• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Informacyjna Agencja Radiowa  Podstrony: 1 [2] [3] [4]
  Przeczytaj także...
  Portal internetowy – internetowy serwis informacyjny poszerzony o różnorodne funkcje internetowe, dostępny z jednego adresu internetowego. W intencji twórców, ma to zachęcać użytkowników do ustawienia adresu portalu jako strony startowej w przeglądarce WWW i traktowania go jako bramy do Internetu.Radio – dziedzina techniki zajmująca się przekazywaniem informacji na odległość za pomocą fal elektromagnetycznych.

  Informacyjna Agencja Radiowa (IAR) – największa na polskim rynku mediów elektronicznych agencja informacyjna. Funkcjonuje przy Polskim Radiu od lata 1992 roku. W latach 1993-1994 IAR działała jako Radio-Info – pierwsze w Polsce radio informacyjne całkowicie na żywo, bez muzyki.

  IAR oprócz informacji depeszowych oferuje także serwisy dźwiękowe; korzysta z sieci reporterów lokalnych stacji publicznych, korespondentów zagranicznych Polskiego Radia i zespołu redakcyjnego w Warszawie. Serwisy depeszowe IAR udostępnia przez satelitę oraz Internet. Głównymi klientami agencji są lokalne rozgłośnie radiowe, portale internetowe i serwisy teletekstowe.

  Radio eR (ewangeliczna Radość) – regionalna, katolicka rozgłośnia radiowa archidiecezji lubelskiej, wcześniej znana pod nazwami Katolickie Radio Lublin i Radio Plus Lublin, wyłączona z sieci Plus przez abpa Józefa Życińskiego, która rozpoczęła nadawanie 1 października 2005. Redaktorem naczelnym jest ks. Mieczysław Puzewicz.Bruksela (fr. Bruxelles, nid. Brussel, niem. Brüssel) – miasto i stolica Belgii oraz Unii Europejskiej, położone w środkowej części kraju nad rzeką Senne.

  Głównym produktem IAR jest serwis internetowy, zawierający materiały tekstowe i dźwiękowe.

  IAR w swojej ofercie ma serwis krajowy, regionalny, zagraniczny, gospodarczy, kulturalny oraz sportowy tworzony przez Centralną Redakcję Sportową Polskiego Radia. Agencja przygotowuje również kilkuminutowe, gotowe do emisji dzienniki dla rozgłośni lokalnych (wiadomości IAR emitują, między innymi: poznańskie Radio Emaus, lubelskie Radio eR, Radio Warszawa, Radio Rodzina, Radio Niepokalanów).

  Polskie Radio Parlament, lub krócej Radio Parlament – nieistniejąca rozgłośnia radiowa należąca do Polskiego Radia, nadawana od 19 października 2001 do 30 lipca 2009 na falach długich o częstotliwości 198 kHz z Radiowego Centrum Nadawczego Raszyn. Program Radia Parlament był emitowany w godzinach 8:00-18:00. Waszyngton, D.C., formalnie Dystrykt Kolumbii (ang. Washington, D.C. /ˈwɒʃɪŋtən ˌdiːˈsiː/, District of Columbia), potocznie nazywany Waszyngtonem lub D.C. – założona 16 lipca 1790 stolica Stanów Zjednoczonych.

  Radio Parlament, Polskie Radio 24[ | edytuj kod]

  Dawniej dziennikarze IAR tworzyli zespół Radia Parlament. W grudniu 2010 roku IAR uruchomiła własne radio internetowePolskie Radio 24.

  Agnieszka Teresa Kublik (ur. 13 lutego 1962 w Warszawie) – polska dziennikarka i publicystka, od 1990 zawodowo związana z dziennikiem „Gazeta Wyborcza”.Radio Warszawa 106.2 FM – jedna z pierwszych prywatnych rozgłośni w Polsce, a zarazem najstarsza rozgłośnia katolicka w Polsce.


  Podstrony: 1 [2] [3] [4]
  Warto wiedzieć że... beta

  Radiotelevisione Italiana, RAI (od 2000 stylizowane na Rai; do 1954 Radio Audizioni Italiane) – włoski publiczny nadawca radiowo-telewizyjny. Rozpoczął działanie w 1954 roku.
  Meksyk (Meksykańskie Stany Zjednoczone, hiszp. México, Estados Unidos Mexicanos, Méjico, nah. Mēxihco) – kraj w Ameryce Północnej. Sąsiaduje ze Stanami Zjednoczonymi (na północy), z Oceanem Spokojnym (na zachodzie i południu), Zatoką Meksykańską i Morzem Karaibskim (na wschodzie) oraz z Gwatemalą i Belize (na południu i południowym wschodzie).
  Kijów (ukr. Київ, Kyjiw, ros. Киев, Kijew) – stolica i największe miasto Ukrainy, nad rzeką Dniepr. Był miastem królewskim Rzeczypospolitej Obojga Narodów.
  Na mapach: 52°36′41″N 14°40′05″E/52,611389 14,668056 Przystanek Woodstock – festiwal muzyczny organizowany przez Fundację Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy z pieniędzy uzyskanych od sponsorów.
  Londyn (ang. London) – miasto w południowo-wschodniej części Wielkiej Brytanii, stolica tego państwa, a także stolica Anglii.
  Paryż (fr. Paris) – stolica i największa aglomeracja Francji, położona w centrum Basenu Paryskiego, nad Sekwaną (La Seine). Miasto stanowi centrum polityczne, ekonomiczne i kulturalne kraju. Znajdują się tu liczne zabytki i atrakcje turystyczne, co powoduje, że Paryż jest co roku odwiedzany przez ok. 30 milionów turystów.
  DW (Deutsche Welle) – niemiecka stacja nadawcza z siedzibami w Bonn i Berlinie, która nadaje programy radiowe i telewizyjne w języku niemieckim, angielskim i innych. W internecie jest obecna w ponad 30 językach. DW jest członkiem Związku Niemieckich Nadawców Publicznych (ARD).

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.852 sek.