• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Hurts


  UWAGA: TA PODSTRONA MOŻE ZAWIERAĆ TREŚCI PRZEZNACZONE TYLKO DLA OSÓB PEŁNOLETNICH  Przeczytaj także...
  Wielka Brytania, Zjednoczone Królestwo (ang. United Kingdom), Zjednoczone Królestwo Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej (ang. United Kingdom of Great Britain and Northern Ireland) – unitarne państwo wyspiarskie położone w Europie Zachodniej. W skład Wielkiej Brytanii wchodzą: Anglia, Walia i Szkocja położone na wyspie Wielka Brytania oraz Irlandia Północna leżąca w północnej części wyspy Irlandia. Na wyspie tej znajduje się jedyna granica lądowa Zjednoczonego Królestwa z innym państwem – Irlandią. Poza nią, Wielka Brytania otoczona jest przez Ocean Atlantycki na zachodzie i północy, Morze Północne na wschodzie, kanał La Manche na południu i Morze Irlandzkie na zachodzie.Manchester – miasto (city) w Wielkiej Brytanii, w Anglii, w hrabstwie metropolitalnym Greater Manchester. W sensie formalnym stanowi samodzielny dystrykt metropolitalny.
  Synth pop (lub synthpop, znany też jako electropop lub technopop) – odmiana muzyki popularnej, charakteryzująca się szerokim wykorzystaniem syntezatorów, automatów perkusyjnych oraz rozmaitych efektów elektronicznych. Cechą charakterystyczną, tak samo jak w innych odmianach muzyki popularnej jest melodyjność oraz często tematyka miłosna przejawiająca się w tekstach.

  Hurtsbrytyjski duet synth popowy, założony w 2009 w Manchesterze. Wokalistą zespołu jest Theo Hutchcraft, a kompozytorem muzyki – Adam Anderson.

  Hurts na Art on Ice 2014

  Hutchcraft i Anderson poznali się pod jednym z barów w Manchesterze. Hutchcraft nagrywał kawałki solowe i przesyłał je Andersonowi, który tworzył kompozycje, tak powstał zespół Daggers. Hutchcraft przyznaje, że, jako zespół mieli swojego rodzaju fobię, ciągle czując presję, chcąc zaistnieć, jako dobry zespół popowy. Adam i Theo odeszli z zespołu, a następnego dnia polecieli do Włoch. Czas, jaki tam spędzili, odwzorowany został w utworze Verona.

  New Order – brytyjski zespół muzyczny założony w Manchesterze w 1980 roku przez członków Joy Division tuż po samobójczej śmierci wokalisty Iana Curtisa. Początkowo wykonywał muzykę zbliżoną do dokonań zespołu Curtisa, później wypracował oryginalne brzmienie będące połączeniem elementów muzyki gitarowej i elektronicznej. Zespół rozpadł się w 2007 roku, po odejściu jednego z jego założycieli Petera Hooka.Surrender – trzeci album studyjny brytyjskiego synth popowego zespołu Hurts, wydany 9 października 2015 roku nakładem wytwórni Columbia Records. Wydawnictwo promowały utwory „Some Kind of Heaven”, „Rolling Stone”, „Lights”, „Slow”, „Wish” oraz „Wings”.

  W jednym z wywiadów Theo zapytany o Polskę stwierdził:

  Inspiracją muzyczną dla Hurts są zespoły: Depeche Mode, Righteous Brothers, Prince, Pet Shop Boys, New Order, czy wokalista znany, jako Falco. Hurts łączy w sobie styl końca lat 80. XX wieku z przebojowością muzyki pop XXI wieku. Wiele czerpią ze stylu zwanego disco lento, czyli powolne disco, z którym mieli styczność we Włoszech.

  Pet Shop Boys – brytyjska grupa muzyczna (duet), wykonująca muzykę pop, utworzona w 1981 roku. Duet tworzą: wokalista Neil Tennant i klawiszowiec Chris Lowe.Dyskografia Hurts – brytyjskiego synth popowego zespołu składa się z trzech albumów studyjnych, jednego minialbumu, siedemnastu singli (w tym jednego z gościnnym udziałem) oraz siedemnastu teledysków.

  Zespół zajął czwarte miejsce na liście piętnastu najlepszych wykonawców w podsumowaniu BBC Sound of 2010.

  Dyskografia[edytuj kod]

   Osobny artykuł: Dyskografia Hurts.

  Albumy studyjne:

 • Happiness (2010)
 • Exile (2013)
 • Surrender (2015)
 • Przypisy

  1. allmusic ((( Hurts > Biography )))
  2. Hurts - biografia (ang.). wp.pl. [dostęp 2015-06-20].
  3. Ian Youngs: BBC Sound of 2010: Hurts (ang.). 5 stycznia 2010. [dostęp 2011-01-30].
  4. House
  (window.RLQ=window.RLQ||).push(function(){mw.log.warn("Gadget \"edit-summary-warning\" styles loaded twice. Migrate to type=general. See \u003Chttps://phabricator.wikimedia.org/T42284\u003E.");mw.log.warn("Gadget \"wikibugs\" styles loaded twice. Migrate to type=general. See \u003Chttps://phabricator.wikimedia.org/T42284\u003E.");mw.log.warn("Gadget \"ReferenceTooltips\" styles loaded twice. Migrate to type=general. See \u003Chttps://phabricator.wikimedia.org/T42284\u003E.");mw.log.warn("Gadget \"main-page\" styles loaded twice. Migrate to type=general. See \u003Chttps://phabricator.wikimedia.org/T42284\u003E.");});
  Prince, właściwie Prince Rogers Nelson (ur. 7 czerwca 1958 w Minneapolis, stan Minnesota) – amerykański muzyk, przedstawiciel wielu stylów, m.in.: soul, funky, R&B, dance, rock, jazz rock. Tworzy pod inspiracją muzyki Jimiego Hendrixa. Choć najczęściej postrzegany jest jako wokalista i gitarzysta, Prince gra także na instrumentach klawiszowych i perkusji, pisze teksty, komponuje i aranżuje, jak również zajmuje się produkcją muzyczną. Zaliczany jest do największych ekscentryków rockowych. Jego zachowanie na scenie i ubiór jest postrzegane jako kontrowersyjne i czasami obsceniczne.Depeche Mode – brytyjska grupa muzyczna z kręgu elektronicznego popu, która powstała w 1980 w Basildon w Wielkiej Brytanii. Nazwa grupy powstała na podstawie inspiracji francuskim magazynem mody, zasugerował ją Dave Gahan. Powstanie Depeche Mode poprzedzała grupa Composition of Sound.  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Warto wiedzieć że... beta

  Exile – drugi album studyjny brytyjskiego synth popowego zespołu Hurts. Wydany został 8 marca 2013 roku przez wytwórnię Major Label. Producentami albumu są Dan Grech-Marguerat, Hurts oraz Jonas Quant. Album zadebiutował na drugim miejscu na liście przebojów w Finlandii i w Szwajcarii oraz uzyskał status złotej płyty w Niemczech, Polsce oraz w Szwajcarii.
  Falco, właśc. Johann (Hans) Hölzel (ur. 19 lutego 1957 w Wiedniu, zm. 6 lutego 1998 w Puerto Plata) – austriacki wokalista i muzyk.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.024 sek.