• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Iced Earth

  Przeczytaj także...
  Stany Zjednoczone, Stany Zjednoczone Ameryki (ang. United States, US, United States of America, USA) – federacyjne państwo w Ameryce Północnej graniczące z Kanadą od północy, Meksykiem od południa, Oceanem Spokojnym od zachodu, Oceanem Arktycznym od północnego zachodu i Oceanem Atlantyckim od wschodu.Zespół muzyczny, grupa muzyczna – grupa wykonawców muzycznych wspólnie wykonujących muzykę z wykorzystaniem głosów (zespół wokalny), instrumentów muzycznych (zespół instrumentalny) lub jednocześnie głosów i instrumentów (zespół wokalno-instrumentalny).
  International Standard Name Identifier (ISNI) – unikalny identyfikator służący wystandaryzowanej identyfikacji obiektów, podmiotów, autorów dzieł, utworów i publikacji.

  Iced Earthamerykański zespół powermetalowy założony w Tampie na Florydzie w 1984 roku. Jego liderem jest Jon Schaffer. Zespół łączy style heavy metalu, metalu progresywnego, opery i speed metalu z power metalem. Teksty Iced Earth dotyczą szerokiego zakresu moralności, egzystencji, przemiany, a także religii, filozofii czy fantastyki. Dodatkowo album The Glorious Burden zawierał utwory mówiące o historii, przeżyciach i odczuciach bohaterów historycznych, oraz o wydarzeniach, które wpłynęły na świat i ludzi.

  Library of Congress Control Number (LCCN) – numer nadawany elementom skatalogowanym przez Bibliotekę Kongresu wykorzystywany przez amerykańskie biblioteki do wyszukiwania rekordów bibliograficznych w bazach danych i zamawiania kart katalogowych w Bibliotece Kongresu lub u innych komercyjnych dostawców. WorldCat – katalog rozproszony łączący zbiory 71 000 bibliotek ze 112 krajów, które są uczestnikami serwisu Online Computer Library Center. Katalog jest tworzony i prowadzony przez biblioteki, których zbiory są w nim ujęte.

  Muzycy[ | edytuj kod]

  Dyskografia[ | edytuj kod]

  Albumy studyjne[ | edytuj kod]

  Single[ | edytuj kod]

  Albumy koncertowe[ | edytuj kod]

  Inne[ | edytuj kod]

  Wideografia[ | edytuj kod]

  Przypisy[ | edytuj kod]

  1. Encyclopaedia Metallum - Iced Earth (ang.). www.metal-archives.com. [dostęp 2011-08-16].
  2. ICED EARTH Guitarist TROY SEELE Quits (ang.). www.blabbermouth.net. [dostęp 2016-12-21].
  3. Chartverfolgung / Iced Earth / Longplay (niem.). www.musicline.de. [dostęp 2011-08-16].
  4. Iced Earth French Albums Charts (ang.). lescharts.com. [dostęp 2011-08-16].
  5. Iced Earth Austrian Albums Charts (ang.). austriancharts.at. [dostęp 2011-08-16].
  6. Iced Earth Swiss Albums Charts (ang.). hitparade.ch. [dostęp 2011-08-16].
  7. Iced Earth Finnish Albums Charts (ang.). finnishcharts.com. [dostęp 2011-08-16].
  8. Iced Earth Dutch Albums Charts (ang.). dutchcharts.nl. [dostęp 2011-08-16].
  9. Iced Earth Belgian Charts (ang.). www.ultratop.be. [dostęp 2011-08-16].
  10. Iced Earth Swedish Albums CHarts (ang.). swedishcharts.com. [dostęp 2011-08-16].
  11. Iced Earth Billboard Charts (ang.). www.billboard.com. [dostęp 2011-08-16].
  12. Iced Earth Oricon (jap.). www.oricon.co.jp. [dostęp 2011-08-16].
  13. ICED EARTH: 'Dystopia' Artwork, Release Dates Revealed - July 27, 2011 (ang.). blabbermouth.net. [dostęp 2011-08-16].
  14. Iced Earth Finnish Singles CHarts (ang.). finnishcharts.com. [dostęp 2011-08-16].
  15. Iced Earth French Singles Charts (ang.). lescharts.com. [dostęp 2011-08-16].
  16. Iced Earth – Single-Chartverfolgung (niem.). W: Musicline.de [on-line]. PhonoNet GmbH. [dostęp 17 marca, 2009].
  17. Official IFPI Charts Top-75 Albums Sales Chart Εβδομάδα: 28/2013 (gr.). www.ifpi.gr. [dostęp 2016-12-17].

  Linki zewnętrzne[ | edytuj kod]

 • Oficjalna strona zespołu (ang.)
 • Virtual International Authority File (VIAF) – międzynarodowa kartoteka haseł wzorcowych. Jej celem jest ujednolicenie zapisu nazw osobowych (haseł), dlatego zbiera z bibliotek z całego świata – ich różne wersje i prezentuje je razem, pod jednym, unikatowym identyfikatorem numerycznym. Pozwala to obniżyć koszty i zwiększyć użyteczność danych gromadzonych przez biblioteki. Informacje po dopasowaniu i połączaniu są udostępniane online bibliotekom na całym świecie. Jon Ryan Schaffer (15 marca 1968, Franklin, stan Indiana) – muzyk amerykański, gitarzysta przede wszystkim rytmiczny, oraz założyciel znanej grupy heavymetalowej Iced Earth. Jon Schaffer komponuje, śpiewa, gra na gitarze, jak również pisze teksty piosenek.
  Warto wiedzieć że... beta

  Biblioteka Narodowa Francji (fr. Bibliothèque nationale de France, BnF) – francuska biblioteka narodowa, znajdująca się w Paryżu. Przewidziana jest jako repozytorium dla wszystkich materiałów bibliotecznych, wydawanych we Francji. Obecnym dyrektorem Biblioteki jest Bruno Racine.
  Heavy metal (często nazywany po prostu metalem) jest podgatunkiem muzyki rockowej powstałym na przełomie lat 60. i 70. XX wieku, głównie w Wielkiej Brytanii i USA. Grupy, które odpowiedzialne są za powstanie gatunku wprowadziły ciężkie, ostre brzmienia, z długimi, mocno przesterowanymi solówkami gitarowymi i ostrą perkusją.
  Biblioteka Narodowa Republiki Czeskiej (cz. Národní knihovna České republiky) – biblioteka narodowa Czech z siedzibą w Pradze. Biblioteka znajduje się w gmachu Clementinum. Jedna z najstarszych bibliotek na terenie Czech, której zbiory obejmują ponad 6,5 miliona woluminów.
  Opera (wł. "dzieło") – sceniczne dzieło muzyczne wokalno-instrumentalne, w którym muzyka współdziała z akcją dramatyczną (libretto). Istotą tego gatunku muzycznego jest synteza sztuk, czyli połączenie słowa, muzyki, plastyki, ruchu, gestu oraz gry aktorskiej. Podobnie jak i balet, wywodzi się z włoskich, renesansowych maskarad karnawałowych, które przerodziły się w widowiska dramatyczne. Opera składa się z aktów, które podzielone są na sceny.
  The Glorious Burden – siódmy studyjny album amerykańskiego zespołu Iced Earth. Jest to pierwsza płyta z wokalistą Timem „Ripperem” Owensem, który zastąpił Matta Barlowa. Muzyka zawarta na nim trochę różni się od wsześniejszych wydawnictw grupy, zamiast typowego dla Iced Earth power/ thrash metalu mamy bardziej klasyczny heavy metal, z wieloma epickimi fragmentami. Dość nietypową kompozycją jest „Gettysburg”, składająca się z trzech utworów łączących się w całość i trwająca łącznie ponad 30 minut. Teksty piosenek dotyczą historii, przy czym odnoszą się do różnych wydarzeń, np. „Attila” dotyczy wodza Hunów – Attyli, „When Eagle Cries” – zamachu terrorystycznego z 11 września, zaś wspomniany „Gettysburg” – największej bitwy podczas wojny secesyjnej – bitwy pod Gettysburgiem.
  Gemeinsame Normdatei (GND) – kartoteka wzorcowa, stanowiąca element centralnego katalogu Niemieckiej Biblioteki Narodowej (DNB), utrzymywanego wspólnie przez niemieckie i austriackie sieci biblioteczne.
  Metal progresywny – podgatunek heavy metalu, który ma wiele cech rocka progresywnego, w tym złożone struktury kompozycyjne, niestandardowe i zmienne metrum, zawiłe partie instrumentalne. Wysoki poziom artystyczny kompozycji często łączony jest z obszernymi tekstami w formie opowieści epickich, co w rezultacie daje długie utwory (nawet 15-20 minut) i albumy koncepcyjne.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.023 sek.