• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Hugh McDonald

  Przeczytaj także...
  Filadelfia (ang. Philadelphia wymowa: /ˌfɪləˈdɛlfiə/) – miasto na północno-wschodnim wybrzeżu USA, w stanie Pensylwania, u ujścia rzeki Delaware do Atlantyku. Największe pod względem liczby ludności miasto w Pensylwanii i szóste w kraju.Fender Precision Bass (znany także jako P-Bass lub precel) jest najprostszym i zarazem najstarszym typem elektrycznej gitary basowej, opatentowanej na początku lat 50. przez Leo Fendera. Instrument ten został zaprojektowany z myślą o kontrabasistach, których problemem było zbyt słabe nagłośnienie kontrabasu oraz jego duża masa. P-Bass szybko znalazł swoje miejsce wśród sprzętu muzycznego, po który sięgały grupy artystów grających rock and rolla, wówczas debiutującego na scenie.
  International Standard Name Identifier (ISNI) – unikalny identyfikator służący wystandaryzowanej identyfikacji obiektów, podmiotów, autorów dzieł, utworów i publikacji.

  Hugh McDonald (ur. 28 grudnia 1951 w Filadelfii) – amerykański basista, muzyk sesyjny. Od 1994 roku gitarzysta basowy zespołu Bon Jovi, oficjalnie jego członek od 2016 r. Zastąpił wyrzuconego z zespołu Aleca Johna Sucha.

  WorldCat – katalog rozproszony łączący zbiory 71 000 bibliotek ze 112 krajów, które są uczestnikami serwisu Online Computer Library Center. Katalog jest tworzony i prowadzony przez biblioteki, których zbiory są w nim ujęte.Bon Jovi – amerykański zespół rockowy założony w 1983 roku przez Johna Bongioviego (później Jon Bon Jovi) w Sayreville w New Jersey. W 2018 wprowadzony do Rock and Roll Hall of Fame.

  Hugh McDonald używa najczęściej gitar basowych firmy Sadowsky. Zwykle jest to Sadowsky NYC P/J 5, jednak ostatnio można zobaczyć go na koncertach z takimi gitarami jak Sadowsky Original P5 (np. koncert Bon Jovi Live at MSG w 2008 roku), oraz Fender Precision Bass. Muzyk używa zwykle wzmacniaczy firmy EBS, są to: EBS Grom ET, EBS Drome, EBS-410 800 W RMS 4x10"+2" oraz jednostka mocy (650W) EBS TD 650.

  Virtual International Authority File (VIAF) – międzynarodowa kartoteka haseł wzorcowych. Jej celem jest ujednolicenie zapisu nazw osobowych (haseł), dlatego zbiera z bibliotek z całego świata – ich różne wersje i prezentuje je razem, pod jednym, unikatowym identyfikatorem numerycznym. Pozwala to obniżyć koszty i zwiększyć użyteczność danych gromadzonych przez biblioteki. Informacje po dopasowaniu i połączaniu są udostępniane online bibliotekom na całym świecie. Biblioteka Narodowa Republiki Czeskiej (cz. Národní knihovna České republiky) – biblioteka narodowa Czech z siedzibą w Pradze. Biblioteka znajduje się w gmachu Clementinum. Jedna z najstarszych bibliotek na terenie Czech, której zbiory obejmują ponad 6,5 miliona woluminów.

  Linki zewnętrzne[ | edytuj kod]

 • Bon Jovi Always – Hugh McDonald
 • Sadowsky Guitars – Hugh McDonald
 • Live at Madison Square Garden – album zespołu Bon Jovi wydany w 2009 będący zapisem koncertu grupy w Madison Square Garden w Nowym Jorku 15 lipca 2008. Koncert odbył się w 19. rocznicę pierwszego występu formacji w hali. Występ odbył się w ramach trasy koncertowej Lost Highway Tour. Oprócz własnego materiału zespół zagrał cover utworu Leonarda Cohena, "Hallelujah".Kontrola autorytatywna – w terminologii bibliotekoznawczej określenie procedur zapewniających utrzymanie w sposób konsekwentny haseł (nazw, ujednoliconych tytułów, tytułów serii i haseł przedmiotowych) w katalogach bibliotecznych przez zastosowanie wykazu autorytatywnego zwanego kartoteką wzorcową.
  Warto wiedzieć że... beta

  Alec John Such (ur. 14 listopada 1956 w New Jersey) – amerykański muzyk rockowy, do 1994 roku basista w zespole Bon Jovi.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.833 sek.