• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • IPad mini  Podstrony: 1 [2] [3] [4]
  Przeczytaj także...
  Apple Inc. (wcześniej Apple Computer Inc.) NASDAQ: AAPL – amerykańska korporacja zajmująca się projektowaniem i produkcją elektroniki użytkowej, oprogramowania i komputerów osobistych z siedzibą w Cupertino w Kalifornii. Założona przez Steve’a Wozniaka – projektanta, Steve’a Jobsa i Ronalda Wayne’a. Produkty spółki to m.in.: komputery Mac, iPod, iPhone i iPad. Oprogramowanie Apple obejmuje system operacyjny OS X, przeglądarkę multimediów iTunes, pakiet oprogramowania multimedialnego i kreatywności iLife, pakiet oprogramowania biurowego iWork, profesjonalny pakiet fotografii Aperture, pakiet profesjonalnych rozwiązań wideo Final Cut Studio oraz zestaw narzędzi audio Logic Studio. Od stycznia 2010 roku firma działa poprzez 284 własnych sklepów detalicznych w dziesięciu krajach, oraz za pośrednictwem sklepu internetowego sprzedającego zarówno sprzęt, jak i oprogramowanie.Dioda elektroluminescencyjna, dioda świecąca (ang. light-emitting diode, LED) – dioda zaliczana do półprzewodnikowych przyrządów optoelektronicznych, emitujących promieniowanie w zakresie światła widzialnego, podczerwieni i ultrafioletu.

  iPad minitablet firmy Apple o przekątnej ekranu 7,9 cala (standardowy iPad ma ekran 9,7”). Obecnie doczekał się pięciu generacji.

  iPad mini[ | edytuj kod]

  iPad mini – pierwszy w historii firmy Apple tablet o przekątnej ekranu 7,9 cala (standardowy iPad ma ekran 9,7”). Został zaprezentowany podczas konferencji prasowej 23 października 2012 roku. Jego wnętrze zawiera elementy znane z iPada 2, a ekran ma dokładnie tę samą rozdzielczość 1024x768 pikseli.

  iPad – tablet przedsiębiorstwa Apple. Ma 9,7-calowy ekran dotykowy z technologią Multi-Touch oraz m.in. możliwość oglądania filmów i zdjęć. Ma przeglądarkę internetową oraz jest kompatybilny z aplikacjami App Store dla iPhone’óworaz iPodów. Przeglądarka internetowa Safari dołączona do iPada nie obsługuje technologii Flash. Urządzenie waży 680 gramów (wersja 3G waży 730 g), mieści się zatem między cięższymi od niego laptopami oraz lżejszymi niż on smartphone’ami.RAM (ang. Random Access Memory – pamięć o dostępie swobodnym) – podstawowy rodzaj pamięci cyfrowej. Choć nazwa sugeruje, że oznacza to każdą pamięć o bezpośrednim dostępie do dowolnej komórki pamięci (w przeciwieństwie do pamięci o dostępie sekwencyjnym, np. rejestrów przesuwnych), ze względów historycznych określa ona tylko te rodzaje pamięci o bezpośrednim dostępie, w których możliwy jest wielokrotny i łatwy zapis, a wyklucza pamięci ROM (tylko do odczytu) i EEPROM których zapis trwa znacznie dłużej niż odczyt, pomimo iż w ich przypadku również występuje swobodny dostęp do zawartości.

  Specyfikacja[ | edytuj kod]

  Wymiary tabletu iPad mini to 200 x 134,7 x 7,2 mm. Jest dostępny w wersji Wi-Fi (waga 308 gramów) oraz Wi-Fi + Cellular (waga 312 gramów). Istnieją trzy warianty pamięci wewnętrznej: 16 GB, 32 GB i 64 GB. Ekran o przekątnej 7,9” jest podświetlany diodami LED i wykonany w technologii IPS. Został on pokryty powłoką oleofobową, odporną na odciski palców. Zagęszczenie pikseli wynosi 162 ppi. Ipad mini wyposażono w dwurdzeniowy procesor A5, o taktowaniu 1 GHz. Jest on wspierany przez 512 MB pamięci RAM. Tablet ma dwie kamery. Frontowa, o rozdzielczości 1,2 megapiksela, umożliwia rozmowy za pośrednictwem FaceTime w jakości HD. Kamera iSight, umieszczona z tyłu, ma 5 megapikseli i pozwala na nagrywanie filmów HD 1080p. Tablet wyposażono również w nowe złącze Lightning oraz asystentkę Siri. iPad mini aktualnie pracuje z systemem iOS 9.3.6.

  Siri – osobisty asystent i nawigator wiedzy, który działa na systemie operacyjnym Apple iOS. Aplikacja odpowiada na pytania i zalecenia oraz wykonuje działania poprzez przekazanie żądania do mikrofonu. Siri została wprowadzona jako aplikacja iOS dostępna w App Store przez Siri Inc., która została przejęta przez firmę Apple w dniu 28 kwietnia 2010 roku.Tablet – przenośny komputer większy niż telefon komórkowy lub palmtop, którego główną właściwością jest posiadanie dużego ekranu z zastosowaną technologią Multi-Touch. W przeciwieństwie do większości klasycznych urządzeń tablet PC, tablety nowszego typu nie posiadają fizycznej klawiatury, użytkownik posługuje się klawiaturą wirtualną dotykając ekran bezpośrednio, bez użycia rysika.

  Tablet ma wbudowane aplikacje, m.in. przeglądarkę internetową Safari, skrzynkę mailową Mail, czytnik e-booków iBooks, nawigację Mapy, sklep z aplikacjami App Store oraz program do przerabiania zdjęć Photo Booth. W zestawie, do iPada producent dołącza przewód ze złącza Lightning na USB oraz zasilacz USB.
  Podstrony: 1 [2] [3] [4]
  Reklama

  Czas generowania strony: 0.867 sek.