• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Hutch Dano

  Przeczytaj także...
  Stany Zjednoczone, Stany Zjednoczone Ameryki (ang. United States, US, United States of America, USA) – federacyjne państwo w Ameryce Północnej graniczące z Kanadą od północy, Meksykiem od południa, Oceanem Spokojnym od zachodu, Oceanem Arktycznym od północnego zachodu i Oceanem Atlantyckim od wschodu.Zeke i Luther (ang. Zeke and Luther, 2009-2012) – amerykański sitcom emitowany na kanale Disney XD o dwóch nastoletnich chłopcach, którzy pragną zostać zawodowymi skaterami. Jest to druga oryginalna produkcja kanału Disney XD.
  IMDb.com (The Internet Movie Database) – największa na świecie internetowa baza danych na temat filmów i ludzi z nim związanych. Zawiera informacje o aktorach, reżyserach, scenarzystach, producentach, montażystach, operatorach, muzykach itd. Informacje nie ograniczają się do kinematografii amerykańskiej.

  Hutchings Royal Dano (ur. 21 maja 1992 r. w Santa Monica, w Kalifornii) – amerykański aktor, scenarzysta, producent, muzyk i piosenkarz. Znany głównie z roli Zeke'a Falcone w serialu Zeke i Luther.

  Filmografia[]

  Bibliografia[]

  Dano rozpoczął karierę aktorską w wieku pięciu lat, występując w reklamach, a następnie grał w kilku przedstawieniach, w tym w "Czarnoksiężniku z krainy Oz", "Piotrusiu Panu", "Aladynie" oraz "Józefie i cudownym płaszczu snów w technikolorze". W telewizji wystąpił też między innymi gościnnie w "Nie ma to jak statek" kanału Disney Channel.

  Filmweb (filmweb.pl) – największy polski serwis internetowy poświęcony filmom i ludziom kina. Druga co do wielkości baza filmowa na świecie po IMDb.com (na dzień 18 października 2012 roku) zawiera informacje o 517 560 filmach, 38 727 serialach, 10 491 grach i 1 636 554 ludziach filmu). Zawiera filmy ze 187 krajów, 9 byłych, 2 kraje, które zmieniły swoją nazwę na inną i 14 części należących do innych krajów (4 nieuznawane państwa, 5 autonomii, 1 byłą autonomię i 4 terytoria zależne).Santa Monica – nadbrzeżne miasto w USA położone w zachodniej części hrabstwa i metropolii Los Angeles, w amerykańskim stanie Kalifornia.

  Dano wystąpił razem z Seleną Gomez w filmie fabularnym "Ramona and Beezu"s jako Henry Huggins, długoletni kolega szkolny Beezus, która się w nim zakochuje.

 • Hutch Dano (ang.). The Internet Movie Database. [dostęp 2012-03-28].
 • Hutch Dano (pol.). Filmweb. [dostęp 2012-03-28]. • w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Warto wiedzieć że... beta

  Język polski (polszczyzna) – język naturalny należący do grupy zachodniosłowiańskich (do których należą również czeski, słowacki, kaszubski, dolnołużycki, górnołużycki i wymarły połabski), stanowiących część rodziny indoeuropejskiej.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.016 sek.