• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Hubert Gotkowski  Podstrony: 1 [2] [3]
  Przeczytaj także...
  VHS (ang. Video Home System) – w latach osiemdziesiątych i dziewięćdziesiątych popularny standard zapisu i odtwarzania kaset wideo przeznaczony dla rynku konsumenckiego.Lato Filmów - międzynarodowy festiwal filmowy i artystyczny, który odbywał się od 1995 roku w Kazimierzu nad Wisłą, w 2005 przeniesiony przez organizatorów do Torunia, a w 2008 do Warszawy.

  Hubert Gotkowski (ur. 16 lipca 1981 w Rzeszowie) – polski niezależny filmowiec, współtwórca rzeszowskiej grupy filmowej DDN. Reżyser, scenarzysta, montażysta.

  Spis treści

 • 1 Biografia
 • 2 Filmografia
 • 3 Nagrody i wyróżnienia
 • 4 Linki zewnętrzne


 • Podstrony: 1 [2] [3]  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Warto wiedzieć że... beta

  Filmweb (filmweb.pl) – największy polski serwis internetowy poświęcony filmom i ludziom kina. Druga co do wielkości baza filmowa na świecie po IMDb.com (na dzień 18 października 2012 roku) zawiera informacje o 517 560 filmach, 38 727 serialach, 10 491 grach i 1 636 554 ludziach filmu). Zawiera filmy ze 187 krajów, 9 byłych, 2 kraje, które zmieniły swoją nazwę na inną i 14 części należących do innych krajów (4 nieuznawane państwa, 5 autonomii, 1 byłą autonomię i 4 terytoria zależne).
  Festiwal Filmów Komediowych i Niezależnych Barejada (zapisywane graficznie: BAREJAda) w Jeleniej Górze – jedna z cyklicznych imprez Września Jeleniogórskiego organizowanego przez Jeleniogórskie Centrum Kultury. Na festiwalu są prezentowane filmy komediowe realizowane przez twórców niezależnych z całej Polski.
  Rzeszów (łac. Resovia, ukr. i łemkow. Ряшів, jid. רײַשע) – miasto na prawach powiatu w południowo-wschodniej Polsce, siedziba władz województwa podkarpackiego i powiatu rzeszowskiego. Jest miastem centralnym aglomeracji rzeszowskiej. Znajduje się tu kuria diecezji rzeszowskiej.
  Stopklatka.pl to pierwszy i zarazem najstarszy, polski internetowy portal filmowy , który zawiera informacje o filmach, serialach i aktorach. Serwis powstał w sierpniu 1996 (17 lat temu) jednak jego historia rozpoczęła się dużo wcześniej, bo w październiku 1986 roku (blisko 27 lat temu), kiedy to wyemitowano pierwszą audycję radiową o nazwie "Stopklatka" .
  Politechnika Rzeszowska im. Ignacego Łukasiewicza – państwowa politechnika, uczelnia techniczna o profilu technicznym w Rzeszowie. Pierwsza samodzielna uczelnia na Rzeszowszczyźnie. Według ogólnoświatowego rankingu szkół wyższych Webometrics Ranking of World Universities ze stycznia 2013, opracowanego przez hiszpański instytut Consejo Superior de Investigaciones Científicas uczelnia zajmuje 10. miejsce w Polsce wśród uczelni technicznych, a na świecie 960. pośród wszystkich typów uczelni.
  Festiwal Filmowy „KinoPozaKinem FILMOWA GÓRA” – międzynarodowy festiwal kina niezależnego odbywa się od 2005 r. Jest pierwszym sieciowym Festiwalem Filmowym Kina Niezależnego w Polsce. Jego pomysłodawcami są Bruno Aleksander Kieć, Grzegorz Lipiec, Piotr Materna i Igor Skrzyczewski. Organizowany jest przez Fundację Rozwoju Kultury „Kombinat Kultury” oraz partnerów – organizacje pozarządowe z miast festiwalowych pokazów – w lipcu i sierpniu równocześnie w 10 miastach Polski. Festiwal promuje twórczość młodych aktorów i reżyserów. Przybliża kino ambitne i artystyczne często występujące w Polsce poza tzw. oficjalnym obiegiem. Prezentowane filmy często są nagradzane na renomowanych festiwalach i przeglądach w Europie i na świecie. Jedną z głównych zasad festiwalu jest bezpłatność pokazów filmowych dla widzów.
  Etiuda – krótki utwór w sztuce, mający na celu doskonalenie stylu literackiego, gry aktorskiej, techniki malarskiej itp. W niektórych rodzajach dzieł (np. w utworach muzycznych) etiudą często nazywa się pełnowartościowe dzieło, kiedy etiuda jest utworem ćwiczącym walory techniczne pianisty, jak również dziełem popisowym.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.015 sek.