• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Huddersfield Town

  Przeczytaj także...
  Puchar Anglii (F.A. Cup) – najstarsze klubowe rozgrywki piłkarskie na świecie. Organizatorem jest Angielska Federacja Piłkarska (The Football Association). W rozgrywkach biorą udział wszystkie angielskie kluby piłkarskie zrzeszone w związku.Huddersfield Town Football Club - angielski klub piłkarski z siedzibą w Huddersfield, grający obecnie w Championship. Klub powstał w roku 1908. Trenerem drużyny jest Mark Robins. Klub swoje mecze rozgrywa na stadionie Galpharm Stadium, który może pomieścić 24 500 kibiców. W Huddersfield grał kiedyś Polak z angielskim paszportem Paweł Abbott.
  Huddersfield – miasto w Wielkiej Brytanii; w Anglii; w hrabstwie West Yorkshire; 150 tys. mieszkańców (2006). Przemysł spożywczy.

  Huddersfield Town Football Club - angielski klub piłkarski z siedzibą w Huddersfield, grający obecnie w Championship. Klub powstał w 1908 roku. Trenerem drużyny jest Mark Robins. Klub swoje mecze rozgrywa na stadionie Galpharm Stadium, który może pomieścić 24 500 kibiców.

  The Galpharm Stadium (dawniej the Alfred McAlpine Stadium) – wielofunkcyjny stadion sportowy w Huddersfield w Anglii. Jest macierzystym obiektem zespołu piłkarskiego Huddersfield Town występującego obecnie w npower League One oraz drużyny rugby Huddersfield Giants.Sheffield United Football Club – klub piłkarski z siedzibą w Sheffield, założony w 1889 roku, mistrz Anglii z 1898 roku, czterokrotny zdobywca Pucharu Anglii, w sezonie 2005/2006 zajął 2. miejsce w rozgrywkach Football League Championship i wywalczył bezpośredni awans do Premier League, w której występował w sezonie 2006/2007. Na początku sierpnia 2008 klub podpisał umowę współpracy z Liderem Włocławek. W akademii Sheffield znajduje się Rafał Matusiak sprowadzony zimą 2009 z Włocławka.

  W 1926 roku The Terriers jako pierwszy angielski klub zdobyli trzy kolejne tytuły z rzędu. W tej chwili podobnym osiągnięciem mogą pochwalić się tylko trzy inne drużyny: Arsenal, Manchester United oraz Liverpool. Klub ma na koncie również jedno zwycięstwo w Pucharze Anglii (1922)

  Piłka nożna (ang. football, amer. soccer) – gra zespołowa. Fani piłki nożnej twierdzą, że jest najpopularniejszą dyscypliną sportową na świecie.Mistrzowie Anglii w piłce nożnej to zwycięzcy najwyższej ligi w angielskim futbolu, którą jest obecnie Premier League. Zespoły pogrubione to te, które zdobyły podwójną koronę (the double), czyli mistrzostwo i puchar kraju w danym sezonie.

  Huddersfield Town gra obecnie w Championship za sprawą wygranych baraży w sezonie 2011/2012. The Terriers w dwumeczu półfinałowym pokonali drużynę MK Dons 3:2 (zwycięstwo 2:0 i porażka 1:2). W finale mierzyli się z Sheffield United. W regulaminowym czasie gry bramki nie padły i zwycięzce wyłonić musiały rzuty karne. The Terriers wygrali 8:7.

  Milton Keynes Dons Football Club – angielski klub piłkarski grający obecnie w Football League One (trzeci poziom angielskiego systemu ligowego).Anglia (ang. England, język staroangielski Englaland) – w przeszłości samodzielne królestwo, obecnie największa i najludniejsza część składowa Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej. Anglię zamieszkuje 83% całkowitej populacji państwa. Region zajmuje dwie trzecie wyspy Wielkiej Brytanii i posiada granice lądowe z Walią na zachodzie i Szkocją na północy. Wyspa oblewana jest przez Morze Północne, Morze Irlandzkie, Ocean Atlantycki i kanał La Manche. Stolicą Anglii jest Londyn.

  Sukcesy[]

 • Mistrzostwo Anglii: 1924, 1925, 1926
 • Puchar Anglii: 1922
 • Piłkarze[]

  Skład[]

  stan na 1 września 2015

  Piłkarze na wypożyczeniu[]

  Sztab szkoleniowy[]

 • Anglia Simon Grayson - Menedżer
 • Anglia Terry McDermott - Asystent mendżera
 • Anglia Derek Fazackerley - Trener
 • Anglia Graham Mitchell - Trener zespołu U-18
 • Anglia John Vaughan - Trener bramkarzy
 • Anglia Andrew Cole - Trener napastników
 • Anglia Dave Buckby - Fizjoterapeuta
 • Anglia Brian Young - Szef scoutów
 • Przypisy

  1. Squad htafc.com (ang.) [Dostęp: 23 sierpnia 2013]
  Football League Championship (dawniej Football League First Division) – angielska profesjonalna liga piłki nożnej, która znajduje się na drugim poziomie rozgrywek piłkarskich w Anglii i pełni funkcję bezpośredniego zaplecza Premier League. W sezonie 2012/2013 występują w niej 24 zespoły. Po zakończeniu sezonu bezpośrednio do Premier League awansują 2 drużyny, kolejne 4 rozgrywają między sobą mecze barażowe o awans, zaś 3 ostatnie kluby spadają do League One.  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.022 sek.