• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Ibis Budget  Podstrony: 1 [2] [3]
  Przeczytaj także...
  Niemiecka autostrada A2 (niem. Bundesautobahn 2, BAB 2, Autobahn 2), nazywana również Aleją Warszawską (Warschauer Allee), przecina północne Niemcy na osi wschód-zachód, łącząc Berlin z Zagłębiem Ruhry.Orbis Spółka Akcyjna – polskie przedsiębiorstwo, jednostka dominująca grupy kapitałowej "Orbis". Nazwa pochodzi z języka łacińskiego i oznacza świat.
  Hotel Ibis budget w Saarbrücken

  Ibis budget (dawniej Etap) – sieć tanich hoteli o standardzie jednogwiazdkowym, należących do francuskiej grupy Accor. Liczy ponad 550 obiektów w 17 krajach. Większość z nich działa na zasadzie franchisingu. W Polsce hotele Ibis budget są zarządzane przez Grupę Hotelową Orbis, która jest także właścicielem tych obiektów (według stanu na czerwiec 2016, jest ich 9). W portfolio grupy Accor sieć zajmuje miejsce drugiej „od dołu" pod względem standardu zakwaterowania, ale też ceny, sytuując się powyżej sieci Formule 1, ale poniżej sieci Ibis.

  Kraków (łac. Cracovia, niem. Krakau) – miasto na prawach powiatu w południowej Polsce, siedziba władz województwa małopolskiego, drugie w kraju pod względem liczby mieszkańców i pod względem powierzchni.Aleja Walentego Roździeńskiego w Katowicach − jedna z najważniejszych dróg w Katowicach i Górnośląskim Okręgu Przemysłowym.

  Charakterystyka[ | edytuj kod]

  Położenie[ | edytuj kod]

  Hotele Ibis budget położone są zwykle przy ważnych szlakach tranzytowych, takich jak autostrady i główne drogi, w centrach miast lub na ich obrzeżach, ale w miejscach pozwalających na szybkie dotarcie do centrum poprzez środki komunikacji publicznej, np. metro. Hotele te w ogromnej większości posiadają własne parkingi, przy czym bywają one płatne, szczególnie w obiektach położonych bliżej centrów miast.

  Saarbrücken (fr. Sarrebruck; luks. Saarbrécken) – miasto w Niemczech nad Saarą, stolica kraju związkowego (niem. Bundesland) Saara, siedziba związku regionalnego Saarbrücken. Polityczne i kulturalne centrum regionu, główny ośrodek gospodarczy Zagłębia Saary, wydobycie węgla kamiennego, hutnictwo żelaza, przemysł maszynowy, metalowy, elektrotechniczny, precyzyjny.Polska, Rzeczpospolita Polska – państwo unitarne w Europie Środkowej, położone między Morzem Bałtyckim na północy a Sudetami i Karpatami na południu, w dorzeczu Wisły i Odry. Powierzchnia administracyjna Polski wynosi 312 679 km², co daje jej 70. miejsce na świecie i dziewiąte w Europie. Zamieszkana przez ponad 38,5 miliona ludzi, zajmuje pod względem liczby ludności 34. miejsce na świecie, a szóste w Unii Europejskiej.

  Standard pokoju[ | edytuj kod]

  Dokładny wygląd pokoju sieci Ibis budget różni się nieco w zależności od państwa. We Francji, będącej macierzystym rynkiem sieci, w pokojach znajdują się zwykle łóżka piętrowe, skonstruowane w taki sposób, iż dolna część jest łóżkiem podwójnym (małżeńskim), a górna łóżkiem pojedynczym. Goście nocujący samotnie lub w dwie osoby otrzymują niekiedy pokoje, gdzie zamiast górnego łóżka znajduje się duża półka na bagaż. Na wielu innych rynkach (m.in. w Niemczech, Austrii i Polsce) w pokojach znajdują się wyłącznie łóżka standardowe (jednopoziomowe), pojedyncze lub podwójne. Wszystkie pokoje wyposażone są w WC w postaci osobnego pomieszczenia. Posiadają także umywalkę i kabinę prysznicową, przy czym często dostęp do nich możliwy jest bezpośrednio z części mieszkalnej, a nie z WC. Pokoje są także wyposażone w niewielki stolik do pracy oraz telewizor. Od niedawna sieć oferuje także we wszystkich swoich hotelach bezpłatny dostęp do bezprzewodowego Internetu.

  Accor – duże francuskie międzynarodowe konsorcjum, działające na rynku turystycznym (hotele, restauracje, biura podróży).Wiedeń (niem. Wien, dialekt Wean) – stolica i największe miasto Austrii. Znajduje się w północno-wschodniej części kraju, nad Dunajem. Jest miastem statutarnym, tworząc jednocześnie odrębny kraj związkowy.

  Wyżywienie[ | edytuj kod]

  Standardowa cena zakwaterowania w hotelu sieci Ibis budget nie obejmuje jakichkolwiek posiłków. Za dopłatą możliwe jest wykupienie śniadania, które można spożyć w wydzielonej w każdym hotelu jadalni. Nie ma natomiast możliwości zjedzenia w hotelu większego posiłku, np. obiadu. Na terenie obiektów znajdują się zwykle automaty pozwalające na zakup napojów, drobnych przekąsek czy słodyczy.

  Franczyza (ang. franchise) – system sprzedaży towarów, usług lub technologii, który jest oparty na ścisłej i ciągłej współpracy pomiędzy prawnie i finansowo odrębnymi i niezależnymi przedsiębiorstwami: franczyzodawcą i jego indywidualnymi franczyzobiorcami. Franczyza zakłada też przepływ know-how od franczyzodawcy do franczyzobiorcy przez cały czas obowiązywania umowy franczyzowej. Istotą jest udzielenie praw (i przyjęcie obowiązków) poprzez zawarcie umowy franczyzy.Warszawa; miasto stołeczne Warszawa, w skrócie m.st. Warszawa – stolica i największe miasto Polski, położone w środkowo-wschodniej części kraju, na Nizinie Środkowomazowieckiej, na Mazowszu, nad Wisłą. Od 2002 r. miasto stołeczne Warszawa jest gminą miejską mającą status miasta na prawach powiatu.

  Obsługa gości[ | edytuj kod]

  Co do zasady, meldowanie się (check-in) w hotelu jest możliwe całodobowo. W części swoich hoteli sieć utrzymuje całodobowe recepcje. W innych recepcje pracują tylko w ciągu dnia, natomiast późnym wieczorem i w nocy ich zadania przejmują specjalne automaty, gdzie gość może zapłacić za pokój i otrzymać klucz do niego, najczęściej w postaci wydruku z kodem PIN otwierającym drzwi.

  Gdańsk (łac. Dantiscum, Dantis, Gedanum, niem. Danzig) – miasto na prawach powiatu w północnej Polsce, położone nad Morzem Bałtyckim, u ujścia Motławy do Wisły, nad Zatoką Gdańską, na Pobrzeżu Gdańskim. Centrum kulturalne, naukowe i gospodarcze oraz węzeł komunikacyjny północnej Polski, stolica województwa pomorskiego. Ośrodek gospodarki morskiej z dużym portem handlowym.Francja (fr. France, IPA: /fʁɑ̃s/), Republika Francuska (fr. République française /ʁe.py.blik fʁɑ̃.sɛz/) – państwo, którego część metropolitalna znajduje się w Europie Zachodniej, posiadające także zamorskie terytoria na innych kontynentach. Francja metropolitalna rozciąga się od Morza Śródziemnego na południu do kanału La Manche i Morza Północnego na północy, oraz od Renu na wschodzie do Zatoki Biskajskiej na zachodzie. Francuzi często nazywają swój kraj l’Hexagone (sześciokąt) – pochodzi to od kształtu Francji metropolitalnej.


  Podstrony: 1 [2] [3]
  Warto wiedzieć że... beta

  Lublin (łac. Lublinum, jid. לובלין, lit. Liublinas, ros. Люблин) – miasto na prawach powiatu, stolica województwa lubelskiego. Położona na Wyżynie Lubelskiej nad rzeką Bystrzycą, historycznie w Małopolsce.
  Szczecin (niem. Stettin, szw. Stettin, łac. Sedinum lub Stetinum – miasto na prawach powiatu, stolica i największe miasto województwa zachodniopomorskiego, położone nad Odrą oraz jeziorem Dąbie. Szczecin jest trzecim pod względem zajmowanej powierzchni (300,55 km² z czego prawie 24% zajmują grunty pod wodami) i siódmym pod względem liczby ludności miastem Polski. Centrum aglomeracji szczecińskiej. Według danych z 30 czerwca 2012 roku miasto miało 409 211 mieszkańców.
  Katowice (niem. Kattowitz, śl. Katowicy, czes. Katovice) – miasto na prawach powiatu w południowej Polsce, siedziba władz województwa śląskiego, dawniej województwa katowickiego, główny ośrodek Górnośląskiego Okręgu Przemysłowego. Z liczbą 307 233 mieszkańców jest 10. miastem w kraju pod względem liczby ludności i 11. pod względem powierzchni, mając prawie 165 km².

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.013 sek.