• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • ImageMovers Digital

  Przeczytaj także...
  Ekspres polarny (ang. The Polar Express, 2004) – rodzinny film, z Tomem Hanksem w głównej roli. Historia 8-letniego chłopca, który nie wierzy w istnienie świętego Mikołaja. W Wigilię Bożego Narodzenia zostaje obudzony przez nadjeżdżający pociąg. Osobliwy pan Konduktor zaprasza chłopca w niezwykłą podróż na sam Biegun Północny. Podczas podróży poznaje on trójkę nowych przyjaciół, z którymi przeżyje wiele niezwykłych przygód i, co najważniejsze poznaje świętego Mikołaja .Żółta łódź podwodna (Yellow Submarine) – pełnometrażowy film animowany z 1968 roku, oparty na muzyce grupy The Beatles. Wyreżyserował go Kanadyjczyk, George Dunning, sam zespół z Liverpoolu jest w rzeczywistości obecny tylko w scenie finałowej.
  Touchstone Pictures – amerykańska marka filmowa utworzona w Los Angeles w 1984 roku i używana przez filmową część The Walt Disney Company, obecnie działającą pod nazwą Walt Disney Motion Pictures Group. Tradycyjnie sygnowano nią filmy, których dystrybuowanie pod marką Disney (kojarzoną jednoznacznie z produkcją dziecięcą) uważano za ryzykowne lub niewłaściwe. Często jest uważana za samodzielną wytwórnię filmową, jednak w rzeczywistości nią nie jest i nigdy nie była.

  ImageMovers Digital – amerykańska wytwórnia trójwymiarowych filmów animowanych powstała w 2007 roku w miejsce działającej od 1997 ImageMovers. Jej siedziba znajdowała się w Novato, w stanie Kalifornia. Wytwórnia należała do The Walt Disney Company.

  Największymi sukcesami kasowymi wytwórni były filmy Ekspres polarny i Opowieść wigilijna. Oba obrazy posiadały luźną tematykę wigilijną, dzięki czemu wytwórnia była kojarzona głównie z świąteczną atmosferą Bożego Narodzenia.

  Walt Disney Pictures – amerykańska wytwórnia filmowa powstała w 1983 roku w Los Angeles, wchodzące w skład The Walt Disney Company. Studio zajmuje się tworzeniem i dystrybucją głównie filmów i bajek dla dzieci i młodzieży. W ostatnich latach skupiło swoją uwagę również na produkcjach dla starszych widzów, nie zaprzestając dystrybuowania animacji z serii klasyki Disneya produkowanej przez Walt Disney Animation Studios.ImageMovers – amerykańska wytwórnia filmowa powstała w 1997 roku. Firma ta stworzyła takie filmy jak m.in. Cast Away: Poza światem czy Ostatnie wakacje oraz filmy animowane, np. Straszny dom.

  Dla ImageMovers Digital pracowali m.in.: Robert Zemeckis, Steve Starkey, Jack Rapke oraz Doug Chiang.

  Wytwórnia została zamknięta w 2011 roku. Decyzję o zaprzestania używania marki przypieczętował fatalny debiut filmu Matki w mackach Marsa, który z budżetem 150 mln dolarów zarobił zaledwie 39 mln dolarów.

  Planowane wcześniej produkcje w tym studiu mają zostać wydane w ramach innych wytwórń Disneya.

  DreamWorks (inne nazwy to DreamWorks L.L.C., DreamWorks SKG, DreamWorks Pictures) – amerykańska wytwórnia filmowa, która zajmuje się produkcją i dystrybucją filmów i programów telewizyjnych.Kto wrobił królika Rogera? (ang. Who Framed Roger Rabbit) – amerykańska komedia kryminalna z 1988 roku, oparta na powieści Gary’ego Wolfa Who Censored Roger Rabbit. Film jest nadawany w wersji lektorskiej.

  Filmy[ | edytuj kod]

  Jako ImageMovers[ | edytuj kod]

   Osobny artykuł: ImageMovers.

  Jako ImageMovers Digital[ | edytuj kod]

 • Opowieść wigilijna (2009), dystrybucja Walt Disney Pictures
 • Matki w mackach Marsa (2011), dystrybucja Walt Disney Pictures
 • Filmy produkowane przez byłych pracowników ImageMovers Digital dla Walt Disney Motion Pictures Group

  Wigilia Bożego Narodzenia (wieczerza wigilijna, wieczór wigilijny, niekiedy także gwiazdka) (z łac. vigilia - czuwanie, straż; vigilare - czuwać) – w tradycji chrześcijańskiej dzień poprzedzający święto Bożego Narodzenia, kończący okres adwentu.Walt Disney Motion Pictures Group (do 2007 znana pod nazwą Buena Vista Motion Pictures Group) - amerykańska wytwórnia filmowa z siedzibą w Burbank w stanie Kalifornia. Powstała w roku 1998 w wyniku połączenia kilku działających dotąd niezależnie wytwórni, należących do The Walt Disney Company. Obecnie skupia w sobie całą działalność koncernu Disney związaną z produkcją kinową.
 • Giganci ze stali (2012), dystrybucja DreamWorks Pictures, Touchstone Pictures
 • Yellow Submarine (2012 – w produkcji), dystrybucja Walt Disney Pictures (na podstawie filmu Żółta łódź podwodna)
 • Królik Roger 2 (2013 - planowany), dystrybucja Touchstone Pictures (kontynuacja filmu Kto wrobił królika Rogera?)
 • Przypisy[ | edytuj kod]

  1. Mars Needs Moms (2011) (ang.). BoxOfficeMojo.com. [dostęp 2011-07-18].

  Linki zewnętrzne[ | edytuj kod]

 • ImageMoversDigital.com - oficjalna strona wytwórni
 • Matki w mackach Marsa (ang. Mars Needs Moms) – amerykański film science fiction z 2011 roku, w reżyserii Simona Wellsa. Podstawą do napisania fabuły produkcji była powieść Berkeleya Breatheda pod tym samym tytułem. Produkcją zajął się Robert Zemeckis i jego studio ImageMovers Digital.The Walt Disney Company (krócej Disney) (NYSE: DIS) – największa na świecie korporacja mediowa założona 16 października 1923 w Burbanku przez braci Walta i Roya Disneyów, jako małe studio animacyjne pod nazwą Disney Brothers Cartoon Studio. W 2008 roku przychody firmy uplasowały ją na pierwszym miejscu wśród wszystkich korporacji mediowych świata wyprzedzając dotychczasowego lidera, TimeWarner Company.  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Warto wiedzieć że... beta

  Boże Narodzenie, Narodzenie Pańskie – w tradycji chrześcijańskiej – święto upamiętniające narodziny Jezusa Chrystusa. Jest to stała uroczystość liturgiczna przypadająca na 25 grudnia. Boże Narodzenie poprzedzone jest okresem trzytygodniowego oczekiwania (dokładnie czterech niedziel), zwanego adwentem.
  Dolar amerykański (oficjalna nazwa – United States dollar, międzynarodowy skrót – USD) – oficjalna waluta Stanów Zjednoczonych, Portoryko, Mikronezji, Marianów Północnych, Palau, Wysp Marshalla, Panamy, Ekwadoru (od 2000), Salwadoru (od 2001), Timoru Wschodniego, Zimbabwe (od 2009) oraz Bonaire, Saby i Sint Eustatius od 2011 roku. Jeden dolar amerykański dzieli się na sto centów amerykańskich. Często zapisuje się go za pomocą symbolu $.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.014 sek.