• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Hrabstwo Humboldt - Kalifornia

  Przeczytaj także...
  Blue Lake – miasto w USA, w stanie Kalifornia, w hrabstwie Humboldt. Według spisu ludności przeprowadzonego przez United States Census Bureau w rokuStany Zjednoczone, Stany Zjednoczone Ameryki (ang. United States, US, United States of America, USA) – federacyjne państwo w Ameryce Północnej graniczące z Kanadą od północy, Meksykiem od południa, Oceanem Spokojnym od zachodu, Oceanem Arktycznym od północnego zachodu i Oceanem Atlantyckim od wschodu.
  Westhaven-Moonstone – jednostka osadnicza w Stanach Zjednoczonych, w stanie Kalifornia, w hrabstwie Humboldt, nad Oceanem Spokojnym.

  Hrabstwo Humboldt (ang. Humboldt County) – hrabstwo w stanie Kalifornia w Stanach Zjednoczonych. Obszar całkowity hrabstwa obejmuje powierzchnię 4052,22 mil² (10495,2 km²). Według szacunków United States Census Bureau w roku 2009 miało 129 623 mieszkańców.

  United States Census Bureau (oficjalna nazwa Bureau of the Census) – rządowa agencja wchodząca w skład Departamentu Handlu Stanów Zjednoczonych, która jest odpowiedzialna za spis ludności Stanów Zjednoczonych (United States Census).McKinleyville – jednostka osadnicza w Stanach Zjednoczonych, w stanie Kalifornia, w hrabstwie Humboldt, nad Oceanem Spokojnym.

  Hrabstwo powstało w 1853 roku.

  Na jego terenie znajdują się:

 • miejscowości – Arcata, Blue Lake, Eureka, Ferndale, Fortuna, Rio Dell, Trinidad
 • CDP – Alderpoint, Bayview, Benbow, Big Lagoon, Cutten, Fieldbrook, Fields Landing, Garberville, Humboldt Hill, Hydesville, Indianola, Loleta, Manila, McKinleyville, Miranda, Myers Flat, Myrtletown, Orick, Phillipsville, Pine Hills, Redcrest, Redway, Samoa, Scotia, Shelter Cove, Westhaven-Moonstone, Weott, Willow Creek
 • Park stanowy - Prairie Creek Redwood
 • Przypisy[ | edytuj kod]

  1. US Census Bureau: Population, Housing Units, Area, and Density: 2000 (ang.). [dostęp 2012-11-13].
  2. US Census Bureau: Humboldt County (ang.). Quickfacts. [dostęp 2011-01-07].
  3. National Association of Counties: Humboldt County, CA (ang.). [dostęp 2011-01-07].
  4. National Association of Counties: Places in Humboldt County, CA (ang.). [dostęp 2011-01-07].
  Eureka – miasto w zachodnim USA, w stanie Kalifornia, w hrabstwie Humboldt. Jest ważnym portem na zachodnim wybrzeżu kraju. W 2000 roku populacja wyniosła 26 128 osób.Shelter Cove – jednostka osadnicza w Stanach Zjednoczonych, w stanie Kalifornia, w hrabstwie Humboldt, nad Oceanem Spokojnym.
  Warto wiedzieć że... beta

  International Standard Name Identifier (ISNI) – unikalny identyfikator służący wystandaryzowanej identyfikacji obiektów, podmiotów, autorów dzieł, utworów i publikacji.
  Ferndale − miasto w USA, w stanie Kalifornia, w hrabstwie Humboldt. Według spisu ludności przeprowadzonego przez United States Census Bureau w roku 2010, w Ferndale mieszka 1371 mieszkańców.
  Library of Congress Control Number (LCCN) – numer nadawany elementom skatalogowanym przez Bibliotekę Kongresu wykorzystywany przez amerykańskie biblioteki do wyszukiwania rekordów bibliograficznych w bazach danych i zamawiania kart katalogowych w Bibliotece Kongresu lub u innych komercyjnych dostawców.
  WorldCat – katalog rozproszony łączący zbiory 71 000 bibliotek ze 112 krajów, które są uczestnikami serwisu Online Computer Library Center. Katalog jest tworzony i prowadzony przez biblioteki, których zbiory są w nim ujęte.
  Virtual International Authority File (VIAF) – międzynarodowa kartoteka haseł wzorcowych. Jej celem jest ujednolicenie zapisu nazw osobowych (haseł), dlatego zbiera z bibliotek z całego świata – ich różne wersje i prezentuje je razem, pod jednym, unikatowym identyfikatorem numerycznym. Pozwala to obniżyć koszty i zwiększyć użyteczność danych gromadzonych przez biblioteki. Informacje po dopasowaniu i połączaniu są udostępniane online bibliotekom na całym świecie.
  Samoa – jednostka osadnicza w Stanach Zjednoczonych, w stanie Kalifornia, w hrabstwie Humboldt, nad Oceanem Spokojnym.
  Big Lagoon – jednostka osadnicza w Stanach Zjednoczonych, w stanie Kalifornia, w hrabstwie Humboldt, nad Oceanem Spokojnym.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.025 sek.