• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Hrabstwo Ohio - Wirginia Zachodnia

  Przeczytaj także...
  Stany Zjednoczone, Stany Zjednoczone Ameryki (ang. United States, US, United States of America, USA) – federacyjne państwo w Ameryce Północnej graniczące z Kanadą od północy, Meksykiem od południa, Oceanem Spokojnym od zachodu, Oceanem Arktycznym od północnego zachodu i Oceanem Atlantyckim od wschodu.Wheeling to miasto w stanie Wirginia Zachodnia, w Stanach Zjednoczonych, nad rzeką Ohio, siedziba administracyjna hrabstwa Ohio. Według spisu ludności w roku 2000 miasto miało 31 419 mieszkańców.
  United States Census Bureau (oficjalna nazwa Bureau of the Census) – rządowa agencja wchodząca w skład Departamentu Handlu Stanów Zjednoczonych, która jest odpowiedzialna za spis ludności Stanów Zjednoczonych (United States Census).

  Hrabstwo Ohio (ang. Ohio County) – hrabstwo w stanie Wirginia Zachodnia w Stanach Zjednoczonych. Obszar całkowity hrabstwa obejmuje powierzchnię 108,86 mil² (281,95 km²). Według szacunków United States Census Bureau w roku 2010 miało 44 443 mieszkańców.

  Hrabstwo – tym mianem określa się jednostkę podziału administracyjnego, najczęściej odpowiadającą polskiemu powiatowi. Podział terytorialny na hrabstwa przetrwał do dziś w krajach anglosaskich (ang. shire); m.in. w Wielkiej Brytanii, Irlandii, Stanach Zjednoczonych i na Węgrzech (komitat – węg. megye).Obszar niemunicypalny (ang. unincorporated area) – w niektórych krajach anglosaskich – zamieszkane lub niezamieszkane terytorium, nieposiadające własnej administracji, a więc praw miejskich, które pozwalałyby na egzekucję podatków lokalnych. Takie obszary znajdują się w jurysdykcji większych jednostek terytorialnych, jak powiat, hrabstwo, prowincja, stan, a nawet na szczeblu państwowym.

  Hrabstwo powstało w 1776 roku. Na jego terenie znajdują się:

 • miejscowości – Bethlehem, Clearview, Triadelphia, Valley Grove, West Liberty, Wheeling (siedziba administracyjna),
 • obszary niemunicypalne – Elm Grove, Mozart, Overbrook, Warwood.
 • Przypisy

  1. US Census Bureau: Population, Housing Units, Area, and Density: 2000 (ang.). [dostęp 2012-05-17].
  2. US Census Bureau: Ohio County (ang.). Quickfacts. [dostęp 2012-01-1].
  3. National Association of Counties: Ohio County, WV (ang.). [dostęp 2012-01-1].
  4. National Association of Counties: Places in Ohio County, WV (ang.). [dostęp 2012-01-1].  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.014 sek.