• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Hrabstwo Marin

  Przeczytaj także...
  Larkspur – miasto w USA, w stanie Kalifornia, w hrabstwie Marin. Według spisu ludności z roku 2010, w Larkspur mieszka 11926 mieszkańców.Fairfax – miasto w USA, w stanie Kalifornia, w hrabstwie Marin. Według spisu ludności z roku 2010, w Fairfax mieszka 7441 mieszkańców.
  Stany Zjednoczone, Stany Zjednoczone Ameryki (ang. United States, US, United States of America, USA) – federacyjne państwo w Ameryce Północnej graniczące z Kanadą od północy, Meksykiem od południa, Oceanem Spokojnym od zachodu, Oceanem Arktycznym od północnego zachodu i Oceanem Atlantyckim od wschodu.

  Hrabstwo Marin (ang. Marin County) – hrabstwo w stanie Kalifornia w Stanach Zjednoczonych. Obszar całkowity hrabstwa obejmuje powierzchnię 828,20 mil² (2145,03 km²). Według szacunków United States Census Bureau w roku 2009 miało 250 750 mieszkańców.

  Novato – miasto w USA, w stanie Kalifornia, w hrabstwie Marin. Według spisu ludności przeprowadzonego przez United States Census Bureau w roku 2010, w Novato mieszka 51904 mieszkańców.United States Census Bureau (oficjalna nazwa Bureau of the Census) – rządowa agencja wchodząca w skład Departamentu Handlu Stanów Zjednoczonych, która jest odpowiedzialna za spis ludności Stanów Zjednoczonych (United States Census).

  Hrabstwo powstało w 1850 roku. Na jego terenie znajdują się:

  San Rafael – miasto w USA, w stanie Kalifornia, w hrabstwie Marin. Według spisu ludności przeprowadzonego przez United States Census Bureau w roku 2010, w San Rafael mieszka 57713 mieszkańców.Bolinas - jednostka osadnicza (ang.: census-designated place) w hrabstwie Marin w stanie Kalifornia, część aglomeracji policentrycznej Obszaru Zatoki San Francisco (ang: San Francisco Bay Area). Położenie geograficzne - 37°45′09″N 122°41′58″W/37,752500 -122,699444. Według amerykańskich statystyk z 2000 zamieszkana była przez 1.246 osób: znajdowało się tam wówczas 486 gospodarstw domowych (households) i 260 rodzin (families). Ma obszar 3,6 km², wszystko grunty.
 • miejscowości – Belvedere, Corte Madera, Fairfax, Larkspur, Mill Valley, Novato, Ross, San Anselmo, San Rafael, Sausalito, Tiburon,
 • CDP – Alto, Black Point-Green Point, Bolinas, Dillon Beach, Inverness, Kentfield, Lagunitas-Forest Knolls, Lucas Valley-Marinwood, Marin City, Muir Beach, Nicasio, Point Reyes Station, San Geronimo, Santa Venetia, Sleepy Hollow, Stinson Beach, Strawberry, Tamalpais-Homestead Valley, Tomales, Woodacre.
 • Przypisy[ | edytuj kod]

  1. US Census Bureau: Population, Housing Units, Area, and Density: 2000 (ang.). [dostęp 2012-11-13].
  2. US Census Bureau: Marin County (ang.). Quickfacts. [dostęp 2011-01-15].
  3. National Association of Counties: Marin County, CA (ang.). [dostęp 2011-01-15].
  4. National Association of Counties: Places in Marin County, CA (ang.). [dostęp 2011-01-15].
  Belvedere – miasto w USA, w stanie Kalifornia, w hrabstwie Marin na północ od San Francisco. Według spisu ludności z roku 2000, w Belvedere mieszka 2150 mieszkańców. Miasto położone jest na półwyspie Tiburon nad Zatoką San Francisco.Corte Madera – miasto w USA, w stanie Kalifornia, w hrabstwie Marin. Według spisu ludności z roku 2010, w Corte Madera mieszka 9253 mieszkańców. Nazwa miasta pochodzi od hiszpańskiego „corte madera”, co dosłownie oznacza „rąb drewno”. Okolice Corte Madera słynęły z produkcji drewna używanego do budowy domów w niedalekim San Francisco.  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Warto wiedzieć że... beta

  International Standard Name Identifier (ISNI) – unikalny identyfikator służący wystandaryzowanej identyfikacji obiektów, podmiotów, autorów dzieł, utworów i publikacji.
  Library of Congress Control Number (LCCN) – numer nadawany elementom skatalogowanym przez Bibliotekę Kongresu wykorzystywany przez amerykańskie biblioteki do wyszukiwania rekordów bibliograficznych w bazach danych i zamawiania kart katalogowych w Bibliotece Kongresu lub u innych komercyjnych dostawców.
  WorldCat – katalog rozproszony łączący zbiory 71 000 bibliotek ze 112 krajów, które są uczestnikami serwisu Online Computer Library Center. Katalog jest tworzony i prowadzony przez biblioteki, których zbiory są w nim ujęte.
  Virtual International Authority File (VIAF) – międzynarodowa kartoteka haseł wzorcowych. Jej celem jest ujednolicenie zapisu nazw osobowych (haseł), dlatego zbiera z bibliotek z całego świata – ich różne wersje i prezentuje je razem, pod jednym, unikatowym identyfikatorem numerycznym. Pozwala to obniżyć koszty i zwiększyć użyteczność danych gromadzonych przez biblioteki. Informacje po dopasowaniu i połączaniu są udostępniane online bibliotekom na całym świecie.
  Stinson Beach – jednostka osadnicza w Stanach Zjednoczonych, w stanie Kalifornia, w hrabstwie Marin, nad Oceanem Spokojnym.
  Hrabstwo – tym mianem określa się jednostkę podziału administracyjnego, najczęściej odpowiadającą polskiemu powiatowi. Podział terytorialny na hrabstwa przetrwał do dziś w krajach anglosaskich (ang. shire); m.in. w Wielkiej Brytanii, Irlandii, Stanach Zjednoczonych i na Węgrzech (komitat – węg. megye).
  Mill Valley – miasto w USA, w stanie Kalifornia, w hrabstwie Marin. Według spisu ludności z roku 2010, w Mill Valley mieszka 13903 mieszkańców.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.027 sek.