• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Ikechukwu Uche  Podstrony: 1 [2] [3]
  Przeczytaj także...
  Sociedad Deportiva Albacete Balompié – hiszpański klub piłkarski z siedzibą w mieście Albacete. Swoją karierę zaczynał tam Andrés Iniesta.Madryt (hiszp. Madrid) – stolica i największe miasto Hiszpanii, położony w środkowej części kraju u podnóża Sierra de Guadarrama (Wyżyna Kastylijska) nad rzeką Manzanares.

  Ikechukwu Uche (ur. 5 stycznia 1984 w Abie) – nigeryjski piłkarz występujący na pozycji napastnika w hiszpańskim klubie Málaga, do którego jest wypożyczony z UANL. Były reprezentant Nigerii. Posiada także obywatelstwo hiszpańskie.

  Spis treści

 • 1 Kariera klubowa
 • 2 Kariera reprezentacyjna
 • 3 Przypisy
 • 4 Bibliografia
 • Puchar Narodów Afryki 2008 był 26. edycją turnieju. Po decyzji CAF odbył się on w Ghanie, od 20 stycznia do 10 lutego 2008.Reprezentacja Nigerii w piłce nożnej jest jedną z najbardziej utytułowanych drużyn narodowych w Afryce. Trzykrotnie startowała w mistrzostwach świata, trzy razy triumfowała w rozgrywkach o Puchar Narodów Afryki, ma na swoim koncie liczne sukcesy w futbolu juniorskim i młodzieżowym, a w 1996 roku – jako pierwsza drużyna z Czarnego Kontynentu – zdobyła złoty medal na Igrzyskach Olimpijskich.


  Podstrony: 1 [2] [3]  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Warto wiedzieć że... beta

  Real Racing Club de Santander – hiszpański klub piłkarski, założony 14 czerwca 1913 roku, wywodzący się z miasta Santander i obecnie grający w Segunda División.
  Racing Club de Ferrol – hiszpański klub piłkarski, grający obecnie w Segunda División B, mający siedzibę w mieście Ferrol leżącym w Galicji.
  Real Club Celta de Vigo – hiszpański klub piłkarski z miasta Vigo występujący obecnie w rozgrywkach Primera Division.
  Euro, ευρώ, евро (znak: €, kod ISO 4217: EUR) – nazwa przyjęta na posiedzeniu w Madrycie w grudniu 1995 roku – wspólna waluta europejska wprowadzona w miejsce walut krajowych. W formie gotówkowej została wprowadzona w obieg 1 stycznia 2002 r.
  Trynidad i Tobago (ang. Trinidad and Tobago) – wyspiarskie państwo Ameryki Środkowej, położone u północnych brzegów Ameryki Południowej. Obejmuje dwie główne wyspy Trynidad i Tobago oraz szereg mniejszych.
  Heartland FC to nigeryjski klub piłkarski z siedzibą w mieście Owerri obecnie grający w pierwszej lidze. Klub został założony pod nazwą Spartans FC, a potem zmienił jeszcze nazwę na Iwuanyanwu Nationale. Obecną nazwę nosi od 2006 roku. Największym sukcesem klubu było wywalczenie 4 razy z rzędu tytułu mistrza Nigerii w latach 1987-1990. Heartland swoje domowe mecze rozgrywa na stadionie Dan Anyiam Stadium, który może pomieścić około 10 tysięcy widzów.
  Nigeria, Republika Federalna Nigerii (ang. Federal Republic of Nigeria) – państwo w Afryce Zachodniej nad Zatoką Gwinejską, najludniejsze na kontynencie afrykańskim. Nazwa państwa pochodzi od rzeki Niger, a pierwszy raz pojawiła się w artykule gazety The Times z 1897 roku. Sąsiaduje z Beninem, Nigrem, Czadem i Kamerunem.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.057 sek.