• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Hrabstwo Imperial

  Przeczytaj także...
  Salton Sea – słone, endoreiczne, ryftowe jezioro w USA, w stanie Kalifornia, na obszarze hrabstw Imperial i Riverside. Jest to druga (po Dolinie Śmierci) największa depresja w USA.Heber – jednostka osadnicza w Stanach Zjednoczonych, w stanie Kalifornia, w hrabstwie Imperial, nad jeziorem Salton Sea.
  Holtville - miasto w USA, w stanie Kalifornia, w hrabstwie Imperial. Według spisu ludności przeprowadzonego przez United States Census Bureau w roku 2010, w Holtville mieszka 5 939 mieszkańców.

  Hrabstwo Imperial (ang. Imperial County) – hrabstwo w stanie Kalifornia w Stanach Zjednoczonych. Obszar całkowity hrabstwa obejmuje powierzchnię 4481,73 mil² (11 607,63 km²). Według szacunków United States Census Bureau w roku 2009 miało 166 874 mieszkańców.

  Brawley – miasto w USA, w stanie Kalifornia, w hrabstwie Imperial. Według spisu ludności przeprowadzonego przez United States Census Bureau w roku 2010, w Brawley mieszka 24 953 mieszkańców.Westmorland – miasto w USA, w stanie Kalifornia, w hrabstwie Imperial. Według spisu ludności przeprowadzonego przez United States Census Bureau w roku 2010, w Westmorland mieszka 2225 mieszkańców.

  Hrabstwo powstało w 1907 roku. Na jego terenie znajdują się:

  Stany Zjednoczone, Stany Zjednoczone Ameryki (ang. United States, US, United States of America, USA) – federacyjne państwo w Ameryce Północnej graniczące z Kanadą od północy, Meksykiem od południa, Oceanem Spokojnym od zachodu, Oceanem Arktycznym od północnego zachodu i Oceanem Atlantyckim od wschodu.Imperial – miasto w hrabstwie Imperial w Kalifornii. Liczy 9300 mieszkańców (2004). Powierzchnia miasta wynosi 10, 1 km².
 • miejscowości – Brawley, Calexico, Calipatria, El Centro (siedziba administracyjna), Holtville, Imperial, Westmorland
 • CDP – Bombay Beach, Desert Shores, Heber, Niland, Ocotillo, Palo Verde, Salton Sea Beach, Salton City, Seeley, Winterhaven
 • Znaczna część największego jeziora Kalifornii – Salton Sea.
 • Przypisy[ | edytuj kod]

  1. US Census Bureau: Population, Housing Units, Area, and Density: 2000 (ang.). [dostęp 2012-11-13].
  2. US Census Bureau: Imperial County (ang.). Quickfacts. [dostęp 2011-01-07].
  3. National Association of Counties: Imperial County, CA (ang.). [dostęp 2011-01-07].
  4. National Association of Counties: Places in Imperial County, CA (ang.). [dostęp 2011-01-07].
  5. Victor M. Ponce: The Salton Sea: an assessment (ang.). San Diego State University. [dostęp 2019-08-17].
  United States Census Bureau (oficjalna nazwa Bureau of the Census) – rządowa agencja wchodząca w skład Departamentu Handlu Stanów Zjednoczonych, która jest odpowiedzialna za spis ludności Stanów Zjednoczonych (United States Census).Winterhaven – jednostka osadnicza w Stanach Zjednoczonych, w stanie Kalifornia, w hrabstwie Imperial, nad jeziorem Salton Sea.
  Warto wiedzieć że... beta

  International Standard Name Identifier (ISNI) – unikalny identyfikator służący wystandaryzowanej identyfikacji obiektów, podmiotów, autorów dzieł, utworów i publikacji.
  Library of Congress Control Number (LCCN) – numer nadawany elementom skatalogowanym przez Bibliotekę Kongresu wykorzystywany przez amerykańskie biblioteki do wyszukiwania rekordów bibliograficznych w bazach danych i zamawiania kart katalogowych w Bibliotece Kongresu lub u innych komercyjnych dostawców.
  Salton Sea Beach – jednostka osadnicza w Stanach Zjednoczonych, w stanie Kalifornia, w hrabstwie Imperial, nad jeziorem Salton Sea, nad jeziorem Salton Sea.
  WorldCat – katalog rozproszony łączący zbiory 71 000 bibliotek ze 112 krajów, które są uczestnikami serwisu Online Computer Library Center. Katalog jest tworzony i prowadzony przez biblioteki, których zbiory są w nim ujęte.
  Salton City – jednostka osadnicza w Stanach Zjednoczonych, w stanie Kalifornia, w hrabstwie Imperial, nad jeziorem Salton Sea, nad jeziorem Salton Sea.
  Virtual International Authority File (VIAF) – międzynarodowa kartoteka haseł wzorcowych. Jej celem jest ujednolicenie zapisu nazw osobowych (haseł), dlatego zbiera z bibliotek z całego świata – ich różne wersje i prezentuje je razem, pod jednym, unikatowym identyfikatorem numerycznym. Pozwala to obniżyć koszty i zwiększyć użyteczność danych gromadzonych przez biblioteki. Informacje po dopasowaniu i połączaniu są udostępniane online bibliotekom na całym świecie.
  El Centro – miasto w USA, w stanie Kalifornia, w hrabstwie Imperial. Według spisu ludności przeprowadzonego przez United States Census Bureau w roku

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.037 sek.