• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Hrabstwo Kern

  Przeczytaj także...
  Bakersfield – miasto w zachodniej części Stanów Zjednoczonych, w Kalifornii, w hrabstwie Kern, około 180 km na północny zachód od Los Angeles. Z tego miasta wywodzi sie znany zespół Korn.Wasco – miasto w USA, w stanie Kalifornia, w hrabstwie Kern. Według spisu ludności przeprowadzonego przez United States Census Bureau, w roku 2010 miasto Wasco miało 25 545 mieszkańców.
  Greenacres – obszar niemunicypalny w Kern County, w Kalifornii (Stany Zjednoczone), na wysokości 116 m. Greenacres został założony w 1930 roku.

  Hrabstwo Kern (ang. Kern County) – hrabstwo w stanie Kalifornia w Stanach Zjednoczonych. Obszar całkowity hrabstwa obejmuje powierzchnię 8161,42 mil² (21 137,98 km²). Według szacunków United States Census Bureau w roku 2009 miało 807 407 mieszkańców.

  Arvin - miasto w USA, w stanie Kalifornia, w hrabstwie Kern. Według spisu ludności przeprowadzonego przez United States Census Bureau, w roku 2010 miasto Arvin miało 19 304 mieszkańców.Stany Zjednoczone, Stany Zjednoczone Ameryki (ang. United States, US, United States of America, USA) – federacyjne państwo w Ameryce Północnej graniczące z Kanadą od północy, Meksykiem od południa, Oceanem Spokojnym od zachodu, Oceanem Arktycznym od północnego zachodu i Oceanem Atlantyckim od wschodu.

  Hrabstwo powstało w 1866 roku. Na jego terenie znajdują się:

  United States Census Bureau (oficjalna nazwa Bureau of the Census) – rządowa agencja wchodząca w skład Departamentu Handlu Stanów Zjednoczonych, która jest odpowiedzialna za spis ludności Stanów Zjednoczonych (United States Census).Maricopa – miasto w USA, w stanie Kalifornia, w hrabstwie Kern. Według spisu ludności przeprowadzonego przez United States Census Bureau, w roku 2010 miasto Maricopa miało 1154 mieszkańców.
 • miejscowości – Arvin, Bakersfield, California City, Delano, Maricopa, McFarland, Ridgecrest, Shafter, Taft, Tehachapi, Wasco
 • CDP – Bear Valley Springs, Buttonwillow, Bodfish, Boron, China Lake Acres, Derby Acres, Dustin Acres, Edmundson Acres, Fellows, Ford City, Frazier Park, Fuller Acres, Golden Hills, Greenacres, Greenfield, Kernville, Inyokern, Johannesburg, Keene, Lake Isabella, Lamont, Lebec, Lost Hills, McKittrick, Mettler, Mexican Colony, Mojave, Mountain Mesa, North Edwards, Oildale, Onyx, Randsburg, Rosamond, Rosedale, Smith Corner, South Taft, Squirrel Mountain Valley, Stallion Springs, Taft Heights, Tupman, Valley Acres, Weedpatch, Weldon, Wofford Heights
 • Przypisy

  1. US Census Bureau: Population, Housing Units, Area, and Density: 2000 (ang.). [dostęp 2012-11-13].
  2. US Census Bureau: Kern County (ang.). Quickfacts. [dostęp 2011-01-09].
  3. National Association of Counties: Kern County, CA (ang.). [dostęp 2011-01-09].
  4. National Association of Counties: Places in Kern County, CA (ang.). [dostęp 2011-01-09].
  Shafter – miasto w USA, w stanie Kalifornia, w hrabstwie Kern. Według spisu ludności przeprowadzonego przez United States Census Bureau, w roku 2010 miasto Shafter miało 16 988 mieszkańców.Ridgecrest – miasto w USA, w stanie Kalifornia, w hrabstwie Kern. Według spisu ludności przeprowadzonego przez United States Census Bureau, w roku 2010 miasto Ridgecrest miało 27 616 mieszkańców.  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Warto wiedzieć że... beta

  California City – miasto w USA, w stanie Kalifornia, w hrabstwie Kern, na Pustyni Mojave. Według spisu ludności przeprowadzonego przez United States Census Bureau, w roku 2010 miasto California City miało 14 120 mieszkańców. Większość mieszkańców to pracownicy pobliskiej jednostki Air Force Edwards Base.
  Hrabstwo – tym mianem określa się jednostkę podziału administracyjnego, najczęściej odpowiadającą polskiemu powiatowi. Podział terytorialny na hrabstwa przetrwał do dziś w krajach anglosaskich (ang. shire); m.in. w Wielkiej Brytanii, Irlandii, Stanach Zjednoczonych i na Węgrzech (komitat – węg. megye).
  Taft – miasto w USA, w stanie Kalifornia, w hrabstwie Kern. Według spisu ludności przeprowadzonego przez United States Census Bureau, w roku 2010 miasto Taft miało 9327 mieszkańców.
  McFarland – miasto w USA, w stanie Kalifornia, w hrabstwie Kern. Według spisu ludności przeprowadzonego przez United States Census Bureau, w roku 2010 miasto McFarland miało 12 707 mieszkańców.
  Tehachapi – miasto w USA, w stanie Kalifornia, w hrabstwie Kern. Według spisu ludności przeprowadzonego przez United States Census Bureau, w roku 2010 miasto Tehachapi miało 14 414 mieszkańców.
  Delano – miasto w USA, w stanie Kalifornia, w hrabstwie Kern. Według spisu ludności przeprowadzonego przez United States Census Bureau, w roku 2010 miasto Delano miało 53 041 mieszkańców.
  Lebec – census-designated place w hrabstwie Kern w Kalifornii. Według spisu z 2000 roku obszar zamieszkuje 1285 osób.

  Reklama