• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • If It’s Lovin’ That You Want

  Przeczytaj także...
  Wielka Brytania, Zjednoczone Królestwo (ang. United Kingdom), Zjednoczone Królestwo Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej (ang. United Kingdom of Great Britain and Northern Ireland) – unitarne państwo wyspiarskie położone w Europie Zachodniej. W skład Wielkiej Brytanii wchodzą: Anglia, Walia i Szkocja położone na wyspie Wielka Brytania oraz Irlandia Północna leżąca w północnej części wyspy Irlandia. Na wyspie tej znajduje się jedyna granica lądowa Zjednoczonego Królestwa z innym państwem – Irlandią. Poza nią, Wielka Brytania otoczona jest przez Ocean Atlantycki na zachodzie i północy, Morze Północne na wschodzie, kanał La Manche na południu i Morze Irlandzkie na zachodzie.Japonia (jap. 日本, trb. Nihon lub Nippon) – państwo wyspiarskie usytuowane na wąskim łańcuchu wysp na zachodnim Pacyfiku, u wschodnich wybrzeży Azji, o długości 3,3 tys. km. Archipelag rozciąga się niemal południkowo (Japończycy utrzymują, że ich kraj ma kształt „trzydniowego Księżyca”) pomiędzy 45°33′ a 20°25′ stopniem szerokości północnej, od Morza Ochockiego na północy do Morza Wschodniochińskiego i Tajwanu na południu. Stolica Tokio jest usytuowana prawie dokładnie na tej samej szerokości geograficznej co Ateny, Pekin, Teheran i Waszyngton.
  "Pon De Replay" (ang. Play It Again, pl. Zagraj jeszcze raz) – piosenka napisana przez Vada Nobles, Carl Sturken, Evan Rogers i Alisha Brooks na debiutancki krążek Rihanny "Music of the Sun". "Pon De Replay" została wydana jako pierwszy singel z albumu, a wyprodukowali ją Nobles, Struken i Rogers. Piosenka osiągnęła sukces w wielu krajach. W liście Billboard Hot 100 doszła do 2 miejsca podobnie jak w Wielkiej Brytanii, a w Australii i Kanadzie odpowiednio do 6 i 7 pozycji. Rytm z "Pon De Replay" został również użyty w hicie Natasja Saad – ""Mon De Reggae".

  „If It’s Lovin' That You Want” (pl. Jeśli to jest miłość jakiej chciałeś) – drugi singel z debiutanckiej płyty amerykańskiej wokalistki R&B Rihanny, Music of the Sun (2005) napisany przez: Samuel Barnes, Scott La Rock, Mosely Makeba, Jean-Claude Alexsander, Lawrence Parker Oliver. Producentami są: Carl Sturken i Evan Rogers. Piosenka została wydana po pierwszym singlu – „Pon De Replay”, który odniósł ogromny sukces na całym świecie, jednak „If It’s Lovin' That You Want” nie był już tak popularny. Utwór zajął miejsce #36 na amerykańskiej liście przebojów Billboard Hot 100, #11 na brytyjskiej UK Singles Chart. Ponieważ drugi album artystki, A Girl Like Me (2006), został wydany osiem miesięcy po premierze debiutanckiego, „If It’s Lovin' That You Want” był ostatnim międzynarodowym singlem z krążka Music of the Sun. Jedynie w Japonii nieoficjalnie ukazał się trzeci singel „Let Me”, który zajął pozycję #8 na tamtejszej liście przebojów.

  "Let Me" (pl. Pozwól mi) - to trzeci, lecz nieoficjalny singel barbadoskiej piosenkarki Rihanny. Wydany został jedynie w Japonii, gdzie znalazł się na liście w pierwszej dziesiątce (#8). Utwór pochodzi z pierwszego studyjnego albumu zatytułowanego Music of the Sun (2005). Utwór napisali: Evan Rogers, Carl Sturken, Mikkel SE, Tor Erik Hermansen, Makeba Riddick, a wyprodukowali: Evan Rogers, Carl Sturken, Tor Erik Hermansen and Mikkel Storleer Eriksen.Rihanna, właśc. Robyn Rihanna Fenty (ur. 20 lutego 1988 r. w Saint Michael) – barbadoska piosenkarka, aktorka i projektantka mody.

  Teledysk[]

  Wideoklip do singla reżyserowany był przez Marcusa Raboy’a a nagrywany w Malibu. Sceny z klipu przedstawiają artystkę wykonującą taniec brzucha oraz bawiącą się boso na plaży.

  Lista utworów[]

  Pozycje na listach[]

  Singel zajął #36 miejsce na amerykańskiej liście przebojów Billboard Hot 100. Nie odniósł takiego sukcesu jak poprzedni, „Pon De Replay”, który znalazł się w pierwszej piątce wspomnianego notowania. W Wielkiej Brytanii piosenka osiadła na miejscu #11, w Irlandii na #8, na Słowacji i w Australii na #3, w Polsce na #2 i jedynie na Filipinach na miejscu #1.

  A Girl Like Me druga płyta Rihanny wydana w 2006 roku. Znalazło się na niej 17 nowych piosenek. Powstawała ona w wytwórni muzycznej Jaya Z. Singlami z tej płyty są: "SOS", "Unfaithful", "We Ride" oraz "Break It Off"Dyskografia Rihanny – barbadoskiej wokalistki R&B składa się z sześciu albumów studyjnych, trzech kompilacji, czterdziestu trzech singli (w tym dziesięć z gościnnym udziałem, trzy charytatywne i jeden promocyjny) oraz jednego wideo.

  Zobacz też[]

 • dyskografia Rihanny
 • Linki zewnętrzne[]

 • Okładka
 • Oficjalna strona internetowa Rihanny (ang.)
 • Przypisy
  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.029 sek.