• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Hrabstwo Curry - Oregon

  Przeczytaj także...
  Stany Zjednoczone, Stany Zjednoczone Ameryki (ang. United States, US, United States of America, USA) – federacyjne państwo w Ameryce Północnej graniczące z Kanadą od północy, Meksykiem od południa, Oceanem Spokojnym od zachodu, Oceanem Arktycznym od północnego zachodu i Oceanem Atlantyckim od wschodu.United States Census Bureau (oficjalna nazwa Bureau of the Census) – rządowa agencja wchodząca w skład Departamentu Handlu Stanów Zjednoczonych, która jest odpowiedzialna za spis ludności Stanów Zjednoczonych (United States Census).
  Brookings – miasto w Stanach Zjednoczonych, w stanie Oregon, w hrabstwie Curry, leżące na wybrzeżu Pacyfiku. Nazwa miasta pochodzi od nazwiska John E. Brookingsa, dyrektora firmy drzewnej, który założył miejscowość w 1913 roku.

  Hrabstwo Curry (ang. Curry County) – hrabstwo w stanie Oregon w Stanach Zjednoczonych. Obszar całkowity hrabstwa obejmuje powierzchnię 1988,57 mil² (5150,37 km²). Według szacunków United States Census Bureau w roku 2009 miało 21 148 mieszkańców.

  Hrabstwo – tym mianem określa się jednostkę podziału administracyjnego, najczęściej odpowiadającą polskiemu powiatowi. Podział terytorialny na hrabstwa przetrwał do dziś w krajach anglosaskich (ang. shire); m.in. w Wielkiej Brytanii, Irlandii, Stanach Zjednoczonych i na Węgrzech (komitat – węg. megye).

  Hrabstwo powstało w 1855 roku. Na jego terenie znajdują się następujące:

 • miejscowości - Brookings, Gold Beach, Port Orford,
 • CDP - Harbor, Langlois, Nesika Beach, Pistol River
 • Przypisy

  1. US Census Bureau: Population, Housing Units, Area, and Density: 2000 (ang.). [dostęp 2012-08-31].
  2. US Census Bureau: Curry County (ang.). Quickfacts. [dostęp 2010-12-16].
  3. National Association of Counties: Curry County, OR (ang.). [dostęp 2010-12-16].
  4. National Association of Counties: Places in Curry County, OR (ang.). [dostęp 2010-12-16].  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.015 sek.