• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • In Memory of Quorthon


  UWAGA: TA PODSTRONA MOŻE ZAWIERAĆ TREŚCI PRZEZNACZONE TYLKO DLA OSÓB PEŁNOLETNICH  Przeczytaj także...
  Motörhead – brytyjski zespół muzyczny powstały w 1975 roku z inicjatywy basisty i wokalisty Iana „Lemmy’ego” Kilmistera, który pozostawał jedynym stałym członkiem grupy. Grupa odniosła sukces komercyjny w latach 80. XX wieku, natomiast jej albumy Overkill, Bomber oraz Ace of Spades stały się inspiracją dla wielu wykonawców z nurtu heavy metal. Kilmister mimo kategoryzacji w gatunkach thrash i speed metal, na którego rozwój wywarł wpływ, określał muzykę Motörhead jako rock ’n’ roll. Grupa w swej twórczości poruszała takie zagadnienia jak wojna, zło, dobro, seks czy uzależnienia, ponadto posiada charakterystyczne logo o nazwie Snaggletooth, którego autorem jest artysta Joe Petagno.Śpiew – czynność polegająca na wytwarzaniu dźwięków o charakterze muzycznym za pomocą głosu. Każda osoba potrafiąca mówić potrafi też śpiewać, ponieważ śpiew pod wieloma względami jest jedynie formą przedłużonej mowy.
  DVD (Digital Video Disc lub Digital Versatile Disc) – rozpowszechniony w roku 1995 standard zapisu danych na optycznym nośniku danych, podobnym do CD-ROM (te same wymiary: 12 lub 8 cm) lecz o większej pojemności uzyskanej dzięki zwiększeniu gęstości zapisu.

  In Memory of Quorthon – limitowany box podsumowujący twórczość szwedzkiego zespołu muzycznego Bathory. Na to wydawnictwo składają się: plakat, książka, trzy płyty kompaktowe, płyta DVD z teledyskiem One Rode to Asa Bay i wywiadem udzielonym dla MTV w 1990 roku. Został wydany 3 czerwca 2006 roku. Wszystkie utwory składające się na to wydawnictwo zostały zremasterowane.

  Zespół muzyczny, grupa muzyczna – grupa wykonawców muzycznych wspólnie wykonujących muzykę z wykorzystaniem głosów (zespół wokalny), instrumentów muzycznych (zespół instrumentalny) lub jednocześnie głosów i instrumentów (zespół wokalno-instrumentalny).The Beatles – zespół rockowy z Liverpoolu, istniejący od 1960 (jako The Quarrymen od 1957) do 1970 roku. Według RIAA, jego członkowie są najpopularniejszymi muzykami wszech czasów. W historii amerykańskiego rynku fonograficznego nikt nie sprzedał więcej płyt niż oni.

  Lista utworów[]

  CD 1[]

  1. "Song to Hall Up High" - 2:32
  2. "Odens Ride over Nordland" - 2:59
  3. "Twilight of the Gods" - 11:04
  4. "Foreverdark Woods" - 8:10
  5. "A Fine Day to Die" - 8:23
  6. "The Woodwoman" - 6:15
  7. "I've Had it Coming my Way" (nagrane jako Quorthon) - 3:31
  8. "Armageddon" - 2:27
  9. "Born to Die" - 3:55
  10. "God Save the Queen" (cover zespołu Sex Pistols) - 3:14
  11. "The Sword" - 4:07
  12. "For All Those Who Died" - 4:54
  13. "Call from the Grave" - 4:52
  14. "Born for Burning" - 5:10
  15. "Boy" (nagrane jako Quorthon) - 7:39

  CD 2[]

  1. "One Rode to Asa Bay" - 10:20
  2. "The Lake" - 6:39
  3. "The Land" - 6:11
  4. "Raise the Dead" - 3:39
  5. "War Pigs" (cover zespołu Black Sabbath) - 8:47
  6. "Enter the Eternal Fire" - 6:57
  7. "Blood Fire Death" - 10:28
  8. "Ring of Gold" - 5:35
  9. "War Machine" - 3:18
  10. "War" - 2:14
  11. "Ace of Spades" (cover zespołu Motörhead) - 5:12
  12. "Death and Resurrection of a Northern Son" - 8:21
  13. "The Ravens" - 1:08

  CD 3[]

  1. "The Wheel of Sun" - 8:45
  2. "Apocalypse" - 3:48
  3. "Black Diamond" (cover zespołu KISS) - 6:09
  4. "Woman of Dark Desires" - 4:05
  5. "Destroyer of Worlds" - 4:49
  6. "Sea Wolf" - 5:24
  7. "Deuce" (cover zespołu KISS) - 3:42
  8. "The Return of Darkness and Evil" - 3:50
  9. "Day of Wrath" - 7:09
  10. "I'm Only Sleeping" (cover zespołu The Beatles nagrany jako Quorthon) - 2:56
  11. "Ode" - 6:23
  12. "Hammerheart" - 3:53
  13. "Heimfard" - 2:06
  14. "Outro" - 0:24
  15. "You Just Got to Live" (nagrany jako Quorthon) - 5:04
  16. "Silverwing" (nagrany wraz z Jennie Tebler) - 5:15
  17. "Song to Hall up High" (wersja ze śpiewem w wykonaniu Jennie Tebler) - 2:31

  DVD[]

  1. "One Rode to Asa Bay"
  2. "MTV Interview"
  3. "Hammerheart Promotional Footage"

  Twórcy[]

 • Ace "Quorthon Seth" Thomas Forsberg - śpiew, gitara, gitara basowa, perkusja
 • Jennie Tebler - śpiew
 • Przypisy

  Linki zewnętrzne[]

 • Okładka
 • Szwecja, Królestwo Szwecji (Sverige, Konungariket Sverige) – państwo w Europie Północnej, zaliczane do państw skandynawskich. Szwecja jest członkiem Unii Europejskiej od 1995 roku. Graniczy z Norwegią, Finlandią i Danią.Gitara basowa − instrument strunowy szarpany, najczęściej elektryczny, z progami na podstrunnicy (gryfie); stosuje się także gitary basowe bezprogowe (fretles, z ang. fretless). Gitara basowa — podobnie jak kontrabas — transponuje o oktawę w dół. Tradycyjne gitary basowe mają cztery struny E1, A1, D, G, czyli wydają dźwięki odpowiednio: 41,2 Hz, 55 Hz, 73,4 Hz i 98 Hz. Łączna skala gitary basowej obejmuje dźwięki (w brzmieniu) od E1 do g, jest więc identyczna ze skalą kontrabasu 4-strunowego. Oprócz tradycyjnego stroju EADG, głównie w muzyce cięższej stosuje się strój obniżony, gdzie o ton niżej stroi się całą gitarę (DGCF) lub tylko najniższą strunę (DADG). Oprócz czterostrunowych, istnieją także modele pięciostrunowe (z dodatkową dolną struną H2 lub C1) (jak kontrabas 5-strunowy, orkiestrowy), sześciostrunowe (jak pięciostrunowy plus górna struna C), ośmiostrunowe (gdzie dla każdej struny, takiej jak w gitarze czterostrunowej jest dodana druga strojona o oktawę wyżej) oraz dwunastostrunowe, spokrewnione z Chapman stickami. Firma Modulus wyprodukowała w latach 80 XX w. osiemnastostrunową gitarę basową (jej szyjka ma 6 cali szerokości). Osoba grająca na gitarze basowej to basista. Gitara basowa zazwyczaj należy do sekcji rytmicznej zespołu muzycznego w muzyce rozrywkowej, jednak obecnie jest często wykorzystywana jako instrument solowy.  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Warto wiedzieć że... beta

  Płyta kompaktowa (ang. Compact Disc, CD-ROM – Compact Disc – Read Only Memory) — poliwęglanowy krążek z zakodowaną cyfrowo informacją do bezkontaktowego odczytu światłem lasera optycznego. Zaprojektowany w celu nagrywania i przechowywania dźwięku, przy użyciu kodowania PCM, który dzisiaj jest tylko jednym ze standardów cyfrowego zapisu dźwięku. Taką płytę nazywa się CD-Audio. Dzięki dużej jak na swoje czasy pojemności, niezawodności i niskiej cenie, dysk kompaktowy stał się popularnym medium do zapisywania danych.
  Bathory – szwedzki zespół muzyczny istniejący w latach 1983–2004. Nazwa zespołu nawiązuje do postaci "krwawej hrabiny" Elżbiety Batory.
  Sex Pistols – zespół rockowy utworzony w 1975 roku w Londynie, który jest uważany za inicjatora ruchu punk i muzyki punkrockowej w Wielkiej Brytanii, a w następstwie rozwoju rocka alternatywnego.
  MTV (skrót od Music Television) to najpopularniejsza stacja muzyczna na świecie, należąca obecnie do MTV Networks, wchodzącej w skład Viacomu. Stację odbierać można za pośrednictwem telewizji satelitarnych i naziemnych oraz sieci kablowych.
  Cover – nowa aranżacja, interpretacja istniejącego utworu muzycznego odtwarzana przez wykonawcę, który nie jest jego pierwotnym, znanym wykonawcą.
  Perkusja – ogólna nazwa zestawu instrumentów perkusyjnych, posiadająca różne znaczenie w zależności od rodzaju muzyki. W szkolnictwie muzycznym oraz muzyce poważnej jest to grupa instrumentów, na których muzyk może grać używając jednego instrumentu, lub dowolnie skompletowanego zestawu, natomiast w muzyce rockowej i często jazzowej tą nazwą określany jest dość typowy podstawowy zestaw instrumentów, który w miarę potrzeby może być uzupełniany o mniej reprezentatywne składniki. W tym drugim znaczeniu (rock, jazz) polskie określenie perkusja jest odpowiednikiem angielskiego drums lub drum kit, natomiast muzyk (najczęściej towarzyszący), grający na różnego rodzaju „przeszkadzajkach” (żargonowa nazwa instrumentów perkusyjnych takich jak shaker, tamburyn, triangel, conga, bongosy, itp.), określany jest w języku angielskim jako osoba grająca na percussion – percussionist (perkusjonista).
  Gitara – instrument muzyczny z grupy strunowych szarpanych z pudłem rezonansowym, gryfem i progami na podstrunnicy. Przeważnie ma sześć strun, lecz można spotkać również gitary z czterema, pięcioma, siedmioma, ośmioma, dziesięcioma oraz dwunastoma strunami. Instrument ten odgrywa ważną rolę w muzyce bluesowej, country, flamenco, rockowej oraz w wielu formach popu.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.022 sek.