• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Hrabstwo San Mateo

  Przeczytaj także...
  San Carlos - miasto w Stanach Zjednoczonych, w stanie Kalifornia, w hrabstwie San Mateo. W 2000 liczyło 27 718 mieszkańców.Foster City – miasto planowane w Stanach Zjednoczonych, w stanie Kalifornia, w hrabstwie San Mateo. Według spisu z 2010 roku miasto miało 30 567 mieszkańców. Miasto znajduje się na 10. miejscu rankingu z 2009 roku miast dobrych do życia opublikowanym przez magazyn Forbes.
  Stany Zjednoczone, Stany Zjednoczone Ameryki (ang. United States, US, United States of America, USA) – federacyjne państwo w Ameryce Północnej graniczące z Kanadą od północy, Meksykiem od południa, Oceanem Spokojnym od zachodu, Oceanem Arktycznym od północnego zachodu i Oceanem Atlantyckim od wschodu.

  Hrabstwo San Mateo (ang. San Mateo County) – hrabstwo w stanie Kalifornia w Stanach Zjednoczonych. Obszar całkowity hrabstwa obejmuje powierzchnię 741,01 mil² (1919,21 km²). Według szacunków United States Census Bureau w roku 2009 miało 718 989 mieszkańców.

  United States Census Bureau (oficjalna nazwa Bureau of the Census) – rządowa agencja wchodząca w skład Departamentu Handlu Stanów Zjednoczonych, która jest odpowiedzialna za spis ludności Stanów Zjednoczonych (United States Census).Biblioteka Narodowa Izraela (hebr. הספרייה הלאומית; dawniej: Żydowska Biblioteka Narodowa i Uniwersytecka, hebr. בית הספרים הלאומי והאוניברסיטאי) – izraelska biblioteka narodowa w Jerozolimie.

  Hrabstwo powstało w 1856 roku. Na jego terenie znajdują się:

  San Bruno – miasto w Stanach Zjednoczonych, w stanie Kalifornia, w hrabstwie San Mateo. Mieści się tutaj siedziba YouTube. Library of Congress Control Number (LCCN) – numer nadawany elementom skatalogowanym przez Bibliotekę Kongresu wykorzystywany przez amerykańskie biblioteki do wyszukiwania rekordów bibliograficznych w bazach danych i zamawiania kart katalogowych w Bibliotece Kongresu lub u innych komercyjnych dostawców.
 • miejscowości – Atherton, Belmont, Brisbane, Burlingame, Colma, Daly City, East Palo Alto, Foster City, Half Moon Bay, Hillsborough, Menlo Park, Millbrae, Pacifica, Portola Valley, Redwood City (siedziba administracyjna), San Bruno, San Carlos, San Francisco, San Mateo, South San Francisco, Woodside,
 • CDP – Broadmoor, Emerald Lake Hills, El Granada, Highlands-Baywood Park, Ladera, La Honda, Loma Mar, Montara, Moss Beach, North Fair Oaks, Pescadero, West Menlo Park.
 • Przypisy[ | edytuj kod]

  1. US Census Bureau: Population, Housing Units, Area, and Density: 2000 (ang.). [dostęp 2012-11-13].
  2. US Census Bureau: San Mateo County (ang.). Quickfacts. [dostęp 2011-01-31].
  3. National Association of Counties: San Mateo County, CA (ang.). [dostęp 2011-01-31].
  4. National Association of Counties: Places in San Mateo County, CA (ang.). [dostęp 2011-01-31].
  Menlo Park, miasto w hrabstwie San Mateo w stanie Kalifornia w USA. Liczba mieszkańców, zgodnie ze spisem z 2000 roku, około 31 tys. Miasto ma powierzchnię 45,1 km², z czego 26,2 km² to powierzchnia lądowa, a pozostałe 18,9 km² to powierzchnia wodna (rzeki, jeziora). W mieście znalazły swą siedzibę kompanie, popularnie zwane firmami z doliny krzemowej (Silicon Valley). W mieście ma swoją nową siedzibę Facebook, znajduje się w nim też siedziba SRI International, poprzednio Stanford Research Institute, Seminarium i Uniwersytet Archidiecezji św. Patryka.WorldCat – katalog rozproszony łączący zbiory 71 000 bibliotek ze 112 krajów, które są uczestnikami serwisu Online Computer Library Center. Katalog jest tworzony i prowadzony przez biblioteki, których zbiory są w nim ujęte.
  Warto wiedzieć że... beta

  Virtual International Authority File (VIAF) – międzynarodowa kartoteka haseł wzorcowych. Jej celem jest ujednolicenie zapisu nazw osobowych (haseł), dlatego zbiera z bibliotek z całego świata – ich różne wersje i prezentuje je razem, pod jednym, unikatowym identyfikatorem numerycznym. Pozwala to obniżyć koszty i zwiększyć użyteczność danych gromadzonych przez biblioteki. Informacje po dopasowaniu i połączaniu są udostępniane online bibliotekom na całym świecie.
  Woodside – miasto w hrabstwie San Mateo, w Kalifornii, w Stanach Zjednoczonych, położone na półwyspie San Francisco, ok. 40 km na południowy wschód od miasta San Francisco. W 2010 roku miasto liczyło 5287 mieszkańców.
  Hrabstwo – tym mianem określa się jednostkę podziału administracyjnego, najczęściej odpowiadającą polskiemu powiatowi. Podział terytorialny na hrabstwa przetrwał do dziś w krajach anglosaskich (ang. shire); m.in. w Wielkiej Brytanii, Irlandii, Stanach Zjednoczonych i na Węgrzech (komitat – węg. megye).
  Redwood City – miasto w Stanach Zjednoczonych w stanie Kalifornia. Redwood City jest jednym z przedmieść San Francisco.
  Montara – jednostka osadnicza w Stanach Zjednoczonych, w stanie Kalifornia, w hrabstwie San Mateo, nad Oceanem Spokojnym.
  Moss Beach – jednostka osadnicza w Stanach Zjednoczonych, w stanie Kalifornia, w hrabstwie San Mateo, nad Oceanem Spokojnym.
  San Francisco – miasto i hrabstwo w stanie Kalifornia w Stanach Zjednoczonych, położone na półwyspie otoczonym przez Ocean Spokojny na zachodzie, zatokę San Francisco na wschodzie i cieśninę Golden Gate na północy. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Kalifornii i trzynaste w całym kraju. Ósme miasto w Stanach Zjednoczonych pod względem gęstości zaludnienia. San Francisco jest częścią obszaru metropolitalnego San Francisco Bay Area, którego liczba ludności przekracza 7,2 miliona.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.021 sek.