• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Hugo Weaving  Podstrony: 1 [2] [3]
  Przeczytaj także...
  Russell Crowe (ur. 7 kwietnia 1964 w Wellington, Nowa Zelandia) – urodzony w Nowej Zelandii australijski aktor filmowy.Emily Anita Watson (ur. 14 stycznia 1967) - brytyjska aktorka, najbardziej znana z debiutanckiej roli w filmie Larsa von Triera Przełamując fale.

  UWAGA: TA PODSTRONA MOŻE ZAWIERAĆ TREŚCI PRZEZNACZONE TYLKO DLA OSÓB PEŁNOLETNICH  Hugo Wallace Weaving (ur. 4 kwietnia 1960 w Ibadanie) – australijski aktor filmowy i teatralny. Występował w roli agenta Smitha w trylogii Matrix, V w V jak Vendetta i w roli Elronda w trylogiach Władca Pierścieni i Hobbit.

  Życiorys[ | edytuj kod]

  Urodził się w Ibadan w Nigerii. Matka, Anne (z domu Lennard), była przewodniczką wycieczek, a wcześniej nauczycielką. Ojciec, Wallace Weaving, był sejsmologiem. Babcia ze strony matki była Belgijką. Rok po jego urodzeniu rodzina powróciła do Anglii. Mieszkali w Bedford, a potem w Brighton. Później przeprowadzali się do Melbourne, Sydney, Johannesburga i z powrotem do Anglii. W wieku 13 lat zdiagnozowano u niego padaczkę, w związku z czym nigdy nie otrzymał prawa jazdy. W 1976 rodzina ponownie przeprowadziła się do Sydney, gdzie Hugo uczęszczał do Knox Grammar School. W 1982 ukończył National Institute of Dramatic Art w Sydney.

  Brighton – miasto w Anglii, w hrabstwie ceremonialnym East Sussex, w jednolitej jednostce administracyjnej (unitary authority) Brighton and Hove, położone nad kanałem La Manche. Zamieszkuje je obecnie 155 919 osób. Jest to ważny ośrodek przemysłowy (elektronika) i kulturalno-naukowy. Znajdujący się tutaj University of Sussex jest w czołówce najlepszych uniwersytetów Wielkiej Brytanii. Ponadto w Brighton znajduje się jeszcze jedna uczelnia wyższa i politechnika.Baryton jest to rodzaj głosu ludzkiego. Głos męski mieszczący się w środkowym zakresie skali głosu (niższy od tenoru, wyższy od basu). Jest to najczęstszy głos występujący u mężczyzn. Barytonowy zakres skali głosu sięga od A do f w muzyce chóralnej i od G do g w muzyce poważnej, ale może być poszerzony zarówno w górę jak i w dół. Głos barytonowy można sklasyfikować na baryton dramatyczny (jest to głos o ciemnej barwie posiadający bardzo bogate i pełne brzmienie oraz niską tessiturę głosu, zakres od G do f ) oraz baryton liryczny (głos ten posiada jasną barwę o lekkim i ciepłym brzmieniu oraz wyższej tessiturze głosu niż baryton dramatyczny, zakres od A do g ).

  Niemal świeżo po szkole Hugo Weaving zwrócił na siebie uwagę swoim występem jako Andy White w melodramacie The City's Edge (1983), niskobudżetowym filmie, który jako pierwszy realistycznie przedstawia warunki życia aborygenów. W latach 80. i 90. występował w wielu australijskich produkcjach, w tym w miniserialu Bangkok Hilton (1989) z Nicole Kidman i Denholmem Elliottem. Dwa lata później zdobył nagrodę Australian Film Institute dla najlepszego aktora za rolę Martina w czarnej komedii o niewidomym fotografie Dowód (Proof, 1991) z Heather Mitchell, Saskią Post i Russellem Crowe.

  Biblioteka Narodowa (BN) – polska biblioteka narodowa w Warszawie, na Ochocie, na Polu Mokotowskim, narodowa instytucja kultury założona w 1928.Hobbit (ang. The Hobbit) – trylogia filmowa produkcji amerykańsko-nowozelandzkiej, łącząca gatunek fantasy z filmem przygodowym. Jest to ekranizacja powieści Hobbit, czyli tam i z powrotem autorstwa J.R.R. Tolkiena, wprowadzana do kin jako prequel trylogii filmowej Władca Pierścieni. Producentem, współscenarzystą i reżyserem całego projektu jest Peter Jackson.

  Wystąpił jako Anthony 'Tick' Belrose w komediodramacie muzycznym Stephana Elliotta Priscilla, królowa pustyni (1994) u boku Terence’a Stampa i Guya Pearce’a. Użyczył swojego charakterystycznego barytonowego głosu jako narrator w komedii Babe – świnka z klasą (1995). Jedna z jego najbardziej znanych ról to agent Smith w przeboju science-fiction Matrix (1999). Później wystąpił w roli półelfa Elronda w trylogiach Petera Jacksona Władca Pierścieni (2001, 2002, 2003) i Hobbit (2012, 2013, 2014).

  Przełęcz ocalonych (ang. Hacksaw Ridge) – amerykański dramat filmowy z 2016 roku w reżyserii Mela Gibsona, przedstawiający historię życia amerykańskiego adwentysty i obdżektora Desmonda Dossa. Sydney (wym. [ˈsɪdni]) – największe miasto Australii i Oceanii z liczbą ludności wynoszącą ponad 5,3 mln mieszkańców, także stolica stanu Nowa Południowa Walia. Założone w 1788 roku, Sydney jest znaczącym centrum finansowym, handlowym, transportowym, kulturalnym i turystycznym, mając status metropolii o znaczeniu globalnym. Metropolia jest także dużym węzłem komunikacyjnym z największym międzynarodowym lotniskiem w Australii, które obsłużyło prawie 42 milionów pasażerów w 2016 roku, i rozbudowaną siecią drogową i kolejową. Położone jest na wschodnim wybrzeżu nad Oceanem Spokojnym.

  W 2005 zagrał główną rolę w filmie V jak Vendetta, nosząc maskę przez cały występ. Jego praca jako głównego złoczyńcy w Transformers (2007) i Captain America: Pierwsze starcie (2011) zdawała się umacniać jego miejsce w Hollywood. Potem skupi się na teatrze i niskobudżetowych, niezależnych filmach jak dramatu Oranges and Sunshine (2010) z Emily Watson i Davidem Wenhamem.

  Transformers – amerykański film, wyreżyserowany przez Michaela Baya w roku 2007, z Shią LaBeoufem, Jonem Voightem i Megan Fox w rolach głównych, nakręcony na podstawie zabawek produkowanych przez firmę Hasbro, serialu animowanego i komiksu o tym samym tytule. 24 czerwca 2009 miał premierę w Polsce film Transformers 2.W roku 2012 odbyła się premiera 3 części serii.IMDb.com (The Internet Movie Database) – największa na świecie internetowa baza danych na temat filmów i ludzi z nim związanych. Zawiera informacje o aktorach, reżyserach, scenarzystach, producentach, montażystach, operatorach, muzykach itd. Informacje nie ograniczają się do kinematografii amerykańskiej.

  Zamieszkał w Sydney w Australii z Katriną Greenwood i ich dwójką dzieci, Harrym i Holly. Posiada farmę mleczarską trzy godziny na północ od miasta, którą nabył z wpływów z Matrix.

  Podstrony: 1 [2] [3]
  Warto wiedzieć że... beta

  David Wenham (ur. 21 września 1965 w Sydney) – australijski aktor. Najbardziej znany z roli Faramira w trylogii Władca Pierścieni, Carla w Van Helsingu oraz Diliosa w filmie 300.
  Matrix Rewolucje (ang. The Matrix Revolutions) – amerykański film fabularny w reżyserii braci Wachowskich z 2003 roku; zakończenie serii Matrix, będące rozwiązaniem wątków przedstawionych w sequelu Matrix Reaktywacja. Osią fabuły jest ostateczne starcie ludzkości ze zniewalającymi ją maszynami. Premiera filmu odbyła się jednocześnie w sześciu krajach 5 listopada 2003 roku.
  Nicole Mary Kidman (ur. 20 czerwca 1967 w Honolulu) – australijska aktorka i piosenkarka urodzona w Stanach Zjednoczonych, laureatka Oscara za rolę Virginii Woolf w filmie Godziny.
  Johannesburg (wymowa angielska: [d͡ʒəʊˈhænɪsbɜ:ɡ], wymowa afrikaans: [jʊəˈɦanəsbœrχ]; zwane także Joburg i eGoli – miejsce złota) – miasto w północno-wschodniej części Południowej Afryki, od 1994 stolica prowincji Gauteng w zagłębiu Witwatersrand.
  Ibadan – miasto w południowo-zachodniej Nigerii, ośrodek administracyjny stanu Oyo. Około 5,1 mln mieszkańców (2011), w 1991 1,3 mln. Drugie pod względem wielkości miasto kraju.
  Terence Henry Stamp (ur. 22 lipca 1938 w Londynie) − brytyjski aktor, nominowany do Oscara za swoją debiutującą na ekranie rolę drugoplanową w filmie Billy Budd.
  Władca Pierścieni (ang. The Lord of the Rings) – trzyczęściowe dzieło filmowe nakręcone w oparciu o powieść J. R. R. Tolkiena pod tym samym tytułem. Reżyserem filmu jest Peter Jackson, który wraz ze swoją żoną Frances Walsh i Philippą Boyens napisał także scenariusz.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.781 sek.