• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Hrabstwo Hennepin

  Przeczytaj także...
  Hrabstwo Ramsey (ang. Ramsey County) – hrabstwo w stanie Minnesota w Stanach Zjednoczonych. Obszar całkowity hrabstwa obejmuje powierzchnię 170,08 mil (440,50 km). Według danych z 2010 r. hrabstwo miało 508 640 mieszkańców. Hrabstwo powstało 2 października 1849 roku i nosi imię Aleksandra Ramseyego, sekretarza wojny Stanów Zjednoczonych i polityka stanu Minesota.Stany Zjednoczone, Stany Zjednoczone Ameryki (ang. United States, US, United States of America, USA) – federacyjne państwo w Ameryce Północnej graniczące z Kanadą od północy, Meksykiem od południa, Oceanem Spokojnym od zachodu, Oceanem Arktycznym od północnego zachodu i Oceanem Atlantyckim od wschodu.
  Hrabstwo Dakota ze stolicą w Hastings leży we wschodniej części stanu Minnesota, USA. Według danych z roku 2005 zamieszkuje je 383 592 mieszkańców, z czego 91.36% stanowią biali. Nazwa hrabstwa wywodzi się od zasiedlających dawniej te tereny Indian Dakota.
  Piramida wieku hrabstwa

  Hrabstwo Hennepin ze stolicą w mieście Minneapolis, znajduje się w centalno-wschodniej części stanu Minnesota, USA. Według danych z 2000 zamieszkuje je 1 116 200 mieszkańców, z czego 80,53% stanowią biali.

  International Standard Name Identifier (ISNI) – unikalny identyfikator służący wystandaryzowanej identyfikacji obiektów, podmiotów, autorów dzieł, utworów i publikacji. Library of Congress Control Number (LCCN) – numer nadawany elementom skatalogowanym przez Bibliotekę Kongresu wykorzystywany przez amerykańskie biblioteki do wyszukiwania rekordów bibliograficznych w bazach danych i zamawiania kart katalogowych w Bibliotece Kongresu lub u innych komercyjnych dostawców.

  Sąsiednie hrabstwa[ | edytuj kod]

 • Hrabstwo Anoka (północny wschód)
 • Hrabstwo Ramsey (wschód)
 • Hrabstwo Dakota (południowy wschód)
 • Hrabstwo Scott (południe)
 • Hrabstwo Carver (południowy zachód)
 • Hrabstwo Wright (północny zachód)
 • Podział administracyjny[ | edytuj kod]

  WorldCat – katalog rozproszony łączący zbiory 71 000 bibliotek ze 112 krajów, które są uczestnikami serwisu Online Computer Library Center. Katalog jest tworzony i prowadzony przez biblioteki, których zbiory są w nim ujęte.Virtual International Authority File (VIAF) – międzynarodowa kartoteka haseł wzorcowych. Jej celem jest ujednolicenie zapisu nazw osobowych (haseł), dlatego zbiera z bibliotek z całego świata – ich różne wersje i prezentuje je razem, pod jednym, unikatowym identyfikatorem numerycznym. Pozwala to obniżyć koszty i zwiększyć użyteczność danych gromadzonych przez biblioteki. Informacje po dopasowaniu i połączaniu są udostępniane online bibliotekom na całym świecie.
  Warto wiedzieć że... beta

  Hrabstwo Anoka ze stolicą w mieście Anoka, znajduje się w centalno-wschodniej części stanu Minnesota, USA. Według danych z 2005 zamieszkuje je 323 996 mieszkańców, z czego 93,64% stanowią biali.
  Minneapolis (wymowa: /ˌmɪniːˈæpəlɪs/) – miasto w Stanach Zjednoczonych, w stanie Minnesota. Największe miasto tego stanu, położone nad Missisipi. Nazywane jest „miastem jezior”. Stolica hrabstwa Hennepin. Miasto jest jednym z głównych miast aglomeracji policentrycznej – Minneapolis-Saint Paul.
  Hrabstwo Wright (ang. Wright County) – hrabstwo w stanie Minnesota w Stanach Zjednoczonych. Hrabstwo zajmuje powierzchnię 1850 km². Według szacunków United States Census Bureau w roku 2010 liczyło 124 700 mieszkańców. Siedzibą administracyjną hrabstwa jest Buffalo.
  Hrabstwo Scott (ang. Scott County) – hrabstwo w stanie Minnesota w Stanach Zjednoczonych. Hrabstwo zajmuje powierzchnię 955 km². Według szacunków United States Census Bureau w roku 2010 liczyło 129 928 mieszkańców. Siedzibą administracyjną hrabstwa jest Shakopee.
  Hrabstwo Carver ze stolicą w Chaska znajduje się we wschodniej części stanu Minnesota, USA. Według danych z roku 2005 zamieszkuje je 84 864 mieszkańców, z czego 95,95% stanowią biali. Nazwa hrabstwa wywodzi się od nazwiska Jonathana Carvera, historycznego badacza tych okolic.
  Gemeinsame Normdatei (GND) – kartoteka wzorcowa, stanowiąca element centralnego katalogu Niemieckiej Biblioteki Narodowej (DNB), utrzymywanego wspólnie przez niemieckie i austriackie sieci biblioteczne.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.012 sek.