• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • If I Were a Boy  Podstrony: 1 [2] [3] [4]
  Przeczytaj także...
  Big Girls Don’t Cry – czwarty singel z debiutanckiego albumu solowego Fergie, The Dutchess (2006). Piosenkarka wystąpiła, śpiewając piosenkę, na takich koncertach jak: [email protected], American Idol, Koncert dla księżniczki Diany, Live Earth.Digital download – sposób zakupu utworu muzycznego, singla (digital single) lub albumu drogą pobierania plików (np. w formacie MP3). Zakup taki może być zrealizowany w sklepie internetowym. Popularne serwisy tego typu to m.in. iTunes Store, Beatport, Junodownload, DJDownload, Trackitdown, Audiojelly, DanceTunes, Traxsource, DJ Tunes lub Napster.

  If I Were a Boy” – piosenka amerykańskiej rhythm and bluesowej wokalistki Beyoncé Knowles, pochodząca z jej trzeciego albumu solowego, I Am… Sasha Fierce.

  Singel odniósł duży sukces komercyjny, a także stał się najpopularniejszym utworem Knowles w Wielkiej Brytanii, gdzie rozszedł się w ponad 588.000 kopii. „If I Were a Boy” był również 58. najlepiej sprzedającym się singlem dekady w tymże kraju.

  Geneza utworu[ | edytuj kod]

  Autorką większości tekstu piosenki była początkująca piosenkarka BC Jean, którą do napisania „If I Were a Boy” zainspirował rozpad jej związku. Jean oraz producent muzyczny Toby Gad spacerowali po Times Square, kiedy zobaczyli budkę z hot dogami. Według Del Mar Times, „Jean narzekała, że starała się trzymać jak najdalej od niej i uznała, że gdyby była facetem, mogłaby prawdopodobnie zjeść hot doga bez żalu. Doprowadziło ją to do rozważań, że gdyby nim się stała, na pewno byłaby lepsza od swojego eks.” Gad zaproponował, aby „powtórzyła i zarejestrowała swoje słowa”. Powrócili do studia, gdzie w 15 minut napisali piosenkę, a Jean nagrała jej własną wersję. Beyoncé stworzyła własną wersję po tym, jak wykonanie BC Jean zostało odrzucone przez wytwórnię.

  Mathew Knowles (ur. 9 stycznia 1951) – amerykański menedżer, producent oraz dyrektor muzyczny. Jest menedżerem swojej córki Solange oraz byłym menedżerem Beyoncé.I Am... Sasha Fierce – trzeci album studyjny amerykańskiej wokalistki Beyoncé Knowles, wydany 14 listopada 2008 roku nakładem Columbia Records. Ukazał się w dwudyskowym formacie; każda z płyt reprezentowała kontrastujące ze sobą strony osobowości oraz stylu muzycznego Knowles. Pierwszy dysk, I Am..., składał się z wolnych i utrzymanych w średnim tempie klasycznych ballad popowych i R&B, podczas gdy drugi – Sasha Fierce, przestawiał tytułowe, sceniczne alter ego wokalistki, skupiając się na tanecznych utworach, czerpiących z Europopu oraz electropopu.

  Hiszpańskojęzyczne wykonanie piosenki, „Si Yo Fuera un Chico”, dostępna jest na hiszpańskiej wersji albumu w iTunes. Wersja ta posiada własny wideoklip, zmontowany w sposób podobny do „Irreemplazable”.

  Remiks „If I Were a Boy” został nagrany z udziałem R. Kelly'ego, który odpowiada w nim na słowa śpiewane przez Knowles. Wersja ta ma formę konwersacji.

  UK Singles Chart – notowania opracowywane przez The Official Charts Company, w oparciu o aktualną sytuację na brytyjskim rynku muzycznym. Obejmują one okres od niedzieli (godz. 0:01) do soboty (północ) każdego tygodnia, a sporządzone na podstawie otrzymanych danych listy drukowane są w magazynie Music Week oraz publikowane w Internecie na stronie internetowej radia BBC Radio 1. Dane dotyczące sprzedaży poszczególnych singli czy albumów pochodzą ze współpracy z ok. 6,500 sklepów oraz części internetowych stron, oferujących muzykę cyfrowo. W przeciwieństwie do amerykańskich zestawień statystyki radiowe i telewizyjne nie są brane pod uwagę przy tworzeniu notowań.iTunes – program odtwarzający pliki dźwiękowe i wideo, produkowany i dystrybuowany przez Apple Inc. Oprogramowanie iTunes jest jedynym interfejsem sklepu muzycznego iTunes Store i zalecanym przez producenta oprogramowaniem do obsługi odtwarzacza iPod, smartfona iPhone oraz tabletu iPad (istnieje alternatywne oprogramowanie do innych systemów operacyjnych, np. GNUpod, GTKPod). Program jest darmowy i może być instalowany na systemach Windows i OS X, a wersje starsze niż 2.0.2 także na komputerach z Mac OS 9 i wcześniejszymi.


  Podstrony: 1 [2] [3] [4]
  Warto wiedzieć że... beta

  Hot Digital Songs – jedna z wielu list przebojów opracowywanych regularnie przez amerykański magazyn muzyczny Billboard. Tworzona jest na podstawie cyfrowej sprzedaży singli i wraz z Billboard Hot 100 Airplay i Hot 100 Singles Sales stanowi trzy siostrzane notowania, które kształtują zestawienia Billboard Hot 100.
  R. Kelly, właściwie Robert Sylvester Kelly (ur. 8 stycznia 1967 w Chicago) - amerykański piosenkarz i producent muzyczny.
  Australian Recording Industry Association (ARIA) – australijskie stowarzyszenie producentów fonogramów i wideogramów. Powstało w 1983 roku z inicjatywy sześciu wytwórni muzycznych EMI, Festival Records, CBS, RCA, WEA oraz Universal Music Group w miejsce Association of Australian Record Manufacturers (AARM). Główne zadania organizacji to reprezentowanie producentów, obsługa tantiem oraz zwalczanie praktyk piractwa fonograficznego. Organizacja zajmuje się również przyznawaniem certyfikatów sprzedaży, tj. złotych i platynowych płyt. ARIA prowadzi również cotygodniową listę najpopularniejszych wydawnictw w Australii.
  Times Square (plac Times) – plac na Manhattanie w Nowym Jorku znajdujący się na skrzyżowaniu Broadwayu i alei Siódmej, rozciągający się od ulicy 42 do ulicy 47. W Stanach Zjednoczonych jest tym, czym Plac Czerwony w Moskwie, Pola Elizejskie w Paryżu czy plac Trafalgar w Londynie. Jest to jedna z ikon Nowego Jorku oraz centrum światowego handlu oraz mody, słynie z dużej ilości oświetlenia.
  Single Ladies (Put a Ring on It) – piosenka amerykańskiej wokalistki rhythm and bluesowej Beyoncé Knowles, pochodząca z jej trzeciego albumu solowego, I Am... Sasha Fierce. Utwór zyskał dużą popularność głównie ze względu na chwytliwy refren oraz tematykę związaną z empowermentem kobiet.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.021 sek.