• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • INXS  Podstrony: 1 [2] [3]
  Przeczytaj także...
  EP (skrót od ang. Extended Play; pot. epka) – minialbum; symbolem tym oznacza się album muzyczny, który jest zbyt długi by nazwać go zwykłym singlem czy też – ze względu na zawarty na nim materiał – nie kwalifikujący się jako maxi singel i który jest jednocześnie zbyt krótki by uznać go za pełnoprawny album długogrający.Switch – jedenasty album studyjny australijskiego zespołu rockowego INXS. Wydany 29 listopada 2005 roku przez wytwórnię Epic Records.

  INXS (In Excess) – australijski zespół rockowy, utworzony w Sydney (Australia), w roku 1977. Powstał z inicjatywy braci Farriss (Tim, Andrew, Jon) oraz Michaela Hutchence'a, Kirka Pengilly i Gary Garry Beersa. Początkowo zespół działał pod nazwą 'The Farriss Brothers', ale w roku 1979 dokonano ostatecznej zmiany nazwy zespołu na INXS – co jest zapisem zwrotu In Excess (ang. przesada; w nadmiarze).

  Australia (Związek Australijski, Commonwealth of Australia) – państwo położone na półkuli południowej, obejmujące najmniejszy kontynent świata, wyspę Tasmanię i inne znacznie mniejsze wyspy na Oceanie Indyjskim i Spokojnym. Jedyny kraj, który obejmuje cały kontynent. Siłą rzeczy nie posiada granic lądowych z żadnym państwem.INXS – pierwszy album studyjny australijskiego zespołu rockowego INXS. Wydany w Australii 13 października 1980 roku przez wytwórnię Deluxe Records.

  Swoją karierę zaczynali od występów w australijskich pubach, by ostatecznie zdobyć światową popularność i grać koncerty dla kilkudziesięciotysięcznej publiczności. Grupę rozpoznać można po specyficznym "elektrycznym brzmieniu" oraz charakterystycznym, pełnym temperamentu wokalu charyzmatycznego wokalisty – Michaela Hutchence'a. Każda płyta ma swój indywidualny wewnętrzny koloryt, przepełniony zacinającym, rockowym brzmieniem gitary, pływającymi dźwiękami keyboardów i saksofonu. Zdobywali liczne nagrody, sprzedawali miliony płyty, grali koncerty na całym świecie, a ich popularność wzrastała z każdym dniem.

  Rock (ang. skała, kołysać się) – ogólna nazwa całego szeregu stylów muzycznych, wywodzących się z rock and rolla oraz rhythm and bluesa i bluesa. Sama nazwa "rock" jest właściwie skrótem od "rock and roll", choć można uznawać owe dwa pojęcia za odmienne od siebie gatunki muzyczne. Wszystkie style rockowe charakteryzują się brzmieniem opartym na różnego rodzaju gitarach (zwykle elektrycznych, elektrycznych basowych) i perkusji, z wyraźnie zarysowanym rytmem i śpiewem, wywodzącym się z bluesa, oraz sposobem wolnej improwizacji w trakcie grania utworów, wywodzącym się z jazzu. Ważną cechą muzyki rockowej, nieobecną w muzyce poważnej, jest zespołowość w procesie tworzenia; muzyka jest bowiem tworzona zespołowo i trudna do odtworzenia, gdy nie jest grana przez oryginalny zespół (zob. tribute band), często jest też zespołowo komponowana. Niekiedy w sposób dynamiczny, kiedy to zainicjowany motyw muzyczny w serii jamów przetwarzany jest w utwór, który w swej końcowej fazie rzadko przypomina swą wyjściową formę. W muzyce rockowej, podobnie jak w jazzie, kompozytor i wykonawca to najczęściej ta sama osoba lub grupa osób, a komponowanie i wykonywanie muzyki są często jednym procesem.Michael Kelland John Hutchence (ur. 22 stycznia 1960 w Sydney, zm. 22 listopada 1997 w Sydney) – wokalista i autor tekstów australijskiej grupy INXS.

  Wśród niewątpliwych hitów zespołu znalazły się m.in.: "Never Tear Us Apart", "By My Side", "Disappear", "Need You Tonight", "Suicide Blonde".
  Najbardziej popularne albumy INXS to: 'Kick', 'X' i 'Welcome To Wherever You Are'.

  Samobójcza śmierć lidera INXS, Michaela Hutchence'a (22 listopada 1997) pogrążyła fanów zespołu, jak i jego pozostałych członków. Zespół na zawsze stracił swojego charakterystycznego lidera, swój niepowtarzalny głos, ale zyskał niewątpliwie legendę. INXS wbrew pozorom nie zakończył działalności. W 1999 roku z INXS wystąpił Terence Trent D'Arby, a od 2000 roku Jon Stevens stał się oficjalnym nowym wokalistą zespołu. W 2003 Stevens nagle opuścił INXS. Zespół ponownie został bez wokalisty.

  Full Moon, Dirty Hearts – dziewiąty album studyjny australijskiego zespołu rockowego INXS. Wydany w listopadzie 1993 roku przez wytwórnię Atlantic Records.Listen Like Thieves – piąty album studyjny australijskiego zespołu rockowego INXS. Wydany 14 października 1985 roku przez wytwórnię Atlantic Records.

  20 września 2005 roku, nowym wokalistą zespołu INXS został J.D. Fortune (wyłoniony za pomocą programu TV – "Rock Star: INXS"). We wrześniu 2011 roku J.D. Fortune'a zastąpił Ciaran Gribbin. 11 listopada 2012 roku, INXS wystąpili jako support Matchbox Twenty na Perth Arena w Australii. Był to zarazem ich ostatni występ w karierze.

  The Swing – czwarty album studyjny australijskiego zespołu rockowego INXS. Wydany w Australii w maju 1984 roku przez wytwórnię Atlantic Records.Keyboard (pol. klawiatura), aranżer – elektryczny lub elektroniczny instrument klawiszowy, pozwalający grającemu na grę z automatycznym akompaniamentem. Nowoczesne keyboardy wykorzystują system MIDI.

  Spis treści

 • 1 Muzycy
 • 2 Dyskografia
 • 2.1 Albumy studyjne
 • 2.2 Płyty koncertowe
 • 2.3 Kompilacje
 • 2.4 EP
 • 2.5 Ważniejsza wideografia
 • 3 Przypisy
 • 4 Linki zewnętrzne


 • Podstrony: 1 [2] [3]  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Warto wiedzieć że... beta

  Sananda Maitreya (ur. 15 marca 1962 w Nowym Jorku jako Terence Trent Howard, do 2000 r. występował jako Terence Trent D’Arby) – amerykański wokalista, kompozytor i autor piosenek.
  Kompilacja (składanka) – wydawnictwo muzyczne (płyta CD, DVD) składająca się z utworów wydanych już uprzednio – wybór nagrań z wcześniejszych płyt tego samego autora, bądź też nagrań różnych wykonawców połączonych zazwyczaj jakąś wspólną myślą przewodnią.
  Kick – szósty album studyjny australijskiego zespołu rockowego INXS. Wydany 19 października 1987 roku przez wytwórnię Atlantic Records (w Wielkiej Brytanii) oraz przez Phonogram Records (w USA).
  Welcome to Wherever You Are – ósmy album studyjny australijskiego zespołu rockowego INXS. Wydany 3 sierpnia 1992 roku przez wytwórnię Atlantic Records.
  Koncert (łac. concerto – spieram się, walczę, współzawodniczę) – występ artysty muzyka (bądź grupy muzyków) na żywo przed publicznością. Jeśli muzyk występuje solo, określa się to mianem recitalu, w przypadku występu grupy muzyków, może występować orkiestra, chór, bądź grupa muzyczna. Mogą to być także występy mieszane, np. solista z towarzyszeniem chóru czy orkiestry.
  Saksofon – instrument dęty drewniany z grupy aerofonów stroikowych. Klasyfikację tę zawdzięcza swojej budowie i stroikowi. Występuje w siedmiu odmianach różniących się wielkością i zakresem dźwięków. Najczęściej stosowanymi odmianami saksofonów są:
  Underneath the Colours – drugi album studyjny australijskiego zespołu rockowego INXS. Wydany w Australii 19 października 1981 roku przez wytwórnię Deluxe Records.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.017 sek.