• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Incredible Hulk  Podstrony: 1 [2] [3] [4] [5]
  Przeczytaj także...
  Craig Armstrong (ur. 1959 w Glasgow) – brytyjski kompozytor, absolwent Royal Academy of Music. Autor muzyki filmowej; za ścieżkę dźwiękową do Moulin Rouge! wyróżniony Złotym Globem w roku 2001. Wydał cztery albumy solowe, współpracował z takimi artystami jak: Massive Attack, Madonna, Spice Girls, Pet Shop Boys, U2 i The Future Sound of London oraz zespół Texas.Poniżej znajduje się lista seriali na podstawie komiksów Marvela, zawiera ona zarówno seriale aktorskie, jak i animowane.

  Incredible Hulk (tytuł telewizyjny Niesamowity Hulk, oryg. The Incredible Hulk) – amerykański fantastycznonaukowy film akcji na podstawie serii komiksów o superbohaterze o tym samym imieniu wydawnictwa Marvel Comics. Za reżyserię odpowiadał Louis Leterrier, a za scenariusz Zak Penn. W rolach głównych wystąpili: Edward Norton, Liv Tyler, Tim Roth, Tim Blake Nelson, Ty Burrell i William Hurt.

  DVD (Digital Video Disc lub Digital Versatile Disc) – rozpowszechniony w roku 1995 standard zapisu danych na optycznym nośniku danych, podobnym do CD-ROM (te same wymiary: 12 lub 8 cm) lecz o większej pojemności uzyskanej dzięki zwiększeniu gęstości zapisu.Hulk to fikcyjna postać komiksowa, superbohater, z komisowego uniwersum Marvela. Twórcami postaci są Stan Lee i Jack Kirby. Pierwszy raz Hulk pojawił się w pierwszym numerze serii komiksowej The Incredible Hulk w maju 1962 roku. Alter ego Hulka to Doktor Robert Bruce Banner, obiecujący młody fizyk. Podczas pracy nad promieniowaniem gamma zdarzył się wypadek, w trakcie którego Banner został napromieniowany, co zaowocowało niekontrolowanymi transformacjami w Hulka, wielkiego, humanoidalnego stwora o nadludzkiej sile i wytrzymałości, nad którym Banner nie ma właściwie żadnej kontroli. W komiksie częstym motywem jest pościg policji i armii Stanów Zjednoczonych za Hulkiem i Bannerem, odpowiedzialnych za wywołanie ogromnych zniszczeń, gdziekolwiek się pojawiali. W trakcie długiej historii komiksu skóra Hulka była najczęściej zielona, ale na skutek różnorodnych zwrotów fabularnych, bywała także szara i czerwona. Hulk jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych postaci z komiksowego uniwersum Marvela.

  Główny bohater, Bruce Banner w wyniku napromieniowania posiada umiejętność przemieniania się pod wpływem stresu w Hulka, od tego czasu ukrywa się i szuka antidotum na swoją przypadłość. Zostaje wyciągnięty z kryjówki i musi się zmierzyć z przeciwnikiem o imieniu Abomination.

  Jest to reboot filmu Hulk z 2003 roku. Film wchodzi w skład I Fazy Marvel Cinematic Universe, jest drugą produkcją wchodzącą w skład tej franczyzy.

  Robert John Elias Downey Jr. (ur. 4 kwietnia 1965 na Manhattanie w Nowym Jorku) - amerykański aktor filmowy i telewizyjny, producent filmowy, scenarzysta, autor tekstów piosenek, komik.Stany Zjednoczone, Stany Zjednoczone Ameryki (ang. United States, US, United States of America, USA) – federacyjne państwo w Ameryce Północnej graniczące z Kanadą od północy, Meksykiem od południa, Oceanem Spokojnym od zachodu, Oceanem Arktycznym od północnego zachodu i Oceanem Atlantyckim od wschodu.

  Światowa premiera filmu miała miejsce w Kolumbii 6 czerwca 2008 roku, a w Polsce odbyła się 13 czerwca tego samego roku. Film zarobił 263,4 miliona dolarów przy budżecie 150 milionów.

  Streszczenie fabuły[ | edytuj kod]

  W Wirginii, na Uniwersytecie Culver, Generał Ross spotyka się z doktorem Bruce’em Bannerem, kolegą i chłopakiem jego córki, Betty, w sprawie odtworzenia eksperymentu super-żołnierza z czasów II Wojny Światowej. Próba powtórzenia eksperymentu jednak się nie powodzi, a Banner w wyniku działań promieni Gamma przekształca się w Hulka. Hulk niszczy laboratorium oraz rani i zabija przy tym ludzi. Banner rozpoczyna ucieczkę przed armią USA i Rossem, który chce wykorzystać jego przemianę w uzbrojeniu armii.

  Tim Roth, właśc. Timothy Simon Smith (ur. 14 maja 1961 w Londynie) – brytyjski aktor i reżyser, od wielu lat zamieszkały w Los Angeles.IMDb.com (The Internet Movie Database) – największa na świecie internetowa baza danych na temat filmów i ludzi z nim związanych. Zawiera informacje o aktorach, reżyserach, scenarzystach, producentach, montażystach, operatorach, muzykach itd. Informacje nie ograniczają się do kinematografii amerykańskiej.

  Pięć lat później Banner pracuje w fabryce napojów Rocinha w Rio de Janeiro, w Brazylii oraz stara się wynaleźć antidotum na swoje przemiany w Hulka. Przez internet współpracuje z nieznajomym. Bannerowi udało się nie przekształcić w Hulka w ciągu ostatnich pięciu miesięcy dzięki ćwiczeniom technik medytacyjnych. Jego przemiany następują przy wzroście tętna powyżej 200. W wyniku skaleczenia się krew Bannera dostaje się do jednej z butelek. Starszy pan z Milwaukee kupuje i wypija ten napój i pojawiają się u niego objawy choroby popromiennej. Bruce zostaje namierzony przez Rossa i armię. Ross wysyła do Rio jednostkę SWAT dowodzoną przez Emila Blonsky'ego, aby schwytać Bannera. Jednak ten zamienia się w Hulka i pokonuje drużynę Blonsky'ego. Blonsky zgadza się na przyjęcie małej dawki surowicy podobnej do tej, która była podana Bannerowi. Ta powoduje u niego wzrost siły i szybkości, szybsze gojenie się ran, ale także zniekształca jego szkielet i negatywnie wpływa na jego psychikę.

  Cameo, rola gościnna – krótki udział znanej osobistości w filmie, serialu lub w grze komputerowej. Często osoba taka nie jest uwzględniona w czołówce lub napisach końcowych.Przenośna konsola gier wideo – lekkie, niewielkich rozmiarów urządzenie elektroniczne posiadające wbudowany ekran, klawisze sterowania i głośniki. Ich niewielkie rozmiary i waga umożliwia noszenie ich przy sobie i granie w dowolnym miejscu i czasie. W przeciwieństwie do konsoli zasilana jest prądem stałym, a ekran, głośniki i kontroler stanowią integralną część urządzenia.

  Banner wraca do Uniwersytetu Culver i spotyka się z Betty Ross, córką generała, która spotyka się z doktorem Leonardem Samsonem. Banner zostaje zaatakowany przez Rossa i siły Blonsky'ego, co powoduje jego ponowne przekształcenie się w Hulka. Hulk mocno rani Blonsky'ego i ucieka z Betty Ross. Banner i Betty Ross wspólnie się ukrywają. Banner kontaktuje się z nieznajomym z internetu i umawia się z nim na spotkanie w Nowym Jorku. Okazuje się on być doktorem biologii, Samuelem Sternsem. Sterns stworzył prawdopodobne antidotum na pojedyncze transformacje Bannera na podstawie próbek jego krwi, które mu wysyłał. Ujawnia również syntetyzowane próbki krwi Bannera z zamiarem z zastosowania ich w medycynie. Banner chce je zniszczyć. W wyniku działania antidotum moc transformacji w Hulka zostaje osłabiona i Banner zostaje wydany w ręce wojska.

  Sega (jap. セガ – oficjalnie: Sega Corporation ,株式会社セガ, Kabushiki-gaisha Sega) – międzynarodowy producent i wydawca gier wideo, dawniej konsoli do gier. Główna siedziba firmy, która jest również siedzibą główną oddziału lokalnego, Sega of Japan, jest położona w Ota, dzielnicy Tokio w Japonii.James Schamus (ur. 7 września 1959 w Detroit) – amerykański scenarzysta i producent filmowy. Stały współpracownik reżysera Anga Lee. Trzykrotnie nominowany do Oscara, za każdym razem w innej kategorii: za najlepszy scenariusz i najlepszą piosenkę do filmu Przyczajony tygrys, ukryty smok (2000) oraz jako producent w kategorii najlepszy film za Tajemnicę Brokeback Mountain (2005). Laureat nagrody za najlepszy scenariusz na 50. MFF w Cannes za film Burza lodowa (1997). Był przewodniczącym jury konkursu głównego na 64. MFF w Berlinie w 2014.

  Blonsky ujawnia, że jest całkowicie zdrowy i dołącza do sił Rossa, aby zabrać Bannera do aresztu. Razem z Betty Ross zostaje zabrany helikopterem. Blonsky pozostaje i zmusza Sterna do podania mu próbki krwi Bannera. Sterns ostrzega go, że połączenie surowicy super-żołnierza z krwią Bannera może go przeistoczyć w coś „obrzydliwego”. Eksperyment przeistacza Blonsky'ego w stworzenie podobne wielkością i siłą do Hulka oraz doprowadza go do szaleństwa. Atakuje Sternsa, w wyniku czego do jego zranionego czoła dostaje się krew Bannera i wywołuje mutację w ciele naukowca. Blonsky jako Abomination zaczyna niszczyć Harlem. Banner zdaje sobie sprawę, że Hulk jest jedyną osobą, która może powstrzymać Blonsky'ego. Przekonuje Rossa, aby go uwolnił i wyskakuje z helikoptera. Po uderzeniu w ziemię przeistacza się w Hulka. Po długiej walce Hulk pokonuje Blonsky'ego, przed zabiciem go powstrzymuje go Betty Ross. Hulk ucieka z Nowego Jorku.

  Wirginia (ang. Virginia) – stan w Stanach Zjednoczonych na wybrzeżu Oceanu Atlantyckiego. Prawie dwie trzecie Wirginii jest zalesione, a branże związane z lasami zapewniają 17 mld dolarów rocznego przychodu dla gospodarki Wirginii (2% PKB), oraz ponad 100 tys. miejsc pracy. Box Office Mojo – amerykańska strona internetowa zajmująca się publikacją filmów online oraz serwisem raportowania Box office.

  Miesiąc później, Banner znajduje się w Kolumbii Brytyjskiej, gdzie okazuje się, że jest w stanie przekształcać się w Hulka w sposób kontrolowany.

  W końcowej scenie Tony Stark spotyka się z Rossem w miejscowym barze i informuje go o powstaniu drużyny.

  Obsada[ | edytuj kod]

 • Edward Norton jako Bruce Banner / Hulk, naukowiec specjalizującym się w dziedzinach: biochemii, fizyki nuklearnej i promieniowania gamma. W wyniku wypadku Bruce zostaje napromieniowany, co zaowocowało niekontrolowanymi transformacjami w Hulka – wielkiego, humanoidalnego stwora o nadludzkiej sile i wytrzymałości. Lou Ferrigno użycza głosu Hulkowi.
 • Liv Tyler jako Betty Ross, córka Generała Rossa, jest doktorem biologii. Kiedyś spotykała się i współpracowała z Bannerem.
 • Tim Roth jako Emil Blonsky, rosyjskiego pochodzenia brytyjski wojskowy współpracujący z Generałem Rossem.
 • Tim Blake Nelson jako Samuel Sterns, biolog, który pomaga Bannerowi odnaleźć antidotum.
 • Ty Burrell jako Leonard Samson, doktor psychiatrii, który spotyka się z Betty Ross.
 • William Hurt jako Thaddeus „Thunderbolt” Ross, ojciec Betty Ross i generałem armii Stanów Zjednoczonych, jego obsesją jest schwytanie Hulka.
 • W filmie wystąpili również: Christina Cabot jako Kathleen Sparr, oficer armii Stanów Zjednoczonych; Peter Mensah jako Joe Greller, wojskowy i przyjaciel Rossa.

  Universal Pictures – amerykańska wytwórnia filmowa założona 30 kwietnia 1912 roku przez Carla Laemmle. Obecnie należy do NBCUniversal, części koncernu Comcast. Razem z Paramount oraz Warner Brothers należy do najstarszych i największych wytwórni filmowych w USA. Od początku istnienia studia do 1 stycznia 2010 roku marką Universal opatrzono łącznie około 3400 filmów.Wii (wym. jak ang. we; IPA: [wiː]) – konsola gier wideo zaprojektowana i produkowana przez japońską firmę Nintendo. Początkowo znana pod nazwą Revolution jest następczynią Nintendo GameCube.

  W rolach cameo pojawili się: twórca komiksów Marvela, Stan Lee jako mężczyzna pijący napój zakażony krwią Bannera oraz w scenie po napisach Robert Downey Jr. jako geniusz, milioner, filantrop i playboy, Tony Stark.

  Edward Norton
  (Bruce Banner / Hulk)
  Liv Tyler
  (Betty Ross)
  Tim Roth
  (Emil Blonsky)
  Tim Blake Nelson
  (Samuel Sterns)
  Ty Burrell
  (Leonard Samson)
  William Hurt
  (Thaddeus „Thunderbolt” Ross)


  Podstrony: 1 [2] [3] [4] [5]
  Warto wiedzieć że... beta

  Hulk – amerykański fantastycznonaukowy film akcji z 2003 roku na podstawie komiksu o superbohaterze wydanego przez Marvel Comics. W głównych rolach występują Eric Bana, Jennifer Connelly i Nick Nolte, jego reboot Incredible Hulk pojawił się 5 lat później.
  Filmowe Uniwersum Marvela (ang. Marvel Cinematic Universe, MCU) – franczyza zrzeszająca filmy, seriale i krótkometrażówki „Marvel One-Shots” o superbohaterach produkcji Marvel Studios, które zaś oparte są na komiksach Marvel Comics. Pomiędzy produkcjami zrzeszonymi w Filmowym Uniwersum Marvela stosowane są częste crossovery, a także wspólne wątki i członkowie obsady.
  Microsoft Windows (ang. windows „okna”, IPA: [maɪkɹoʊsɑːft ˈwɪndoʊz]) – rodzina systemów operacyjnych stworzonych przez firmę Microsoft. Systemy rodziny Windows działają na serwerach, systemach wbudowanych oraz na komputerach osobistych, z którymi są najczęściej kojarzone.
  Stan Lee, właśc. Stanley Martin Lieber (ur. 28 grudnia 1922 w Nowym Jorku) – amerykański scenarzysta, producent filmowy i rysownik komiksowy, najbardziej znany jako twórca postaci Spider-Mana. Wieloletni prezes i członek zarządu wydawnictwa komiksowego Marvel Comics. Odznaczony Narodowym Medalem Sztuki.
  Filmowe Uniwersum Marvela (ang. Marvel Cinematic UniverseMCU) – franczyza obejmująca filmy, seriale i krótkometrażówki Marvel One-Shots o superbohaterach produkcji Marvel Studios, które zaś oparte są na komiksach Marvel Comics. Pomiędzy produkcjami zrzeszonymi w Filmowym Uniwersum Marvela stosowane są częste crossovery, a także wspólne wątki i członkowie obsady. Marvel Cinematic Universe to również komiksy powiązane z produkcjami filmowo-telewizyjnymi. Od 2008 roku Marvel Comics wydaje serie komiksów rozpoczynając od dwu-zeszytowej serii Iron Man: Fast Friends (2008), a kończąc na ostatnim jedno-zeszytowym komiksie Agents of S.H.I.E.L.D.: The Chase (2014). Jednak dopiero od 2010 roku komiksy powiązane stały się oficjalną częścią MCU, określane są one jako "Tie-in MCU". Do tej pory nie wszystkie komiksy wydawane po 2010 roku są uznawane za oficjalnie powiązane, mimo iż są osadzone w Filmowym Uniwersum i są nim inspirowane. Cześć z tych komiksów powstała przy współpracy Marvel Studios z firmami Audi, LG i Royal Purple, odpowiednio: Iron Man 2: Fist of Iron, Iron Man: Limited Edition i Iron Man Royal Purple Custom Comic, wszytskie wydane w 2010 roku. Komiksy Iron Man: Security Measures i The Incredible Hulk: The Big Picture były wydane specjalnie dla klientów sieci Walmart w 2008 roku, którzy zakupili odpowiednio filmy Iron Man i Incredible Hulk. Natomiast Captain America: Evil Lurks Everywhere z 2011 roku był dostępny dla klientów firmy Symantec, którzy zakupili produkty tej firmy. Marvel Comics wydała również cztery adaptacje filmowe.
  Burger King – sieć typu fast food specjalizująca się głównie w burgerach, frytkach, zimnych napojach. Najbardziej znanym produktem firmy jest burger Whopper, który jest już jednym z symboli popkultury.
  Filmweb (filmweb.pl) – największy polski serwis internetowy poświęcony filmom i ludziom kina. Druga co do wielkości baza filmowa na świecie po IMDb.com (na dzień 18 października 2012 roku) zawiera informacje o 517 560 filmach, 38 727 serialach, 10 491 grach i 1 636 554 ludziach filmu). Zawiera filmy ze 187 krajów, 9 byłych, 2 kraje, które zmieniły swoją nazwę na inną i 14 części należących do innych krajów (4 nieuznawane państwa, 5 autonomii, 1 byłą autonomię i 4 terytoria zależne).

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.938 sek.