• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Hotel Mercure - Bydgoszcz Sepia

  Przeczytaj także...
  Opera Nova – teatr operowy, pełniący również rolę teatru muzycznego, zlokalizowany w Bydgoszczy, założony w 1956 r., upaństwowiony w 1960 r. Jest jedną z 10 scen operowych w Polsce oraz jedynym tego typu teatrem na terenie województwa kujawsko-pomorskiego. Budynek Opery mieści również Regionalne Centrum Kongresowe, a od 2010 r. użycza także scenę kameralną Bydgoskiemu Teatrowi Lalek Buratino.Wyspa Młyńska – zabytkowa wyspa rzeczna w rejonie staromiejskim Bydgoszczy, o powierzchni ok. 6,5 ha, mieszcząca obiekty kulturalne i rekreacyjne, otoczona bulwarami i urządzeniami hydrotechnicznymi.
  Hotele w Bydgoszczy – obiekty wchodzące w skład infrastruktury turystycznej na terenie Bydgoszczy i najbliżej okolicy, w których świadczone są odpłatnie usługi noclegowe.

  Hotel Mercure - Bydgoszcz Sepia – czterogwiazdkowy hotel sieci Mercure zlokalizowany w centrum Bydgoszczy.

  Lokalizacja[ | edytuj kod]

  Hotel zlokalizowany jest w ścisłym centrum miasta Bydgoszczy w bezpośrednim sąsiedztwie Opery Nova, Starego Miasta oraz Wyspy Młyńskiej.

  Charakterystyka[ | edytuj kod]

  Hotel powstał w 2014 roku w kamienicy przy ul. Focha zbudowanej w 1884 roku. Przed laty działała w niej redakcja Ilustrowanego Kuriera Polskiego. Kamienicę gruntownie przebudowano, a na zapleczu wzniesiono nowy pięciokondygnacyjny budynek. W hotelu znajduje się 90 pokoi: 26 jednoosobowych, 59 dwuosobowych oraz 4 pokoje Privilege i apartament z widokiem na Stare Miasto, które w sumie dysponują 160 miejscami noclegowymi. W zabytkowej części znajdują się pokoje typu Privillege oraz apartament. Z ich okien roztacza się widok na rzekę Brdę, budynek Opery oraz na Stare Miasto. Na parterze znajdują się restauracja, lobby bar oraz kuchnia. W hotelu znajdują się także dwie sale konferencyjne, strefa fitness, sauny i winiarnia w piwnicy. Z tarasu umieszczonego na dachu rozciąga się widok na Stare Miasto i Operę Nova.

  Restauracja – lokal gastronomiczny z obsługą kelnerską, w którym konsumpcja odbywa się przy stolikach. Podrzędna restauracja potocznie określana jest jako knajpa. Hotel – obiekt wchodzący w skład infrastruktury turystycznej, w którym świadczone są odpłatnie usługi noclegowe (przede wszystkim krótkookresowe).

  W hotelu zamontowano system BMS, pozwalający zarządzać z poziomu recepcji każdym pokojem niezależnie. Możliwe jest zdalne ustawianie m.in. temperatury, oświetleniem wewnętrznym, czy iluminacjami zewnętrznymi.

  Miejsca parkingowe dla gości zapewnia 5-kondygnacyjny smart parking dla 45 samochodów osobowych, który przechowuje auta na ruchomych platformach. Goście zostawiający swoje samochody otrzymują indywidualne kody, dzięki którym mogą zdalnie sterować przemieszczaniem auta.

  Przy hotelu mieści się konsulat honorowy Królestwa Belgii w Bydgoszczy.

  Ilustrowany Kurier Polski – niewydawany już dziennik ogólnopolski, organ Stronnictwa Pracy (1945-1950), później Stronnictwa Demokratycznego (1950-1991), w latach 90. ukazujący się tylko w regionie kujawsko-pomorskim.Belgia, Królestwo Belgii (Koninkrijk België, Royaume de Belgique, Königreich Belgien) – państwo federacyjne w zachodniej Europie w południowych Niderlandach. Belgia jest członkiem Unii Europejskiej (UE), ONZ oraz NATO.

  Nagrody[ | edytuj kod]

  Według portalu TripAdvisor (największy na świecie serwis turystyczny) w 2015 r. hotel Sepia uzyskał najwyższe oceny gości wśród hoteli w województwie kujawsko-pomorskim.

  Zobacz też[ | edytuj kod]

 • Hotele w Bydgoszczy
 • Przypisy[ | edytuj kod]

  1. Hotel Sepia w Bydgoszczy. Hotel Sepia. [dostęp 2015-10-01].
  2. Te hotele w naszym regionie goście oceniają najwyżej [GALERIA], torun.wyborcza.pl [dostęp 2018-03-07] (pol.).
  Ulica marsz. Ferdinanda Focha – ulica położona na terenie centrum i Śródmieścia w Bydgoszczy, jedna z najważniejszych komunikacyjnie ulic Bydgoszczy.Stare Miasto w Bydgoszczy – najstarsza część Bydgoszczy, wywodząca się z XIV-wiecznego miasta lokacyjnego wraz z najbliższym otoczeniem.
  Warto wiedzieć że... beta

  Województwo kujawsko-pomorskie – jedno z 16 województw leżące w północnej części Polski centralnej. Zostało utworzone na mocy ustawy z dnia 24 lipca 1998 r. w przybliżeniu z dawnych województw: bydgoskiego, toruńskiego i włocławskiego.
  Bydgoszcz (łac. Bidgostia, niem. Bromberg) – miasto na prawach powiatu w północnej Polsce, historycznie leży na Kujawach, nad rzeką Brdą i Kanałem Bydgoskim, którego wschodni fragment graniczy na Wiśle, największe miasto województwa kujawsko-pomorskiego. Jest siedzibą Wojewody Kujawsko-Pomorskiego.
  Konsul honorowy jest urzędnikiem konsularnym określonego państwa (tzw. państwa wysyłającego) w innym państwie (państwie przyjmującym). W odróżnieniu od konsulów zawodowych za swoją pracę nie pobiera wynagrodzenia – pracuje honorowo, stąd i jego nazwa. Często również na własny koszt musi wynająć lokal na urząd konsularny i ewentualnie opłacić personel administracyjny (np. sekretarkę). Niekiedy umowa pomiędzy państwem wysyłającym a konsulem honorowym może przewidywać pewien zwrot wydatków ponoszonych przez niego w związku z prowadzeniem konsulatu (np. koszty wynajmu, wynagrodzenia osób zatrudnionych, opłaty za elektryczność, wodę, itd.)
  Brda – rzeka w północnej Polsce, lewy dopływ Wisły, największy w jej dolnym biegu. Dolny fragment Brdy jest fragmentem drogi wodnej Wisła-Odra, międzynarodowej drogi wodnej E70 oraz Bydgoskiego Węzła Wodnego.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.02 sek.