• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Hubert Siejewicz

  Przeczytaj także...
  KGHM Zagłębie Lubin – polski klub piłkarski z siedzibą w Lubinie. Dwukrotny Mistrz Polski z sezonu 1990/91 i 2006/2007, zdobywca Superpucharu Polski w 2007. Jego sponsorem tytularnym jest KGHM Polska Miedź SA. W tabeli wszech czasów ekstraklasy zajmuje 11 miejsce.Hrvatski Nogometni Klub Rijeka – klub piłkarski z Chorwacji, mający siedzibę w mieście Rijeka, grający w chorwackiej pierwszej lidze.
  Zbigniew Kazimierz Boniek (ur. 3 marca 1956 w Bydgoszczy) – polski piłkarz, trener, działacz sportowy, biznesmen, przez krótki okres (2002) selekcjoner reprezentacji Polski w piłce nożnej. Od 26 października 2012 prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej.

  Hubert Siejewicz (ur. 20 grudnia 1974 w Białymstoku) – sędzia piłkarski, pracownik urzędu marszałkowskiego w Białymstoku, absolwent II LO w Białymstoku.

  Syn Tadeusza Siejewicza, byłego zawodnika Jagiellonii Białystok i Wigier Suwałki. W jego karierze sędziowskiej przełomowym momentem był sezon 2004/2005. Wówczas awansował do ekstraklasy. Na boiskach pierwszej ligi zadebiutował 7 sierpnia 2004 roku w meczu Górnik ZabrzePogoń Szczecin.

  II Liceum Ogólnokształcące im. ks Anny z Sapiehów Jabłonowskiej – jedna z najstarszych białostockich szkół mająca korzenie w Gimnazjum Żeńskim im. ks Anny z Sapiehów Jabłonowskiej. Razem z Publicznym Gimnazjum nr 32 Dwujęzycznym tworzy Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 2.Suwalski Klub Sportowy Wigry Suwałki – polski piłkarski klub sportowy założony w 1947 roku w Suwałkach. Obecnie Wigry występują w grupie wschodniej II ligi. Barwy klubu to biało-niebieskie.

  Siejewicz reprezentował Podlasie jako piłkarski arbiter w Pucharze UEFA. Był sędzią technicznym w meczu w Pucharze UEFA pomiędzy szwedzkim Halmstadt BK i portugalskim Sportingiem Lizbona (2-1), które rozegrany został 15 października 2005 r. Sędziował decydujący mecz o Mistrzostwo Polski 2006/07, Legia WarszawaZagłębie Lubin (1:2).

  Puchar Intertoto (UEFA Intertoto Cup) to letni turniej piłkarski dla klubów europejskich, które nie zakwalifikowały się do innych głównych rozgrywek europejskich prowadzonych przez UEFA (Ligi Mistrzów i Pucharu UEFA) poprzez rozgrywki ligowe. Zwycięzcy Intertoto (w latach 2006-2008 11 zespołów) byli włączani do kwalifikacji w Pucharze UEFA. W 2008 odbył się ostatni turniej Intertoto.Jagiellonia Białystok – polski klub sportowy z siedzibą w Białymstoku rozgrywający swoje mecze na Stadionie Miejskim, najbardziej utytułowany i najsłynniejszy klub piłkarski w północno-wschodniej Polsce.

  24 września 2007 Siejewicz został zatwierdzony przez Zarząd Polskiego Związku Piłki Nożnej jako sędzia główny międzynarodowy na rok 2008. Jest to pierwszy piłkarski sędzia międzynarodowy z Podlasia.

  21 czerwca 2008 poprowadził mecz Pucharu Intertoto HNK RijekaRenowa Dżepcziszte.

  W lipcu 2013 został sfilmowany w lokalu jednego z zakładów bukmacherskich podczas zawierania zakładów sportowych. Udział w zakładach bukmacherskich jest zabroniony na mocy kontraktów sędziów zawodowych. Przewodniczący Kolegium Sędziów PZPN złożył do prezesa PZPN Zbigniewa Bońka wniosek o rozwiązanie kontraktu zawodowego Siejewicza. 8 lipca 2013 roku kontrakt został rozwiązany.

  Język polski (polszczyzna) – język naturalny należący do grupy zachodniosłowiańskich (do których należą również czeski, słowacki, kaszubski, dolnołużycki, górnołużycki i wymarły połabski), stanowiących część rodziny indoeuropejskiej.Podlasie (albo Podlasze; białoruski: Падляшша, Padlaszsza, Padlašša, ukraiński: Підляшшя, Pidlaszszia, litewski: Palenkė, łacina: Podlachia) – historyczna kraina Polski leżąca na Nizinie Podlaskiej. Historyczne Podlasie obejmuje centralną i południową część województwa podlaskiego, północny wschód i północ województwa lubelskiego oraz wschodni skrawek województwa mazowieckiego. Zamieszkana jest głównie przez Podlasian, a także w niektórych regionach przez Podlaszuków.

  Przypisy

  Linki zewnętrzne[]

 • Hubert Siejewicz w bazie 90minut.pl [data dostępu: 2011-04-27]
 • Hubert Siejewicz na stronie WorldReferee.com (ang.) [data dostępu: 2011-04-27]
 • Piłka nożna (ang. football, amer. soccer) – gra zespołowa. Fani piłki nożnej twierdzą, że jest najpopularniejszą dyscypliną sportową na świecie.Ekstraklasa – nazwa stosowana w języku polskim (zazwyczaj potocznie, a w przypadku piłki nożnej oficjalnie) dla określenia najwyższej klasy rozgrywkowej (wyłącznie szczebla centralnego) zhierachizowanego systemu ligowego danej dyscypliny sportu (zarówno kobiet, jak i mężczyzn).  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Warto wiedzieć że... beta

  Górnik Zabrze – polski klub sportowy, założony 14 grudnia 1948 w Zabrzu, 14-krotny mistrz Polski, 6-krotny zdobywca Pucharu Polski. Aktualnie klub zajmuje 4 miejsce w tabeli wszech czasów Ekstraklasy i 2 miejsce w tabeli medalowej Mistrzostw Polski.
  Renowa Dżepcziszte – macedoński klub piłkarski powstały w 2002 w mieście Dżepcziszte. Drużyna swoje mecze rozgrywa na stadionie miejskim w Tetowie z powodu słabego stanu swojego macierzystego boiska.
  Polski Związek Piłki Nożnej (oficjalny skrót PZPN) – ogólnokrajowe stowarzyszenie sportowe, posiadające osobowość prawną, działające na terenie Rzeczypospolitej Polskiej na podstawie statutu, będące jedynym prawnym reprezentantem polskiej piłki nożnej (także halowej, plażowej zarówno mężczyzn jak i kobiet we wszystkich kategoriach wiekowych) w kraju i zagranicą. Od 1923 członek FIFA (przyjęcie na pierwszym powojennym kongresie w Genewie), a od 2 marca 1955 UEFA (przyjęcie na kongresie w Brnie).
  Legia Warszawa – polski klub piłkarski z siedzibą w Warszawie, aktualny mistrz Polski. Od 9 kwietnia 2004 stanowi część holdingu Grupa ITI, kontynuator tradycji – powołanej w marcu 1916 w Kostiuchnówce pod Maniewiczami na Wołyniu – piłkarskiej Drużyny Legjonowej LEGIA, reaktywowanej 14 marca 1920 w Warszawie. Od lat 90. XX wieku zajmuje 1. miejsce w tabeli wszech czasów polskiej ekstraklasy, będąc zarazem jednym z najbardziej utytułowanych polskich klubów piłkarskich na arenie międzynarodowej (m.in. półfinalista Pucharu Europy Mistrzów Krajowych 1969/70 i Pucharu Europy Zdobywców Pucharów 1990/91, a także ćwierćfinalista Ligi Mistrzów 1995/96).
  90minut.pl – polski internetowy portal piłkarski uruchomiony 1 stycznia 2003 roku. Od listopada 2002 jest oficjalnym oddziałem RSSSF w Polsce.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.022 sek.