• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • I Still Haven't Found What I'm Looking For

  Przeczytaj także...
  How to Dismantle an Atomic Bomb (ang. Jak rozbroić bombę atomową) – album studyjny grupy U2, wydany w listopadzie 2004 (zob. 2004 w muzyce).Ballada – jeden z wielu gatunków muzycznych. Początki ballady sięgają średniowiecza i muzyki dworskiej. Ballady śpiewane były przez trubadurów przy akompaniamencie instrumentu lub zespołu. Często były bardzo rozbudowane i zawierały setki wersów. Najczęściej snuły epicką opowieść o miłości lub wielkich czynach.
  U2 – irlandzki zespół rockowy, powstały w Dublinie w roku 1976, pod nazwą U2 występujący od 1978. W jego skład wchodzą: Bono, The Edge, Adam Clayton i Larry Mullen Jr..

  I Still Haven't Found What I'm Looking For” – ballada rockowa irlandzkiej grupy U2, pochodząca z jej wydanego w 1987 roku albumu, The Joshua Tree. Została wydana jako drugi singel promujący tę płytę. Utwór znalazł się na pierwszym miejscu listy Billboard Hot 100. Była to druga piosenka zespołu, która dotarła do aż tak wysokiego miejsca (pierwszą była „With or Without You”) w USA. Od tamtego czasu żadnemu nowemu utworowi grupy nie udało się zająć w Stanach Zjednoczonych pierwszej pozycji. Zmieniło się to dopiero w 2006 roku, kiedy single z albumu How to Dismantle an Atomic Bomb zdominowały notowania.

  Rock (ang. skała, kołysać się) – ogólna nazwa całego szeregu stylów muzycznych, wywodzących się z rock and rolla oraz rhythm and bluesa i bluesa. Sama nazwa "rock" jest właściwie skrótem od "rock and roll", choć można uznawać owe dwa pojęcia za odmienne od siebie gatunki muzyczne. Wszystkie style rockowe charakteryzują się brzmieniem opartym na różnego rodzaju gitarach (zwykle elektrycznych, elektrycznych basowych) i perkusji, z wyraźnie zarysowanym rytmem i śpiewem, wywodzącym się z bluesa, oraz sposobem wolnej improwizacji w trakcie grania utworów, wywodzącym się z jazzu. Ważną cechą muzyki rockowej, nieobecną w muzyce poważnej, jest zespołowość w procesie tworzenia; muzyka jest bowiem tworzona zespołowo i trudna do odtworzenia, gdy nie jest grana przez oryginalny zespół (zob. tribute band), często jest też zespołowo komponowana. Niekiedy w sposób dynamiczny, kiedy to zainicjowany motyw muzyczny w serii jamów przetwarzany jest w utwór, który w swej końcowej fazie rzadko przypomina swą wyjściową formę. W muzyce rockowej, podobnie jak w jazzie, kompozytor i wykonawca to najczęściej ta sama osoba lub grupa osób, a komponowanie i wykonywanie muzyki są często jednym procesem."With or Without You" – utwór rockowej grupy U2, pochodzący z jej wydanego w 1987 roku albumu, The Joshua Tree. Jest on jednym z najbardziej popularnych utworów zespołu. W marcu 1987 roku piosenka została wydana jako singel i stała się pierwszym utworem grupy, który uplasował się na pierwszym miejscu w Stanach Zjednoczonych i utrzymywał się na nim przez trzy tygodnie. W Wielkiej Brytanii singel zajął czwarte miejsce.

  W 2004 utwór został sklasyfikowany na 93. miejscu listy 500. utworów wszech czasów magazynu Rolling Stone.

  The Joshua Tree – album zespołu U2 z marca 1987 roku. Producentami byli Brian Eno i Daniel Lanois. Płyta została nagrana w Windmill Lane Studios i STS w Dublinie.

  Lista utworów[]

  1. „I Still Haven't Found What I'm Looking For” (4:37)
  2. „Spanish Eyes” (3:16)
  3. „Deep in the Heart” (4:31)

  Pozycje na listach przebojów[]

  Przypisy
  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.023 sek.