• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Independiente Santa Fe

  Przeczytaj także...
  Categoría Primera A (Copa Mustang) - kolumbijska najwyższa klasa rozgrywkowa piłki nożnej. Inną nazwą jest również Dimayor. Obecnie rozgrywki nazywane są również jako Copa Mustang. Nazwa pochodzi od marki papierosów Mustang, produkowanych przez firmę Protabaco, od 15 lat głównego sponsora ligi kolumbijskiej.Copa Merconorte – piłkarskie rozgrywki klubowe w Ameryce Południowej, rozgrywane w latach 1998–2001 pomiędzy klubami z Boliwii, Ekwadoru, Kolumbii, Peru i Wenezueli. Były odpowiednikiem rozgrywanego w tym samym okresie Copa Mercosur, do którego kluby z krajów biorących udział w Copa Merconorte nie miały dostępu. Później do turnieju dołączyły kluby z USA, Kostaryki i Meksyku. W roku 2002 wraz z konkurencyjnym Copa Mercosur zastąpiony został przez Copa Sudamericana.
  Argentyna (Argentina, Republika Argentyńska – República Argentina) – państwo w Ameryce Południowej, nad południowym Atlantykiem. Graniczy z Chile na zachodzie, Boliwią i Paragwajem na północy, Brazylią i Urugwajem na północnym wschodzie. Argentyna rości pretensje do archipelagu Falklandów oraz części Antarktydy. Nazwa pochodzi od łacińskiego argentum (srebro), którym Indianie obdarowali hiszpańskich rozbitków Juana Díaza de Solís. Pod względem wielkości Argentyna jest ósmym krajem na świecie i drugim w Ameryce Południowej (biorąc pod uwagę liczbę ludności i powierzchnię), jednakże biorąc pod uwagę także terytoria sporne do których Argentyna rości pretensje: Falklandy/Malwiny, Georgię Południową, Sandwich Południowy, Islas Auroras wraz z Orkadami Południowymi, Szetlandami Południowymi oraz z częścią Antarktydy administrowanej przez Argentynę na mocy Traktatu Antarktycznego powierzchnia łączna kraju wynosi 3 761 274 km², co czyni kraj ten ósmym na świecie pod względem powierzchni. Terytorium kraju podzielone jest na 23 prowincje i jedno miasto autonomiczne – stolica kraju Buenos Aires. Argentyna jest członkiem – założycielem Unii Narodów Południowoamerykańskich oraz Mercosur, a także członkiem Organizacji Państw Iberoamerykańskich, Banku Światowego, Światowej Organizacji Handlu, grupy krajów G15 oraz G20. Kraj uznawany jest za mocarstwo lokalne z bardzo wysokim wskaźnikiem rozwoju społecznego. W Ameryce Łacińskiej kraj ten ma piąty nominalny PKB na mieszkańca i najwyższy PKB mierzony parytetem siły nabywczej. Według analityków kraj ten zaklasyfikowany jest do rynków wschodzących, ze względu na wielkość, wysoki wzrost gospodarczy, poziom bezpośrednich inwestycji zagranicznych czy eksport w całości wytworzonych usług i towarów.

  Club Independiente Santa Fekolumbijski klub piłkarski z siedzibą w mieście Bogotá. Klub rozgrywa swoje mecze na stadionie Nemesio Camacho "El Campín", znajdującym się w Bogocie.

  Osiągnięcia[]

 • Mistrz Kolumbii (7): 1948, 1958, 1960, 1966, 1971, 1975, 2012-I
 • Wicemistrz Kolumbii (3): 1961, 1979, 2005 Apertura
 • Puchar Kolumbii (Copa Colombia) (2): 1989, 2009
 • Finał pucharu Kolumbii (Copa Colombia): 1950/51
 • Historia[]

  Pomimo że klub założony został 28 lutego 1941, działalność rozpoczął z dniem 23 marca 1941 . Źródłem jego istnienia był kampus szkoły Gimnasio Moderno, jednej z najważniejszych szkół w Bogocie. Independiente Santa zdobył swój pierwszy tytuł mistrza w 1948, stając się tym samym pierwszym mistrzem w historii Kolumbii. Następne tytuły mistrza klub zdobył w latach 1958, 1960, 1966, 1971 oraz 1975.

  Meksyk (Meksykańskie Stany Zjednoczone, hiszp. México, Estados Unidos Mexicanos, Méjico, nah. Mēxihco) – kraj w Ameryce Północnej. Sąsiaduje ze Stanami Zjednoczonymi (na północy), z Oceanem Spokojnym (na zachodzie i południu), Zatoką Meksykańską i Morzem Karaibskim (na wschodzie) oraz z Gwatemalą i Belize (na południu i południowym wschodzie).Kolumbia (hiszp. Colombia, Republika Kolumbii – República de Colombia) – państwo w północno-zachodniej części Ameryki Południowej leżące nad Morzem Karaibskim i Oceanem Spokojnym.

  Independiente ma za sobą udział w wielu międzynarodowych turniejach, jak Copa Libertadores, Copa Merconorte i Copa CONMEBOL. W roku 2005 klub zakwalifikował się do Copa Libertadores w roku 2006. W turnieju zajął w grupie pierwsze miejsce (wyprzedzając ArgentynaEstudiantes La Plata). Dnia 26 kwietnia 2006 MeksykChivas Guadalajara pokonał zespół w Guadalajarze 3:0. Szanse na odrobienie strat uważano za niewielkie. Jednak w Bogocie zabrakło kilku minut na wyrównanie stanu – Indpendiente wygrało 3:1.

  Copa Libertadores de América, czyli Puchar Wyzwolicieli Ameryki - międzynarodowe rozgrywki klubowe pomiędzy najlepszymi klubami piłkarskimi Ameryki Południowej oraz Meksyku. Rozgrywki odbywają się co roku.La Plata – miasto we wschodniej Argentynie, nad estuarium La Plata, na obszarze Pampy, ośrodek administracyjny prowincji Buenos Aires. 763 943 mieszkańców. Od 1884 w mieście istnieje uniwersytet.

  Piłkarze Independiente Santa Fe 2012-I[]

  Piłkarze[]

   Osobna strona: Kategoria:Piłkarze Independiente Santa Fe.

  Kibice[]

  W roku 2005 główny związek kibiców, LGARS (La Guardia Albirroja Sur), z pomocą firmy Samsung, głównego sponsora klubu oraz administracji klubu, stworzyli wspólnie największą na świecie flagę piłkarską. Flaga nazwana Lienzo de Fe (Płótno Wiary), ma 350 metrów długości i 38 metrów szerokości i pokrywa cały południowy koniec stadionu El Campín, gdzie kibice drużyny zasiadają podczas jej domowych meczów. Flaga pokazywana jest na każdym meczu, który klub rozgrywa u siebie.

  Club Deportivo Guadalajara S.A. de C.V., znany najczęściej jako Guadalajara lub Chivas – meksykański klub piłkarski z siedzibą w mieście Guadalajara, w stanie Jalisco. Obecnie gra w Primera División de México (I szczebel rozgrywek). Swoje domowe mecze rozgrywa na obiekcie Estadio Omnilife, mogącym pomieścić ponad 49 tysięcy widzów.Club Estudiantes de La Plata - argentyński klub piłkarski z siedzibą w mieście La Plata, stolicy prowincji Buenos Aires.

  Linki zewnętrzne[]

 • Oficjalna strona klubu Independiente Santa Fe
 • IndependienteSantaFe.com
 • Bogotá Albiroja
 • Capital del León
 • Dale León
 • Federal Sur
 • DIMAYOR • w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Warto wiedzieć że... beta

  Guadalajara – stolica stanu Jalisco i siedziba gminy Guadalajara. Miasto położone jest w centralnym regionie Jalisco w zachodnio-pacyficznej części Meksyku. Jest drugą najbardziej zaludnioną gminą Meksyku z liczba mieszkańców 1564514. Obszar miejski Guadalajary składa się z siedmiu przyległych gmin o łącznym zaludnieniu 4328584 (w 2009 roku) sprawiając, że Guadalajara jest tuż zaraz za Meksykiem najbardziej zaludnionym obszarem miejskim[. Gmina jest drugim obszarem pod względem gęstości zaludnienia w Meksyku.
  Bogota (hiszp. Bogotá, poprzednia nazwa oficjalna Santa Fe de Bogotá), to miasto w Ameryce Południowej, stolica Kolumbii.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.022 sek.