• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Ingmar De Poortere

  Przeczytaj także...
  Steve Schets (ur. 20 kwietnia 1984 w Ninove) – belgijski kolarz torowy i szosowy, brązowy medalista torowych mistrzostw świata.Belgia, Królestwo Belgii (Koninkrijk België, Royaume de Belgique, Königreich Belgien) – państwo federacyjne w zachodniej Europie w południowych Niderlandach. Belgia jest członkiem Unii Europejskiej (UE), ONZ oraz NATO.
  Kolarstwo torowe uprawia się na rowerach torowych zbudowanych na kołach 28 calowych, podobnych do rowerów szosowych, ale o uproszczonej i mocno odchudzonej konstrukcji. Tory (zwane też czasem welodromami), na których uprawia się ten sport mają kształt zbliżony do bieżni lekkoatletycznych, na łukach są jednak mocno pochylone, aby można było na nich utrzymywać stałą prędkość.

  Ingmar De Poortere (ur. 27 maja 1984 w Gandawie) – belgijski kolarz torowy i szosowy, brązowy medalista torowych mistrzostw świata.

  107. Mistrzostwa Świata w Kolarstwie Torowym 2010 - odbyły się w Kopenhadze, w dniach 24 - 28 marca 2010. Były to jedenaste mistrzostwa, które rozegrane zostały w stolicy Danii - ostatni raz w 2002. W programie mistrzostw znalazło się dziewięć konkurencji dla kobiet: sprint indywidualny, sprint drużynowy, wyścig na dochodzenie wyścig punktowy, wyścig na 500 m, scratch keirin, wyścig drużynowy na dochodzenie i omnium oraz dziesięć konkurencji dla mężczyzn: sprint indywidualny, sprint drużynowy, wyścig indywidualny na dochodzenie, wyścig drużynowy na dochodzenie, wyścig punktowy, wyścig ze startu zatrzymanego, wyścig na 1 km, wyścig drużynowy na dochodzenie, madison, keirin, scratch i omnium.Kolarstwo szosowe – najstarsza i najbardziej tradycyjna odmiana kolarstwa polegająca na ściganiu się na rowerach szosowych spełniających normy UCI po zwykłych drogach publicznych.

  Kariera[]

  Pierwszy sukces w karierze Ingmar De Poortere osiągnął w 2000 roku, kiedy zdobył brązowy medal mistrzostw kraju w omnium. W 2006 roku zwyciężył w szosowym wyścigu Ronde van de Provincie Antwerpen, a rok później został mistrzem Belgii w scratchu. W 2010 roku brał udział w torowych mistrzostwach świata w Kopenhadze, gdzie wspólnie ze Steve'em Schetsem wywalczył brązowy medal w madisonie. Na tych samych mistrzostwach De Poortere był piąty w wyścigu punktowym, a rywalizację w indywidualnym wyścigu na dochodzenie ukończył na siedemnastej pozycji.

  Linki zewnętrzne[]

 • Profil na cyclingarchives.com (ang.)



 • w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.023 sek.