2011 roku Emeghara otrzymał szwajcarskie obywatelstwo. 4 czerwca 2011 zadebiutował w reprezentacji, w zremisowanym 2:2 meczu eliminacji do Euro 2012 z Anglią, rozegranym w Londynie.

  Bibliografia[]

 • Statystyki na National Football Teams (ang.)
 • Statystyki na The Guardian (ang.) • w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Warto wiedzieć że... beta

  Londyn (ang. London) – miasto w południowo-wschodniej części Wielkiej Brytanii, stolica tego państwa, a także stolica Anglii.
  Swiss Challenge League – drugi poziom rozgrywek ligowych w piłkę nożną w Szwajcarii, po raz pierwszy zorganizowany w 1897 roku (w obecnym formacie od 1931).
  Fussballclub Zürich – szwajcarski klub piłkarski z Zurychu, założony w 1896 przez Hansa Gampera. W 2016 roku klub zajął ostatnie, 10. miejsce w tabeli i spadł do drugiej ligi (Challenge League).
  San Jose Earthquakes – amerykański klub piłkarski z San José w Kalifornii, założony w 1995 roku, występujący w Major League Soccer. Jeden z dziesięciu członków założycieli ligi MLS. Początkowo pod nazwą San Jose Clash. W 2005 roku zespół przeniesiony do Houston i nazwany Houston Dynamo. W 2008 roku ponownie w lidze MLS.
  Lagos – największe miasto Nigerii, około 10 mln mieszkańców (2010). Największe obok Kinszasy i Kairu miasto w Afryce. Stolica Nigerii do 1991, kiedy stolicę przeniesiono do Abudży. Lagos, mimo przeniesienia stolicy do Abudży, pozostało gospodarczym centrum kraju. Lagos jest położone na wybrzeżach Zatoki Lagos oraz na kilku wyspach. Początkowo w miejscu miasta leżała wioska Eko. Jej położenie w zatoce u wybrzeży Atlantyku uczyniło ją dogodnym miejscem dla kontaktów z Europejczykami. W XV wieku przybywający tu Portugalczycy utworzyli pierwszą stację handlową, którą nazwali Lagos (dosł. Jeziora), którą to nazwę nosiło miasto w południowo-zachodniej Portugalii. Handlowano przyprawami, kością słoniową i niewolnikami. Miasto zostało przejęte przez Brytyjczyków w 1807 w celu powstrzymania handlu niewolnikami. Zostało wcielone do kolonii Nigerii w 1900. W 1962 roku założono jedyny w mieście uniwersytet.
  Fussballclub Winterthur - szwajcarski klub piłkarski, grający obecnie w Challenge League, mający siedzibę w mieście Winterthur, leżącym w kantonie Zurych.
  Szwajcaria, Konfederacja Szwajcarska (Confoederatio Helvetica, Schweiz, Schweizerische Eidgenossenschaft) – państwo federacyjne w Europie Zachodniej. Jest jednym z niewielu państw, w których obowiązuje demokracja bezpośrednia. Szwajcaria od kongresu wiedeńskiego w 1815 roku jest państwem neutralnym. Do Organizacji Narodów Zjednoczonych przystąpiła dopiero 10 września 2002 po przegłosowaniu tej decyzji w referendum minimalną większością 52% głosów.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.035 sek.