• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • INXS  Podstrony: [1] [2] 3
  Przeczytaj także...
  EP (skrót od ang. Extended Play; pot. epka) – minialbum; symbolem tym oznacza się album muzyczny, który jest zbyt długi by nazwać go zwykłym singlem czy też – ze względu na zawarty na nim materiał – nie kwalifikujący się jako maxi singel i który jest jednocześnie zbyt krótki by uznać go za pełnoprawny album długogrający.Switch – jedenasty album studyjny australijskiego zespołu rockowego INXS. Wydany 29 listopada 2005 roku przez wytwórnię Epic Records.
  Przypisy
  1. Stephen Thomas Erlewine: INXS Biography (ang.). www.allmusic.com. [dostęp 2012-11-24].

  Linki zewnętrzne[]

 • Strona oficjalna (ang.)


 • Podstrony: [1] [2] 3  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Warto wiedzieć że... beta

  Australia (Związek Australijski, Commonwealth of Australia) – państwo położone na półkuli południowej, obejmujące najmniejszy kontynent świata, wyspę Tasmanię i inne znacznie mniejsze wyspy na Oceanie Indyjskim i Spokojnym. Jedyny kraj, który obejmuje cały kontynent. Siłą rzeczy nie posiada granic lądowych z żadnym państwem.
  INXS – pierwszy album studyjny australijskiego zespołu rockowego INXS. Wydany w Australii 13 października 1980 roku przez wytwórnię Deluxe Records.
  Rock (ang. skała, kołysać się) – ogólna nazwa całego szeregu stylów muzycznych, wywodzących się z rock and rolla oraz rhythm and bluesa i bluesa. Sama nazwa "rock" jest właściwie skrótem od "rock and roll", choć można uznawać owe dwa pojęcia za odmienne od siebie gatunki muzyczne. Wszystkie style rockowe charakteryzują się brzmieniem opartym na różnego rodzaju gitarach (zwykle elektrycznych, elektrycznych basowych) i perkusji, z wyraźnie zarysowanym rytmem i śpiewem, wywodzącym się z bluesa, oraz sposobem wolnej improwizacji w trakcie grania utworów, wywodzącym się z jazzu. Ważną cechą muzyki rockowej, nieobecną w muzyce poważnej, jest zespołowość w procesie tworzenia; muzyka jest bowiem tworzona zespołowo i trudna do odtworzenia, gdy nie jest grana przez oryginalny zespół (zob. tribute band), często jest też zespołowo komponowana. Niekiedy w sposób dynamiczny, kiedy to zainicjowany motyw muzyczny w serii jamów przetwarzany jest w utwór, który w swej końcowej fazie rzadko przypomina swą wyjściową formę. W muzyce rockowej, podobnie jak w jazzie, kompozytor i wykonawca to najczęściej ta sama osoba lub grupa osób, a komponowanie i wykonywanie muzyki są często jednym procesem.
  Michael Kelland John Hutchence (ur. 22 stycznia 1960 w Sydney, zm. 22 listopada 1997 w Sydney) – wokalista i autor tekstów australijskiej grupy INXS.
  Full Moon, Dirty Hearts – dziewiąty album studyjny australijskiego zespołu rockowego INXS. Wydany w listopadzie 1993 roku przez wytwórnię Atlantic Records.
  Listen Like Thieves – piąty album studyjny australijskiego zespołu rockowego INXS. Wydany 14 października 1985 roku przez wytwórnię Atlantic Records.
  The Swing – czwarty album studyjny australijskiego zespołu rockowego INXS. Wydany w Australii w maju 1984 roku przez wytwórnię Atlantic Records.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.052 sek.