II rama komunikacyjna w Poznaniu

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
.mw-parser-output .infobox.droga-A .naglowek{color:white;background:red}.mw-parser-output .infobox.droga-S .naglowek{color:white;background:dodgerblue}.mw-parser-output .infobox.droga-GP .naglowek{color:white;background:brown}.mw-parser-output .infobox.droga-E .naglowek{color:white;background:green}.mw-parser-output .infobox.droga-AH .naglowek{color:white;background:#252E79}.mw-parser-output .infobox.droga-default .naglowek{color:white;background:#8898BF}

II rama komunikacyjna – dwujezdniowy ciąg ulic w Poznaniu, posiadający po dwa lub trzy pasy ruchu w każdym kierunku. W ciągu II ramy znajdują się ulice: Aleje Solidarności, Serbska, Lechicka, A. Hlonda, Podwale, Jana Pawła II, Zamenhofa, Hetmańska, Reymonta, Przybyszewskiego, Żeromskiego, Niestachowska i Witosa. 10 listopada 2010 zakończono budowę trasy. Brakującym ogniwem był kilometrowy odcinek ulicy Prymasa Augusta Hlonda łączący ulice Podwale i Główną. Od 1 stycznia 2016 częściowo znajduje się w ciągu dróg wojewódzkich nr 196 oraz nr 433.

Ulica Prymasa Augusta Hlonda - ulica w Poznaniu, wytyczona w 2002 roku. Jej druga część została oddana do użytku publicznego 10 listopada 2010. Położona w dzielnicy Nowe Miasto (Główna i Zawady), biegnąca wzdłuż rzeki Warty. Stanowi wschodnią część II ramy komunikacyjnej.Ulica Władysława Reymonta w Poznaniu- ulica w zachodniej części Poznania w dzielnicy Grunwald. Jej przebieg rozpoczyna się od skrzyżowania z ulicami: Głogowską, Hetmańską, K. Arciszewskiego i kończy się na rondzie Jana Nowaka Jeziorańskiego. Ulica Reymonta jest fragmentem drogi krajowej nr 11. Na całej długości jest dwujezdniowa z dwoma pasami ruchu w każdą stronę oraz posiada wydzielone torowisko tramwajowe, po którym poprowadzone są linie 1, 7. Ulica Reymonta wchodzi w skład II ramy komunikacyjnej Poznania. Przed otwarciem Wschodniej Obwodnicy ulica była częścią drogi krajowej nr 5 i trasy europejskiej E261.

Zobacz też[ | edytuj kod]

 • I rama komunikacyjna
 • III rama komunikacyjna
 • Przypisy[ | edytuj kod]

  Poznań (niem. Posen, łac. Posnania, jidysz פּױזן Pojzn) – miasto na prawach powiatu w zachodniej Polsce, położone na Pojezierzu Wielkopolskim, nad Wartą, u ujścia Cybiny. Historyczna stolica Wielkopolski, od 1999 r. siedziba władz województwa wielkopolskiego i powiatu poznańskiego. Miasto jest istotnym węzłem drogowym i kolejowym, funkcjonuje tu również międzynarodowy port lotniczy.Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, GDDKiA – urząd administracji rządowej w Polsce powołany w resorcie Ministerstwa Infrastruktury (i później w Ministerstwie Transportu i Budownictwa, następnie w Ministerstwie Transportu) jako urząd centralny do zarządzania drogami krajowymi i realizacji budżetu państwa w tym zakresie.
  Warto wiedzieć że... beta

  Ulica Jana Pawła II - jedna z głównych ulic Nowego Miasta w Poznaniu. Ulica jest wspólnym fragmentem dla I ramy oraz II ramy komunikacyjnej. Do momentu otwarcia Wschodniej Obwodnicy miasta stanowiła część drogi krajowej nr 5 oraz trasy europejskiej nr E261.
  I rama komunikacyjna to jedno- lub dwujezdniowa droga w Poznaniu, jedno-, dwu- lub trzypasmowa. Trasa przebiega wzdłuż ulic: Jana Pawła II (pokrywając się na tym odcinku z II ramą), Królowej Jadwigi, Stanisława Matyi, Most Dworcowy, Roosevelta, Pułaskiego, Nowowiejskiego, Solna, Wolnica, Małe Garbary, Estkowskiego, Wyszyńskiego. W przyszłości planowana jest rozbudowa odcinka północnego. Nowy odcinek miałby biec na południe od torów kolejowych, w kierunku zachodnim od ul. Podwale i mający się łączyć z ul. Przepadek. Termin budowy tego odcinka nie jest bliżej określony.
  10 listopada jest 314. (w latach przestępnych 315.) dniem w kalendarzu gregoriańskim. Do końca roku pozostaje 51 dni.
  Droga wojewódzka nr 433 (DW433) – droga wojewódzka w środkowej części woj. wielkopolskiego o długości 12 km. Droga przebiega przez powiat: poznański (gminy: Swarzędz, Kleszczewo, Kórnik).

  Reklama