• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • IRB Sevens World Series - 2003/2004  Podstrony: 1 [2] [3] [4] [5]
  Przeczytaj także...
  Reprezentacja Nowej Zelandii w rugby 7 mężczyzn – zespół rugby 7, biorący udział w imieniu Nowej Zelandii w meczach i sportowych imprezach międzynarodowych, powoływany przez selekcjonera, w którym mogą występować wyłącznie zawodnicy posiadający obywatelstwo tego kraju, mieszkający w nim, bądź kwalifikujący się ze względu na pochodzenie rodziców lub dziadków. Za jego funkcjonowanie odpowiedzialny jest New Zealand Rugby Union, członek IRB.Dubai Sevens 2003 – czwarta edycja wchodzącego w skład IRB Sevens World Series turnieju Dubai Sevens przeznaczonego dla męskich reprezentacji narodowych w rugby 7. Odbyła się w dniach 4–5 grudnia 2003 roku na Dubai Exiles Rugby Ground w Dubaju będąc pierwszym turniejem sezonu 2003/2004.

  IRB Sevens World Series (2003/2004) – piąta edycja IRB Sevens World Series, organizowanej przez IRB corocznej serii turniejów dla męskich reprezentacji narodowych w rugby 7. Składała się z ośmiu turniejów rozegranych pomiędzy grudniem 2003 a czerwcem 2004 roku, w których startowało szesnaście bądź dwadzieścia cztery zespoły. Cztery zespoły zwyciężały poszczególne zawody – triumfatorzy cyklu, Nowozelandczycy, okazali się najlepsi w dwóch z nich; Anglicy, którzy uplasowali się ostatecznie na drugiej pozycji, wygrali trzy turnieje; jeden, po raz pierwszy w historii, rozstrzygnęli na swą korzyść Argentyńczycy, co pomogło im w zdobyciu trzeciego miejsca w klasyfikacji generalnej; reprezentanci RPA, którzy wygrali dwa turnieje, zostali pozbawieni zwycięstwa w jednym z nich.

  New Zealand Sevens 2004 – piąta edycja wchodzącego w skład IRB Sevens World Series turnieju New Zealand Sevens przeznaczonego dla męskich reprezentacji narodowych w rugby 7. Odbyła się w dniach 6–7 lutego 2004 roku na Westpac Stadium w Wellington będąc trzecim turniejem sezonu 2003/2004. Złoty gol (dawniej „Nagła śmierć” - ang. Sudden Death) – nieużywana obecnie zasada w piłce nożnej dotycząca dogrywek. Została początkowo zastąpiona zasadą srebrnego gola, lecz obecnie ponownie stosuje się "stary" sposób przeprowadzania dogrywki.  Podstrony: 1 [2] [3] [4] [5]
  Warto wiedzieć że... beta

  IRB Sevens World Series (od nazwy sponsora HSBC Sevens World Series) – coroczna seria turniejów dla męskich reprezentacji narodowych w rugby 7 organizowana przez IRB od sezonu 1999/2000. Zwycięzcą w danym sezonie zostaje zespół, który podczas całego cyklu zdobędzie najwięcej punktów, które są przyznawane za zajęcie poszczególnych miejsc w każdym turnieju, których liczba w historii zawodów wahała się od siedmiu do jedenastu. Turnieje trwają z reguły dwa dni i występuje w nich szesnaście reprezentacji, wyjątkiem jest trzydniowy Hong Kong Sevens. Spośród trzynastu dotychczasowych edycji dziesięciokrotnie triumfowała reprezentacja Nowej Zelandii.
  France Sevens 2004 – druga edycja wchodzącego w skład IRB Sevens World Series turnieju France Sevens przeznaczonego dla męskich reprezentacji narodowych w rugby 7. Odbyła się w dniach 28–29 maja 2004 roku na Stade Chaban-Delmas w Bordeaux będąc siódmym turniejem sezonu 2003/2004.
  USA Sevens 2004 – pierwsza edycja wchodzącego w skład IRB Sevens World Series turnieju USA Sevens przeznaczonego dla męskich reprezentacji narodowych w rugby 7. Odbyła się w dniach 14–15 lutego 2004 roku na Home Depot Center w Carson będąc czwartym turniejem sezonu 2003/2004.
  Hong Kong Sevens 2004 – piąta edycja wchodzącego w skład IRB Sevens World Series turnieju Hong Kong Sevens przeznaczonego dla męskich reprezentacji narodowych w rugby 7. Odbyła się w dniach 26–28 marca 2004 roku na Hong Kong Stadium w Hongkongu będąc piątym turniejem sezonu 2003/2004.
  Przyłożenie (ang. try) - główna, najwyżej punktowana metoda zdobywania punktów w rugby union i rugby league. Punkty poprzez przyłożenie zdobywa się przykładając piłkę na polu punktowym przeciwnika (na lub za linią bramkową). W zależności od odmiany rugby różne są definicje samego przyłożenia jak i pola punktowego.
  Internet Archive − instytucja znajdująca się na przedmieściach San Francisco (Kalifornia, Stany Zjednoczone), która zajmuje się gromadzeniem i udostępnianiem archiwum rozmaitych zasobów multimedialnych.
  World Rugby – międzynarodowa organizacja pozarządowa zarządzająca rozgrywkami rugby union oraz ustalająca zasady gry. Powstała w 1886 jako „International Rugby Football Board” (IRFB) na wniosek szkockiego, walijskiego i irlandzkiego związku rugby. Związek angielski początkowo odmówił przystąpienia, niemniej w 1890 został pierwszym członkiem-niezałożycielem.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.032 sek.