• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Infamous  Podstrony: 1 [2] [3] [4]
  Przeczytaj także...
  Robert Tondera (ur. 21 kwietnia 1965 w Warszawie) – polski aktor teatralny, filmowy i dubbingowy. W roku 1989, ukończył PWST w Warszawie. od 1989 do 2007 roku w Teatrze Nowym w Warszawie (m.in. asystent dyr. Adama Hanuszkiewicza). Od 01.11.2007, aktor w Teatrze Rampa na Targówku.Jarosław Boberek (ur. 14 czerwca 1963 w Szczecinku) – polski aktor filmowy, teatralny i dubbingowy, reżyser polskiego dubbingu.

  Infamous (stylizowane jako inFAMOUS) – gra akcji z otwartym światem, stworzona przez Sucker Punch Productions i wydana przez Sony Computer Entertainment na konsolę PlayStation 3. Premiera gry odbyła w się w maju 2009 roku.

  Głównym bohaterem gry jest Cole MacGrath, goniec rowerowy, który znajdował się w epicentrum eksplozji, która doprowadziła do pogrążenia się w chaosie miasta Empire City. Sam Cole odkrywa, że po wybuchu zyskał moc kontrolowania elektryczności.

  Ważnym elementem gry są wybory moralne, które mają wpływ na fabułę gry oraz system Karmy, od którego zależy jakie moce zdobędzie protagonista.

  Ten artykuł opisuje ważne wydarzenia w 2009 roku w grach komputerowych i wideo. Zapoznaj się również z: Historia gier komputerowych.Sucker Punch Productions to amerykańska firma produkująca gry na konsole. Założona w 1997 z siedzibą w Bellevue w stanie Waszyngton. Jest to indywidualna firma, ale współpracuje z Sony Computer Entertainment od 2000 roku.

  Spis treści

 • 1 Fabuła
 • 2 Bohaterowie
 • 3 Polska wersja
 • 4 Linki zewnętrzne
 • 5 Przypisy


 • Podstrony: 1 [2] [3] [4]  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Warto wiedzieć że... beta

  Gry-Online (zapis stylizowany GRY-OnLine) – polska strona internetowa poświęcona grom komputerowym. Strona została założona 1 stycznia 2001 jako serwis informacyjny. Jego redaktorem naczelnym jest Łukasz Malik. Siedziba redakcji znajduje się w Krakowie. Jedną z większych części serwisu jest Encyklopedia Gier. Wielka Encyklopedia Gier co roku (do 2009) była wydawana przez firmy Gry-OnLine S.A. i Axel Springer w wersji płytowej.
  Robert Jarociński (ur. 8 maja 1976 w Toruniu) – polski aktor teatralny i filmowy. Absolwent warszawskiej Akademii Teatralnej (2002). Od 2002 aktor Teatru Narodowego w Warszawie. Mąż aktorki Moniki Węgiel
  January Brunov (znany również jako January Brunzlow, ur. 12 lutego 1964 w Nowej Rudzie) – polski aktor, znany m.in. jako współgospodarz (razem z Darią Trafankowską) programu Szalone liczby oraz jako głos Ludwiczka w polskiej wersji kreskówki Świat według Ludwiczka. Od 1998 jest współwłaścicielem firmy producenckiej.
  Sony Computer Entertainment Inc. (SCEI) – poboczna firma Sony założona 16 listopada 1993 roku w Tokio (Japonia). SCEI zajmuje się rozwojem, produkcją oraz sprzedażą sprzętu i oprogramowania dla serii konsoli PlayStation. SCEI jest także wydawcą i producentem gier na swoje konsole.
  Dariusz Błażejewski, (ur. 3 sierpnia 1967 w Szczecinie) – polski aktor teatralny i dubbingowy, rzadko występujący w filmie. Reżyser dubbingu. W 1993 roku ukończył studia na krakowskiej PWST.
  Otwarty świat zwany też piaskownica lub sandbox – jeden z typów projektowania gier komputerowych, opartych na piaskownicy. Termin ten służy też do określania gier, w których graczowi jest dostarczany świat, będący do odkrycia w stosunkowo dowolny sposób, bez sztucznych ograniczeń środowiska gry, z możliwością integracji z tym światem i bez liniowości rozgrywki.
  Paweł Ciołkosz (ur. 17 października 1982 r. w Dębicy) – polski aktor dubbingowy oraz teatralny i filmowy. W 2007 roku ukończył studia Akademii Teatralnej w Warszawie. W latach 2007-2010 był aktorem Teatru Współczesnego w Warszawie. Obecnie jest aktorem Teatru Polskiego w Warszawie.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.02 sek.