• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Hucclecote

  Przeczytaj także...
  Londyn (ang. London) – miasto w południowo-wschodniej części Wielkiej Brytanii, stolica tego państwa, a także stolica Anglii.Dystrykt (od łac. districtus) to nazwa jednostki administracyjnej, a także okręgu sądowego, wyborczego lub innego, stosowana współcześnie lub dawniej w wielu państwach. Dystrykty mogą być zarówno jednostkami administracyjnymi najwyższego rzędu (np. w Izraelu, Luksemburgu, czy na Cyprze), jak i niższych rzędów (np. w RPA, czy Indii).
  Domesday Book – napisany po łacinie rodzaj katastru gruntowego sporządzonego na żądanie Wilhelma Zdobywcy w podbitej przez niego Anglii, ukończony w 1086. Księga zawierała spis posiadłości ziemskich należących w każdym hrabstwie do króla oraz duchownych i świeckich feudałów, podawała ilość wasali każdego barona, rozmiary posiadłości, przybliżone dochody w gotówce, rodzaj gleby, liczbę chłopów, wysokość danin, powierzchnię lasów, pastwisk, ilość młynów, bydła + przybliżone dochody z poszczególnych posiadłości.

  Hucclecote – osada i civil parish w Anglii, w hrabstwie Gloucestershire, w dystrykcie Gloucester/Tewkesbury. Leży 5 km na południowy wschód od miasta Gloucester i 147 km na zachód od Londynu. W 2011 roku dzielnica liczyła 8826 mieszkańców. W 2011 roku civil parish liczyła 1332 mieszkańców. Hucclecote jest wspomniana w Domesday Book (1086) jako Hochilicote.

  Gloucester – miasto w Wielkiej Brytanii (Anglia), ośrodek administracyjny hrabstwa Gloucestershire. Miasto sytuowane w dolinie rzeki Severn około 180 km na zachód od Londynu, port nad rzeką Severn, połączony kanałem żeglownym Gloucester-Sharpnes (długość 26 km) z jej estuarium. Około 123 tys. mieszkańców (2001 r.).Anglia (ang. England, język staroangielski Englaland) – w przeszłości samodzielne królestwo, obecnie największa i najludniejsza część składowa Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej. Anglię zamieszkuje 83% całkowitej populacji państwa. Region zajmuje dwie trzecie wyspy Wielkiej Brytanii i posiada granice lądowe z Walią na zachodzie i Szkocją na północy. Wyspa oblewana jest przez Morze Północne, Morze Irlandzkie, Ocean Atlantycki i kanał La Manche. Stolicą Anglii jest Londyn.

  Przypisy[ | edytuj kod]

  1. Hucclecote (ang.). Ordnance Survey linked data. [dostęp 2016-09-04].
  2. Hucclecote (ang.). Ordnance Survey linked data. [dostęp 2016-09-04].
  3. Hucclecote na mapie (ang.). getamap.ordnancesurvey.co.uk. [dostęp 2010-11-27].
  4. Area: Hucclecote (Ward) (ang.). Neighbourhood Statistics (ONS). [dostęp 2016-09-04].
  5. Area: Hucclecote (Parish) (ang.). Neighbourhood Statistics (ONS). [dostęp 2016-09-04].
  6. Gloucestershire G-P (ang.). The Domesday Book online. [dostęp 2016-09-04].
  Gloucestershire – hrabstwo ceremonialne i niemetropolitalne w Anglii, w regionie South West England, położone nad estuarium rzeki Severn, przy granicy z Walią.Civil parish (w dosłownym tłumaczeniu "parafia cywilna") – jednostka samorządu terytorialnego najniższego szczebla występująca na dużej części (lecz nie całości) obszaru Anglii. Parafie bywają niekiedy przyrównywane do polskich gmin, jednak nie jest to precyzyjne, ponieważ posiadają znacznie mniejszy zakres kompetencji.
  Reklama

  Czas generowania strony: 0.846 sek.