• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Hrabstwo Ventura

  Przeczytaj także...
  Oxnard – miasto w USA, w stanie Kalifornia, na wybrzeżu Oceanu Spokojnego, na zachód od Los Angeles. Zamieszkuje je około 200 tys. osób.Stany Zjednoczone, Stany Zjednoczone Ameryki (ang. United States, US, United States of America, USA) – federacyjne państwo w Ameryce Północnej graniczące z Kanadą od północy, Meksykiem od południa, Oceanem Spokojnym od zachodu, Oceanem Arktycznym od północnego zachodu i Oceanem Atlantyckim od wschodu.
  Simi Valley - miasto w USA, w hrabstwie Ventura w stanie Kalifornia, na północny zachód od Los Angeles, u podnóża gór Santa Susana i Santa Monica. Około 121 tys. mieszkańców.

  Hrabstwo Ventura (ang. Ventura County) – hrabstwo w stanie Kalifornia w Stanach Zjednoczonych. Obszar całkowity hrabstwa obejmuje powierzchnię 2208,20 mil² (5719,21 km²). Według szacunków United States Census Bureau w roku 2009 miało 802 983 mieszkańców.

  Hrabstwo powstało w 1873 roku.

  United States Census Bureau (oficjalna nazwa Bureau of the Census) – rządowa agencja wchodząca w skład Departamentu Handlu Stanów Zjednoczonych, która jest odpowiedzialna za spis ludności Stanów Zjednoczonych (United States Census).Ventura (pierwotnie San Buenaventura, skrócone do obecnej nazwy) – miasto w USA, w stanie Kalifornia. Stolica hrabstwa Ventura. Ludność 106 744.

  Na jego terenie znajdują się:

 • miejscowości – Camarillo, Fillmore, Moorpark, Ojai, Oxnard, Port Hueneme, Santa Paula, Simi Valley, Thousand Oaks, Ventura,
 • CDP – Bell Canyon, Casa Conejo, Channel Islands Beach, El Rio, Lake Sherwood, Meiners Oaks, Mira Monte, Oak Park, Oak View, Piru, Santa Rosa Valley, Santa Susana, Saticoy.
 • Przypisy[ | edytuj kod]

  1. US Census Bureau: Population, Housing Units, Area, and Density: 2000 (ang.). [dostęp 2012-11-13].
  2. US Census Bureau: Ventura County (ang.). Quickfacts. [dostęp 2011-02-01].
  3. National Association of Counties: Ventura County, CA (ang.). [dostęp 2011-02-01].
  4. National Association of Counties: Places in Ventura County, CA (ang.). [dostęp 2011-02-01].
  Channel Islands Beach – jednostka osadnicza w Stanach Zjednoczonych, w stanie Kalifornia, w hrabstwie Ventura, nad Oceanem Spokojnym. Bell Canyon – census-designated place w Hrabstwie Ventura w San Fernando Valley. Zamieszkany przez zamożną ludność obszar niemunicypalny położony niedaleko West Hills, w zachodniej części San Fernando Valley, w górach Simi.
  Warto wiedzieć że... beta

  Thousand Oaks - miasto w Stanach Zjednoczonych, w stanie Kalifornia, w hrabstwie Ventura. Około 126 tys. mieszkańców (2000).
  Library of Congress Control Number (LCCN) – numer nadawany elementom skatalogowanym przez Bibliotekę Kongresu wykorzystywany przez amerykańskie biblioteki do wyszukiwania rekordów bibliograficznych w bazach danych i zamawiania kart katalogowych w Bibliotece Kongresu lub u innych komercyjnych dostawców.
  WorldCat – katalog rozproszony łączący zbiory 71 000 bibliotek ze 112 krajów, które są uczestnikami serwisu Online Computer Library Center. Katalog jest tworzony i prowadzony przez biblioteki, których zbiory są w nim ujęte.
  Virtual International Authority File (VIAF) – międzynarodowa kartoteka haseł wzorcowych. Jej celem jest ujednolicenie zapisu nazw osobowych (haseł), dlatego zbiera z bibliotek z całego świata – ich różne wersje i prezentuje je razem, pod jednym, unikatowym identyfikatorem numerycznym. Pozwala to obniżyć koszty i zwiększyć użyteczność danych gromadzonych przez biblioteki. Informacje po dopasowaniu i połączaniu są udostępniane online bibliotekom na całym świecie.
  Hrabstwo – tym mianem określa się jednostkę podziału administracyjnego, najczęściej odpowiadającą polskiemu powiatowi. Podział terytorialny na hrabstwa przetrwał do dziś w krajach anglosaskich (ang. shire); m.in. w Wielkiej Brytanii, Irlandii, Stanach Zjednoczonych i na Węgrzech (komitat – węg. megye).
  Gemeinsame Normdatei (GND) – kartoteka wzorcowa, stanowiąca element centralnego katalogu Niemieckiej Biblioteki Narodowej (DNB), utrzymywanego wspólnie przez niemieckie i austriackie sieci biblioteczne.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.029 sek.