• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • III liga polska w piłce nożnej - 1977/1978

  Przeczytaj także...
  II liga polska w piłce nożnej (do sezonu 2007/2008 oficjalnie III liga polska) – trzecia w hierarchii klasa męskich ligowych rozgrywek piłkarskich w Polsce. Stanowi pośredni szczebel rozgrywkowy między I ligą polską (dawną II ligą polską), a III ligą polską (dawną IV ligą polską), będąc jednocześnie trzecim szczeblem centralnym (III poziom ligowy). Zmagania w jej ramach toczą się cyklicznie (co sezon) systemem kołowym i przeznaczone są dla 36 polskich klubów piłkarskich, grających w dwóch 18-zespołowych grupach (wschodniej i zachodniej). Czołowe drużyny każdej z grup II ligi polskiej uzyskują awans do I ligi polskiej, zaś najsłabsze zespoły relegowane są do poszczególnych grup III ligi polskiej. Od samego początku do dziś zarządzana przez Polski Związek Piłki Nożnej. Od 2002 do udziału w jej rozgrywkach zostają dopuszczone wyłącznie kluby posiadające status profesjonalny (tj. działające w formie sportowej spółki akcyjnej) lub półprofesjonalny (tj. działające w formie stowarzyszenia kultury fizycznej), które – po spełnieniu wszelkich niezbędnych kryteriów – otrzymały roczną licencję na występy na tym szczeblu.

  III liga polska w piłce nożnej (1977/1978) – 26. edycja rozgrywek trzeciego poziomu ligowego piłki nożnej mężczyzn w Polsce. Brało w nich udział 112 drużyn grając w 8 grupach.

  Grupa I[]

  Tabela końcowa:

  Grupa II[]

  Tabela końcowa:

  Grupa III[]

  Tabela końcowa:

  Grupa IV[]

  Tabela końcowa:

  Grupa V[]

  Tabela końcowa:

  Grupa VI[]

  Tabela końcowa:

  Grupa VII[]

  Tabela końcowa:

  Grupa VIII[]

  Tabela końcowa:


      = Awans do II ligi
      = Spadek z ligi.

  Przypisy

  1. Zespół po sezonie przeniósł się do grupy V.
  2. Zespół po sezonie przeniósł się do grupy V.
  3. Zespół po sezonie przeniósł się do grupy VI.

  Linki zewnętrzne[]

 • Historia III ligi polskiej w statystyce (cz. I)
 • (window.RLQ=window.RLQ||).push(function(){mw.log.warn("Gadget \"edit-summary-warning\" styles loaded twice. Migrate to type=general. See \u003Chttps://phabricator.wikimedia.org/T42284\u003E.");mw.log.warn("Gadget \"wikibugs\" styles loaded twice. Migrate to type=general. See \u003Chttps://phabricator.wikimedia.org/T42284\u003E.");mw.log.warn("Gadget \"ReferenceTooltips\" styles loaded twice. Migrate to type=general. See \u003Chttps://phabricator.wikimedia.org/T42284\u003E.");mw.log.warn("Gadget \"main-page\" styles loaded twice. Migrate to type=general. See \u003Chttps://phabricator.wikimedia.org/T42284\u003E.");});  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.016 sek.