• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Hotel Room Service

  Przeczytaj także...
  Rebelution - czwarta płyta amerykańskiego piosenkarza Pitbulla wydana 28 sierpnia 2009. Producentami byli m.in. Jim Jonsin i Dr. Luke. Płytę promowały single I Know You Want Me (Calle Ocho) i Hotel Room Service. W pierwszym tygodniu sprzedaży album sprzedał się w 41 000 kopii, a w czerwcu 2011 aż w 222 000 w Stanach Zjednoczonych.Radio – dziedzina techniki zajmująca się przekazywaniem informacji na odległość za pomocą fal elektromagnetycznych.
  16 września jest 259. (w latach przestępnych 260.) dniem w kalendarzu gregoriańskim. Do końca roku pozostaje 106 dni.

  "Hotel Room Service" to piosenka amerykańskiego rapera Pitbulla wydana jako trzeci singel z albumu, Rebelution. W utworze wykorzystano sample z piosenki "Push the Feeling On" zespołu Nightcrawlers. Utwór został wydany zarówno na iTunes jak i w radiu. Na liście Billboard Hot 100 singel uzyskał pozycję #8, przez co stał się drugą najpopularniejszą kompozycją Pitbulla po przebojowym "I Know You Want Me (Calle Ocho)".

  Cameo, rola gościnna – krótki udział znanej osobistości w filmie, serialu lub w grze komputerowej. Często osoba taka nie jest uwzględniona w czołówce lub napisach końcowych.I Know You Want Me (Calle Ocho) - to utwór amerykańskiego rapera Pitbulla wydany 24 lutego 2009 jako drugi singel z albumu Rebelution. Tekst utworu został stworzony przez Edwarda Bello, a produkcją zajął się Lil Jon. Piosenka odniosła duży sukces na listach przebojów. Na ośmiu z nich zajęła pierwsze miejsca i zdobyła trzykrotną platynę w samej Kanadzie za sprzedaż 120000 kopii. Reżyserem teledysku do utworu był David Rousseau. Jego oficjalna premiera miała miejsce 9 marca 2009 roku na portalu YouTube. Od tego czasu wideo miało ponad 200 mln odsłon w ciągu roku, i jest trzecim najczęściej oglądanym przez internautów.

  16 września 2009, pojawił się oficjalny remix piosenki, w którym gościnnie zaśpiewała liderka zespołu Pussycat DollsNicole Scherzinger. Niektóre stacje radiowe oprócz oryginalnej wersji emitują także remiks.

  Teledysk[]

  Jim Jonsin i Feisty (z programu For the Love of Ray J) wystąpili w wideoklipie w rolach cameo. Pojawia się w nim również Sagia Castañeda – popularna modelka, która pojawiła się także w teledysku do utworu "I Know You Want Me (Calle Ocho)".

  Jim Jonsin, właściwie James Scheffer - amerykański producent muzyczny i autor tekstów pochodzący z Palm Beach w stanie Floryda. Jest założycielem wytwórni Rebel Rock Entertainment.The Pussycat Dolls – amerykańska żeńska grupa muzyczna z Los Angeles, która z początku wykonywała taneczną burleskę.

  Radiowe edycje utworu[]

  Stacje radiowe nadają różne wersje piosenki by np. wyeliminować podteksty seksualne.
  Przykładowa różnica w tekście:


  W oryginale: Yo' man just left, I'm the plumber tonight. I'll check yo' pipes. Oh you tha helluva type – well here goes some egg whites...
  Poprawione: Yo' man just left, I'm the doctor tonight. Check up right! Oh, you the healthy type, well Imma give you just what you like...

  Pozycje na listach przebojów[]

  Remix[]

  TOTAL CHART[]

  Pozycje pod koniec roku[]

  Przypisy

  Linki zewnętrzne[]

 • Okładka

 • Samplowanie (ang. sampling) – użycie fragmentu wcześniej dokonanego nagrania muzycznego, zwanego samplem jako elementu tworzonego utworu przy użyciu specjalnego instrumentu zwanego samplerem (lub komputera). Sample uzyskuje się w sposób naturalny bądź sztuczny. Najczęściej sample stanowią pojedyncze dźwięki instrumentów naturalnych (np. sample perkusyjne) lub odpowiednio wycięte części innych utworów.Przebój, szlagier lub hit (to ostatnie określenie pochodzi z języka angielskiego, gdzie oznacza to samo i dosłownie tłumaczy się jako uderzenie) – popularny w określonym czasie utwór muzyczny lub piosenka. Określenie zazwyczaj odnosi się do muzyki rozrywkowej lecz często znaczenie jego rozciąga się na muzykę poważną oraz na inne dziedziny sztuki mówiąc na przykład o "przeboju filmowym" lub "kinowym". Przebój muzyczny zwykle charakteryzuje się łatwo wpadającą w ucho melodią i jest wielokrotnie emitowany przez stacje radiowe, oraz osiąga wysoką sprzedaż. Choć istnieją ponadczasowe przeboje, których popularność zdaje się nie przemijać, to zasadniczo mamy tu do czynienia ze zjawiskiem okresowym.  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Warto wiedzieć że... beta

  Remiks – utwór muzyczny, który powstał dzięki zmianie innego. W odróżnieniu od covera, remiks jest opracowaniem utworu z wykorzystaniem tzw. śladów oryginału udostępnionych przez pierwotnego autora.
  Nicole Prescovia Elikolani Valiente Scherzinger (ur. 29 czerwca 1978 w Honolulu na Hawajach) – amerykańska piosenkarka. Do 2010 r. była główną wokalistką grupy taneczno-muzycznej The Pussycat Dolls.
  Armando Christian Pérez, pseudonim sceniczny Pitbull (ur. 15 stycznia 1981) – amerykański raper, wokalista, autor tekstów i producent muzyczny. Pierwsze kroki w świecie muzycznym postawił, pojawiając się gościnnie na płycie Kings of Crunk Lil Jona w 2002 roku. W 2004 roku premierę miał jego debiutancki album studyjny, M.I.A.M.I. (skrót od Money Is a Major Issue), wydany nakładem TVT Records. W 2006 i 2007 roku ukazały się kolejne dwa wydawnictwa Pitbulla, odpowiednio: El Mariel i The Boatlift. Czwarty album rapera, Rebelution z 2009 roku, stanowił przełom w jego dotychczasowej karierze; z tejże płyty pochodził pierwszy międzynarodowy hit w dorobku Pitbulla – "I Know You Want Me (Calle Ocho)". Utwór dotarł na szczyt listy European Hot 100, a także uplasował się na 2. miejscu zestawienia Billboard Hot 100. W odpowiedzi na ten sukces raper podpisał kontrakt z Polo Grounds Music, by następnie powołać do życia własną wytwórnię płytową, Mr. 305 Inc. Łączna sprzedaż cyfrowa wszystkich singli z Rebelution oraz samego albumu wyniosła na świecie ponad 7.5 miliona kopii.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.023 sek.