• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • IV liga polska w piłce nożnej - grupa małopolska  Podstrony: [1] [2] [3] [4] 5 [6]
  Przeczytaj także...
  Województwo małopolskie – jedno z 16 województw Polski. W obecnym kształcie powstało 1 stycznia 1999 r. w wyniku reformy administracyjnej. Województwo zajmuje powierzchnię 15 182 km² i jest jednym z mniejszych w Polsce (12 miejsce w kraju). Pod względem liczby mieszkańców (3 mln 298 tys. osób) województwo znajduje się na 4 miejscu w Polsce. Gęstość zaludnienia jest tu jedną z najwyższych w kraju (małopolskie – 217 osób/km², średnia krajowa – 122 osób/km²).Okocimski Klub Sportowy Brzesko – wielosekcyjny klub sportowy z Brzeska, powstały w 1933 roku. Przodują sekcje: piłki nożnej i siatkówki. Obecnie piłkarze występujący w I lidze, a siatkarze w II lidze grupie IV.
  Sezon 2005/2006[]

  Przygotowania do reorganizacji ligi. Od następnego sezonu (2006/07) w województwie małopolskim będzie tylko jedna grupa IV ligi.

  Tabela grupy I[]

 • Puszcza Niepołomice awansowała do baraży o III ligę
 • Dalin Myślenice, Bolesław Bukowno, Orzeł Piaski Wielkie, Cracovia II, Słomniczanka Słomniki, Prądniczanka Kraków, Karpaty Siepraw, Proszowianka Proszowice i Clepardia Kraków spadły do klasy okręgowej
 • Tabela grupy II[]

 • Okocimski KS Brzesko awansował do baraży o III ligę
 • Wolania Wola Rzędzińska, Tarnovia Tarnów, Łosoś Łososina Dolna, Poprad Muszyna, Dunajec Nowy Sącz, Victoria Witowice Dolne, LKS Kobylanka i Strażak Mokrzyska spadły do klasy okręgowej
 • Baraże o awans do III ligi[]

 • 21 czerwca: Okocimski KS Brzesko - Puszcza Niepołomice 2:1 (1:1)
 • 25 czerwca: Puszcza Niepołomice - Okocimski KS Brzesko 3:3 (3:0)
 • Okocimski KS Brzesko awansował do III ligi, grupy IV.

  Garbarnia Kraków – polski klub piłkarski z siedzibą w Krakowie, założony w 1921 roku przez kilkuosobową grupę pracowników Polskich Zakładów Garbarskich. Obecnie działa w formie stowarzyszenia kultury fizycznej. Początkowo Garbarnia była klubem wielosekcyjnym. Aktualnie funkcjonuje jedynie sekcja piłki nożnej mężczyzn, której seniorzy występują w rozgrywkach II ligi polskiej w grupie wschodniej.Kraków (łac. Cracovia, niem. Krakau) – miasto na prawach powiatu w południowej Polsce, siedziba władz województwa małopolskiego, drugie w kraju pod względem liczby mieszkańców i pod względem powierzchni.

  Sezon 2004/2005[]

  Tabela grupy I[]

 • Garbarnia Kraków awansowała do baraży o III ligę
 • Skawa Wadowice i Pogoń Miechów spadły do klasy okręgowej
 • Tabela grupy II[]

 • Kolejarz Stróże awansował do baraży o III ligę
 • Huragan Waksmund spadł do klasy okręgowej
 • Baraże o awans do III ligi[]

 • Garbarnia Kraków - Kolejarz Stróże 2:1
 • Kolejarz Stróże - Garbarnia Kraków 2:0
 • Kolejarz Stróże awansował do III ligi, grupy IV.

  IV liga polska w piłce nożnej – piąta w hierarchii klasa męskich ligowych rozgrywek piłkarskich w Polsce. Stanowi pośredni szczebel rozgrywkowy między III ligą polską (dawną IV ligą polską), a klasą okręgową bądź ligą okręgową (w 14 województwach) lub do sezonu 2011/2012 V ligą polską (tylko w 2 województwach), będąc jednocześnie najwyższym szczeblem regionalnym (V poziom ligowy). W województwie zachodniopomorskim jest to pośredni szczebel rozgrywkowy między III ligą, a ligą okręgową, po której jest klasa okręgowa. Zmagania w jej ramach toczą się cyklicznie (co sezon) systemem kołowym i przeznaczone są dla polskich klubów piłkarskich, grających w 20 grupach wojewódzkich. Zwycięzcy każdej z grup IV ligi polskiej uzyskują awans do III ligi polskiej, zaś najsłabsze zespoły relegowane są do poszczególnych grup wojewódzkich V ligi polskiej lub klas okręgowych. Zarządzana przez – działających w imieniu Polskiego Związku Piłki Nożnej – 16 Wojewódzkich Związków Piłki Nożnej. Od 2002 do udziału w jej rozgrywkach zostają dopuszczone wyłącznie kluby, które – po spełnieniu wszelkich niezbędnych kryteriów – otrzymały roczną licencję na występy na tym szczeblu.Język polski (polszczyzna) – język naturalny należący do grupy zachodniosłowiańskich (do których należą również czeski, słowacki, kaszubski, dolnołużycki, górnołużycki i wymarły połabski), stanowiących część rodziny indoeuropejskiej.

  Przypisy

  Małopolski Związek Piłki Nożnej (MZPN) - jeden z szesnastu Wojewódzkich Związków Piłki Nożnej, wchodzących w skład Polskiego Związku Piłki Nożnej. Siedziba Związku mieści się w Krakowie i zarządza rozgrywkami piłkarskimi w województwie małopolskim na wszystkich szczeblach.III liga polska w piłce nożnej (do sezonu 2007/2008 oficjalnie IV liga polska) – czwarta w hierarchii klasa męskich ligowych rozgrywek piłkarskich w Polsce. Stanowi pośredni szczebel rozgrywkowy między II ligą polską (dawną III ligą polską), a IV ligą polską (dawną V ligą polską lub klasą okręgową), będąc jednocześnie czwartym (najniższym) szczeblem centralnym (IV poziom ligowy). Zmagania w jej ramach toczą się cyklicznie (co sezon) systemem kołowym i przeznaczone są dla 128 polskich klubów piłkarskich, grających w ośmiu 16-zespołowych grupach makroregionalnych. Czołowe drużyny każdej z grup III ligi polskiej uzyskują awans do II ligi polskiej, zaś najsłabsze zespoły relegowane są do poszczególnych grup wojewódzkich IV ligi polskiej. Od sezonu 2000/2001 zarządzana przez – działające w imieniu Polskiego Związku Piłki Nożnej – wyznaczone Wojewódzkie Związki Piłki Nożnej. Od 2002 do udziału w jej rozgrywkach zostają dopuszczone wyłącznie kluby posiadające status profesjonalny (tj. działające w formie sportowej spółki akcyjnej) lub półprofesjonalny (tj. działające w formie stowarzyszenia kultury fizycznej), które – po spełnieniu wszelkich niezbędnych kryteriów – otrzymały roczną licencję na występy na tym szczeblu.


  Podstrony: [1] [2] [3] [4] 5 [6]  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Warto wiedzieć że... beta

  Kolejarz Stróże – polski klub piłkarski z siedzibą w Stróżach (powiat nowosądecki), aktualnie grający w I lidze.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.039 sek.