• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Icky Thump

  Przeczytaj także...
  Jack White, właśc. John Anthony Gillis (ur. 9 lipca 1975 w Detroit), znany także jako Jack White III – amerykański muzyk, kompozytor, wokalista, autor tekstów i multiinstrumentalista, a także producent muzyczny oraz okazjonalnie aktor, najbardziej znany jako gitarzysta i wokalista zespołu The White Stripes.Stany Zjednoczone, Stany Zjednoczone Ameryki (ang. United States, US, United States of America, USA) – federacyjne państwo w Ameryce Północnej graniczące z Kanadą od północy, Meksykiem od południa, Oceanem Spokojnym od zachodu, Oceanem Arktycznym od północnego zachodu i Oceanem Atlantyckim od wschodu.
  Gwara, gwara ludowa, gwara terytorialna – terytorialna odmiana języka, mowa ludności (zwłaszcza wiejskiej), wyodrębniona z języka ogólnego i gwar sąsiadujących poprzez odrębności fonetyczne i leksykalne. Podrzędna w stosunku do dialektu. Czasem wyodrębnia się również podrzędne w stosunku do dialektu zespoły gwarowe. Granice gwar, podobnie jak granice dialektów, wyodrębniane są w badaniach językoznawczych poprzez zestawianie językowych cech dystynktywnych (cech odróżniających) na określonych terytoriach i niejednokrotnie mają charakter umowny.
  .mw-parser-output table.album-studyjny td.naglowek{background:lightsteelblue!important}.mw-parser-output table.album-bootleg td.naglowek{background:lightblue!important}.mw-parser-output table.album-ep td.naglowek{background:lightsalmon!important}.mw-parser-output table.album-koncert td.naglowek,.mw-parser-output table.album-koncertowy td.naglowek,.mw-parser-output table.album-live td.naglowek{background:burlywood!important}.mw-parser-output table.album-soundtrack td.naglowek{background:gainsboro!important}.mw-parser-output table.album-demo td.naglowek,.mw-parser-output table.album-nielegal td.naglowek,.mw-parser-output table.album-mixtape td.naglowek{background:peachpuff!important}.mw-parser-output table.album-tribute td.naglowek,.mw-parser-output table.album-cover td.naglowek{background:thistle!important}.mw-parser-output table.album-kompilacja td.naglowek,.mw-parser-output table.album-split td.naglowek,.mw-parser-output table.album-remix td.naglowek{background:darkseagreen!important}.mw-parser-output table.album-wideo td.naglowek{background:lightskyblue!important}.mw-parser-output table.album-box td.naglowek{background:lightgray!important}

  Icky Thump – szósty album studyjny amerykańskiego duetu The White Stripes.

  Skala – szereg dźwięków ułożonych według stałego schematu. Kolejne dźwięki skali oznacza się cyframi rzymskimi, tworząc stopnie. Zależnie od rodzaju skali, każdy stopień pełni inną funkcję. Skale mogą być budowane w kierunku wznoszącym (od najniższego dźwięku do najwyższego) lub opadającym (od najwyższego do najniższego).Kolumna Zygmunta III Wazy w Warszawie – pomnik króla Zygmunta III Wazy w Warszawie, na Starym Mieście, na placu Zamkowym, wzniesiony w latach 1643–1644 z fundacji Władysława IV Wazy według projektu Augustyna Locci i Constantino Tencalli; restaurowany w latach 1885–1887 i 1929–1931, zniszczony w 1944, zrekonstruowany w latach 1948–1949, wpisany do rejestru zabytków w 1965.

  Tytuł płyty pochodzi z gwary używanej w okolicach Lancashire (oryginalnie brzmi Ecky-Thump), zwrotu tego używa się, aby wyraziċ zaskoczenie. Album uchodzi za najbardziej eksperymentalny z całego dorobku White Stripes. Pojawiają się w nim nowe skale, riffy i brzmienia.

  Czerwono-czarna grafika przedstawiająca kolumnę Zygmunta posłużyła jako tło do tekstu "A Martyr for My Love for You" zamieszczonego we wkładce albumu.

  The White Stripes – powstały w Detroit amerykański zespół rockowy założony przez gitarzystę Jacka White’a i perkusistkę Meg White.Lancashire – hrabstwo ceremonialne i niemetropolitalne w północno-zachodniej Anglii, w regionie North West England, położone nad Morzem Irlandzkim i zatoką Morecambe.

  Lista utworów[ | edytuj kod]

  1. "Icky Thump" – 4:17
  2. "You Don't Know What Love Is (You Just Do as You're Told)" – 3:54
  3. "300 MPH Torrential Outpour Blues" – 5:28
  4. "Conquest" – 2:48
  5. "Bone Broke" – 3:14
  6. "Prickly Thorn, But Sweetly Worn" – 3:05
  7. "St. Andrew (This Battle Is in the Air)" – 1:49
  8. "Little Cream Soda" – 3:45
  9. "Rag and Bone" – 3:48
  10. "I'm Slowly Turning into You" – 4:34
  11. "A Martyr for My Love for You" – 4:19
  12. "Catch Hell Blues" – 4:18
  13. "Effect and Cause" – 3:00

  Twórcy[ | edytuj kod]

 • Jack White – śpiew, gitara, syntezatory
 • Meg White – perkusja, śpiew
 • Regulo Aldama – trąbka w "Conquest"
 • Jim Drury – dudy w "Prickly Thorn, But Sweetly Worn" oraz "St. Andrew"
 • Pozycje na listach[ | edytuj kod]

  Przypisy[ | edytuj kod]

  Linki zewnętrzne[ | edytuj kod]

 • Okładka

 • Megan Martha „Meg” White (ur. 10 grudnia 1974 w Grosse Pointe Farms w stanie Michigan) – amerykańska multiinstrumentalistka i wokalistka. Członkini pochodzącego z Detroit zespołu The White Stripes.
  Reklama

  Czas generowania strony: 0.766 sek.