• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Independence Park

  Przeczytaj także...
  9. Mistrzostwa Świata Juniorów w Lekkoatletyce – zawody lekkoatletyczne, które odbyły się na Independence Park w stolicy Jamajki Kingston od 16 do 21 lipca 2002.Kingston – stolica i największe miasto Jamajki położona w jej południowej części nad Morzem Karaibskim. Ważny port morski i międzynarodowy port lotniczy. Miasto jest też najważniejszym ośrodkiem przemysłowym wyspy (przemysł paliwowy, włókienniczy, chemiczny oraz spożywczy).
  Igrzyska Imperium Brytyjskiego i Wspólnoty Brytyjskiej 1966 odbyły się w Kingston, stolicy Jamajki. Impreza ta odbyła się pierwszy raz w historii na Karaibach. Ceremonia otwarcia Igrzysk odbyła się 4 sierpnia 1966 roku na Stadionie Niepodległości, a zamknięcia 13 sierpnia 1966 roku.
  function mfTempOpenSection(id){var block=document.getElementById("mf-section-"+id);block.className+=" open-block";block.previousSibling.className+=" open-block";}

  Independence Park to kompleks sportowy i kulturalny w Kingston na Jamajce zbudowany na Igrzyska Imperium Brytyjskiego i Wspólnoty Brytyjskiej 1966. Mieści się tu wiele obiektów sportowych. Pomnik Boba Marleya oznacza wejście na stadion.

  Jamajka (ang. Jamaica) – wyspa i państwo na Morzu Karaibskim w archipelagu Wielkich Antyli, położone na południe od Kuby i na zachód od Haiti.Bob Marley, właśc. Robert Nesta Marley (ur. 6 lutego 1945 w Nine Mile, zm. 11 maja 1981 w Miami) – jamajski wokalista, wykonawca muzyki reggae, zaś na początkowym etapie kariery – ska i rocksteady; współzałożyciel, główny wokalista i gitarzysta rytmiczny grupy The Wailers.

  Obiekt ten jest Stadionem Narodowym Jamajki, który gości głównie piłkarzy jednak ma również zastosowanie lekkoatletyczne. Mogący pomieścić 35 000 osób obiekt, zwany w wolnym tłumaczeniu Parkiem Niepodległości jest areną przygotowań drużyny olimpijskiej Jamajki w lekkiej atletyce. W skład kompleksu wchodzą jeszcze hala sportowa oraz basen olimpijski.

  Jamaica International Invitational – mityng lekkoatletyczny rozgrywany na Jamajce w mieście Kingston. Zawody te rozgrywane są na stadionie Independence Park, który jest obiektem narodowym, mogącym pomieścić 35 000 osób. Zawody wchodzą w skład World Challenge Meetings, które organizowane są od 2010 roku.Piłka nożna (ang. football, amer. soccer) – gra zespołowa. Fani piłki nożnej twierdzą, że jest najpopularniejszą dyscypliną sportową na świecie.

  W 2002 odbyły się tutaj juniorskie mistrzostwa świata w lekkoatletyce. Od 2010 roku stadion jest gospodarzem zawodów lekkoatletycznych Jamaica International Invitational wchodzącego w cykl imprez World Challenge Meetings, które zastąpiły World Athletics Tour.

  Bibliografia[]

 • Informacje o stadionie
 • (window.RLQ=window.RLQ||).push(function(){mw.log.warn("Gadget \"edit-summary-warning\" styles loaded twice. Migrate to type=general. See \u003Chttps://phabricator.wikimedia.org/T42284\u003E.");mw.log.warn("Gadget \"wikibugs\" styles loaded twice. Migrate to type=general. See \u003Chttps://phabricator.wikimedia.org/T42284\u003E.");mw.log.warn("Gadget \"ReferenceTooltips\" styles loaded twice. Migrate to type=general. See \u003Chttps://phabricator.wikimedia.org/T42284\u003E.");mw.log.warn("Gadget \"main-page\" styles loaded twice. Migrate to type=general. See \u003Chttps://phabricator.wikimedia.org/T42284\u003E.");});
  World Athletics Tour – cykl komercyjnych mityngów lekkoatletycznych, organizowanych pod egidą IAAF w latach 2003 - 2009.  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.083 sek.