• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Ian Hill

  Przeczytaj także...
  Biblioteka Narodowa Francji (fr. Bibliothèque nationale de France, BnF) – francuska biblioteka narodowa, znajdująca się w Paryżu. Przewidziana jest jako repozytorium dla wszystkich materiałów bibliotecznych, wydawanych we Francji. Obecnym dyrektorem Biblioteki jest Bruno Racine.Judas Priest – brytyjska grupa muzyczna założona w 1969 roku w Birmingham (hrabstwo West Midlands) w Anglii , znana głównie z dwóch gitar prowadzących i mającego dużą skalę głosu wokalisty śpiewającego w sposób operowy. Zespół sprzedał ponad 50 milionów albumów na całym świecie.
  Heavy metal (często nazywany po prostu metalem) jest podgatunkiem muzyki rockowej powstałym na przełomie lat 60. i 70. XX wieku, głównie w Wielkiej Brytanii i USA. Grupy, które odpowiedzialne są za powstanie gatunku wprowadziły ciężkie, ostre brzmienia, z długimi, mocno przesterowanymi solówkami gitarowymi i ostrą perkusją.

  Ian Frank Hill (ur. 20 stycznia 1951 w West Bromwich) – angielski muzyk rockowy, basista i jeden z założycieli heavymetalowej grupy Judas Priest.

  Kenneth "K.K." Downing Jr. (ur. 27 października 1951 w West Bromwich w Anglii) – brytyjski muzyk, kompozytor i gitarzysta. W 1969 roku wraz ze szkolnym kolegą Ianem Hillem założył grupę Judas Priest. W 2011 roku po ponad czterdziestu latach występów w Judas Priest Downing opuścił zespół.Kontrola autorytatywna – w terminologii bibliotekoznawczej określenie procedur zapewniających utrzymanie w sposób konsekwentny haseł (nazw, ujednoliconych tytułów, tytułów serii i haseł przedmiotowych) w katalogach bibliotecznych przez zastosowanie wykazu autorytatywnego zwanego kartoteką wzorcową.

  Urodził się w West Bromwich. Hill nauczył się gry na gitarze basowej od jego ojca, basisty w lokalnej grupie jazzowej. Hill jest znany z mocnej i melodycznej gry na basie, która jest idealnym tłem dla gitary K.K. Downinga, Glenna Tiptona oraz śpiewu Roba Halforda.

  Glenn Raymond Tipton (ur. 25 października1948 w Blackheath) – brytyjski muzyk rockowy, gitarzysta zespołu Judas Priest.West Bromwich – miasto w zachodniej Anglii, położone w hrabstwie West Midlands. Ok. 137 tysięcy mieszkańców. Siedziba klubu piłkarskiego West Bromwich Albion. Miasto specjalizujące się w produkcji stali. Bardzo duże skupisko Polaków. Produkcja stali wpłynęła znacznie na rozwój przemysłu metalurgicznego. Najwięksi producenci kas pancernych i sejfów pochodzą właśnie z tych okolic. Przykładem może być firma Samuela Withersa, założona w 1843 roku obecnie wchodząca w skład szwedzkiego holdingu Gunnebo, bedącego jednym z największych producentów zabezpieczeń mechanicznych na świecie.

  Instrumentarium[]

 • Spector Euro4 LX IH Ian Hill Signature Bass Guitar
 • Filmografia[]

  Przypisy

  1. Ian Hill na stronie allmusic.com (ang.). allmusic.com. [dostęp 2012-05-01].
  2. Spector Euro4 LX IH (ang.). www.spectorbass.com. [dostęp 2016-06-15].
  3. Dream Deceivers: The Story Behind James Vance vs. Judas Priest (1992) (ang.). www.imdb.com. [dostęp 2016-01-02].  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.015 sek.