Hrabstwo Saline (Missouri)

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Hrabstwo Saline (ang. Saline County) – hrabstwo w stanie Missouri w Stanach Zjednoczonych. Obszar całkowity hrabstwa obejmuje powierzchnię 764,59 mil (1 980 km). Według danych z 2010 r. hrabstwo miało 23 370 mieszkańców. Hrabstwo powstało w 1820 roku, a jego nazwa pochodzi od regionalnych źródeł solnych (ang. salt spring).

Library of Congress Control Number (LCCN) – numer nadawany elementom skatalogowanym przez Bibliotekę Kongresu wykorzystywany przez amerykańskie biblioteki do wyszukiwania rekordów bibliograficznych w bazach danych i zamawiania kart katalogowych w Bibliotece Kongresu lub u innych komercyjnych dostawców. WorldCat – katalog rozproszony łączący zbiory 71 000 bibliotek ze 112 krajów, które są uczestnikami serwisu Online Computer Library Center. Katalog jest tworzony i prowadzony przez biblioteki, których zbiory są w nim ujęte.

Sąsiednie hrabstwa[ | edytuj kod]

 • Hrabstwo Carroll (północny zachód)
 • Hrabstwo Chariton (północny wschód)
 • Hrabstwo Howard (wschód)
 • Hrabstwo Cooper (południowy wschód)
 • Hrabstwo Pettis (południe)
 • Hrabstwo Lafayette (zachód)


 • Podstrony: 1 [2] [3]
  Warto wiedzieć że... beta

  Virtual International Authority File (VIAF) – międzynarodowa kartoteka haseł wzorcowych. Jej celem jest ujednolicenie zapisu nazw osobowych (haseł), dlatego zbiera z bibliotek z całego świata – ich różne wersje i prezentuje je razem, pod jednym, unikatowym identyfikatorem numerycznym. Pozwala to obniżyć koszty i zwiększyć użyteczność danych gromadzonych przez biblioteki. Informacje po dopasowaniu i połączaniu są udostępniane online bibliotekom na całym świecie.
  Hrabstwo Howard (ang. Howard County) – hrabstwo w stanie Missouri w Stanach Zjednoczonych. Obszar całkowity hrabstwa obejmuje powierzchnię 470,55 mil (1 219 km). Według danych z 2010 r. hrabstwo miało 10 144 mieszkańców. Hrabstwo powstało w 1816 roku i nosi imię Benjamina Howarda – pierwszego gubernatora Terytorium Missouri.
  Hrabstwo – tym mianem określa się jednostkę podziału administracyjnego, najczęściej odpowiadającą polskiemu powiatowi. Podział terytorialny na hrabstwa przetrwał do dziś w krajach anglosaskich (ang. shire); m.in. w Wielkiej Brytanii, Irlandii, Stanach Zjednoczonych i na Węgrzech (komitat – węg. megye).
  Hrabstwo Lafayette (ang. Lafayette County) – hrabstwo w zachodniej części stanu Missouri w Stanach Zjednoczonych. Obszar całkowity hrabstwa obejmuje powierzchnię 638,86 mil (1 655 km). Według danych z 2010 r. hrabstwo miało 33 381 mieszkańców. Hrabstwo powstało 16 listopada 1820 roku i od 16 lutego 1825 r. nosi imię markiza de la Fayette - generała wojsk amerykańskich wojny o niepodległość Stanów Zjednoczonych. Początkowo hrabstwo to nosiło nazwę Lillard.
  Arrow Rock – wioska w hrabstwie Saline w stanie Missouri, w Stanach Zjednoczonych. Zaludnienie wynosiło 79 osób według spisu ludności z 2000 roku. Musical "Tom Sawyer" (1973), oparty na powieści Marka Twaina, był filmowany w tym miejscu. "Arrow Rock Historic District" uważany jest za Narodowy Pomnik Historii.
  Hrabstwo Pettis (ang. Pettis County) – hrabstwo w stanie Missouri w Stanach Zjednoczonych. Obszar całkowity hrabstwa obejmuje powierzchnię 686.34 mil (1 778 km). Według danych z 2010 r. hrabstwo miało 42 201 mieszkańców. Hrabstwo powstało w 1833.
  Hrabstwo Chariton (Chariton County) - hrabstwo w USA, w stanie Missouri. Według spisu ludności z roku 2000, zamieszkiwało je 8 438 osób.

  Reklama