• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Infiniti  Podstrony: 1 [2] [3]
  Przeczytaj także...
  Lexus - (jap. レクサス, pol. Leksus) – marka luksusowych samochodów osobowych, należąca do japońskiego koncernu Toyota Motor Corporation.Acura (jap. アキュラ) - marka samochodów osobowych własności japońskiego koncernu Honda Motor Company powstała w 1986 roku. Luksusowe modele Hondy produkowane jako Acura przeznaczone są na rynki amerykański, kanadyjski, hongkongski, meksykański oraz chiński.

  Infiniti (jap. インフィニティ, nieskończoność) – marka luksusowych samochodów osobowych produkowanych przez koncern Nissan Motor Co. Ltd. założona w 1989 roku.

  Spis treści

 • 1 Historia
 • 2 Modele samochodów
 • 2.1 Obecnie produkowane
 • 2.2 Dawniej produkowane
 • 2.3 Samochody koncepcyjne
 • 3 Przypisy
 • 4 Linki zewnętrzne
 • Infiniti JX – średniej wielkości samochód sportowo-użytkowy produkowany od kwietnia 2012 roku przez Infiniti. Wersję produkcyjną zaprezentowano w 2011 roku podczas Los Angeles Auto Show. Samochód oparto na przedłużonej płycie podłogowej Nissana Murano. W 2012 roku Nissan ogłosił, że nowy Pathfinder (2013) oparty zostanie na płycie podłogowej znanej z modelu JX.Włochy (Republika Włoska, wł. Italia, Repubblica Italiana) – państwo położone w Europie Południowej, na Półwyspie Apenińskim, będące członkiem wielu organizacji, m.in.: UE, NATO, należące do ośmiu najbardziej uprzemysłowionych i bogatych państw świata – G8.


  Podstrony: 1 [2] [3]  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Warto wiedzieć że... beta

  Infiniti J30 - osobowy samochód klasy średniej-wyższej produkowany przez japońską firmę Infiniti w latach 1992-1997 z przeznaczeniem na rynek USA. Dostępny jako 4-drzwiowy sedan. Następca modelu M30. Do napędu użyto silnika V6 Nissana o pojemności 3 litrów. Moc przenoszona była na koła tylne poprzez 4-biegową automatyczną skrzynię biegów. Model został zastąpiony przez Infiniti I30.
  Infiniti I − samochód osobowy klasy średniej-wyższej produkowanych przez japońską firmę Infiniti w latach 1996–2004. Następca modelu J30. Dostępny jako 4-drzwiowy sedan. Do napędu używano silników V6 o pojemności 3,0 i 3,5 litra. Moc przenoszona była na oś przednią poprzez 4-biegową automatyczną bądź 5-biegową manualną skrzynię biegów. Powstały dwie generacje modelu.
  Sebastian Vettel (ur. 3 lipca 1987 w Heppenheim) – niemiecki kierowca wyścigowy, czterokrotny mistrz świata Formuły 1 z sezonów 2010, 2011 i 2012 i 2013, w których występował w zespole Red Bull Racing.
  Japonia (jap. 日本, trb. Nihon lub Nippon) – państwo wyspiarskie usytuowane na wąskim łańcuchu wysp na zachodnim Pacyfiku, u wschodnich wybrzeży Azji, o długości 3,3 tys. km. Archipelag rozciąga się niemal południkowo (Japończycy utrzymują, że ich kraj ma kształt „trzydniowego Księżyca”) pomiędzy 45°33′ a 20°25′ stopniem szerokości północnej, od Morza Ochockiego na północy do Morza Wschodniochińskiego i Tajwanu na południu. Stolica Tokio jest usytuowana prawie dokładnie na tej samej szerokości geograficznej co Ateny, Pekin, Teheran i Waszyngton.
  Nissan President - luksusowy samochód osobowy produkowany przez japońską firmę Nissan w latach 1965-2010. Dostępny jako 4-drzwiowy sedan. Następca modelu Cedric Special. Do napędu używano silników R6 i V8. Moc przenoszona była na oś tylną poprzez automatyczną skrzynię biegów.
  Nazewnictwo (zobacz też: nomenklatura) – zbiór zasad określający reguły nadawania nazw w danej dziedzinie. Umożliwia standaryzację nazw, pozwalając tym samym na łatwe dodawanie nowych elementów do słownika.
  Infiniti Q30 – samochód osobowy klasy kompaktowej produkowany przez japoński koncern motoryzacyjny Nissan Motor pod marką Infiniti od 2015 roku. Produkcja pojazdu odbywa się w angielskiej fabryce Nissana w Sunderland.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.057 sek.