• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Hot Dance Singles Sales

  Przeczytaj także...
  Płyta gramofonowa – zwykle okrągła płyta o średnicy do 30 cm z zapisanym spiralnie w postaci rowka analogowym nagraniem dźwiękowym.Stany Zjednoczone, Stany Zjednoczone Ameryki (ang. United States, US, United States of America, USA) – federacyjne państwo w Ameryce Północnej graniczące z Kanadą od północy, Meksykiem od południa, Oceanem Spokojnym od zachodu, Oceanem Arktycznym od północnego zachodu i Oceanem Atlantyckim od wschodu.
  Rock alternatywny (ang. alternative rock) – grupa stylów muzyki rockowej powstałych w latach osiemdziesiątych i połowie lat dziewięćdziesiątych XX wieku, głównie na terenie Stanów Zjednoczonych. Gitarowy, niekomercyjny i często nagrywany bez przejmowania się jakością dźwięku rock alternatywny był dokładnym przeciwieństwem większości odmian muzyki popularnej lat osiemdziesiątych z jej cukierkowym brzmieniem syntezatorów i sterylną produkcją nagrań.

  Hot Dance Singles Sales (dawniej Hot Dance Music/Maxi-Singles Sales) – cotygodniowa lista przebojów publikowana przez magazyn Billboard w Stanach Zjednoczonych. Lista sporządzana jest na podstawie sprzedaży singli z gatunku dance i remiksów. Dawniej nosiła nazwę Hot Dance Music/Maxi-Singles Sales, kiedy uwzględniała tylko single w formacie 12" Maxi Single oraz CD Maxi Single, lecz w ostatnich latach zaczęto uwzględniać również single wydane jedynie w formacie Single CD.

  Ministry – amerykański zespół muzyczny wykonujący industrial metal z wpływami szeroko pojętej muzyki rockowej. Został założony w 1981 roku w Chicago.Remiks – utwór muzyczny, który powstał dzięki zmianie innego. W odróżnieniu od covera, remiks jest opracowaniem utworu z wykorzystaniem tzw. śladów oryginału udostępnionych przez pierwotnego autora.

  Dawniej na Hot Dance Singles Sales były publikowane single z innego gatunku niż dance, jeśli tylko były one w formacie Maxi Single, włączając w to utwory takich artystów jak industrial metalowy zespół Ministry czy grupę grającą rock alternatywny The Smiths. Uznano jednak, że w ten sposób lista mija się z głównym celem publikowania singli dance, tak więc ostatnio single z innego gatunku nie są już publikowane. W efekcie wiele dzisiejszych singli publikowanych jest w formacie Maxi Single, ale nie są uwzględniane na tej liście, chyba że zawierają remiksy dance.

  Industrial metal – nurt muzyczny wywodzący się z połączenia elementów muzyki industrialnej oraz metalu. Jest to graniczny gatunek muzyczny, co sprawia iż jest on dość trudny do zdefiniowania. Najogólniej rzecz biorąc można powiedzieć, iż ten rodzaj muzyki wyróżnia połączenie ostrych, metalowych riffów, którym towarzyszy specyficzny podkład klawiszowy, sample oraz (zwykle) elektronicznie zniekształcony wokal.The Smiths – brytyjski zespół rockowy, działający w latach 1982-1987. Grupa opierała się na duecie Morrissey – Johnny Marr i współpracowała z wytwórnią Rough Trade Records. Zespół sprzedał wiele albumów w Wielkiej Brytanii (mimo iż jedynie dwa nagrane przez nich single znalazły się na brytyjskiej liście dziesięciu najlepszych) i był jednym z czołowych przedstawicieli alternatywnego rocka, wywodzących się z brytyjskiej sceny lat osiemdziesiątych. Wywarł wpływ na rozwój gatunku indie, włączając w to tzw. brit pop i zespoły takie jak The Stone Roses, Gene, Radiohead, Blur, Suede, Oasis, The Libertines, Doves. Odnieśli sukces dzięki tekstom Morrisseya oraz muzyce Marra, która w Wielkiej Brytanii przyczyniła się do odrodzenia utworów opartych na gitarowych brzmieniach. W ciągu swojej pięcioletniej działalności zespół wydał cztery albumy studyjne, kilka kompilacji oraz wiele singli.

  Przypisy[ | edytuj kod]

  1. Ministry Album&Song Chart History (ang.). Billboard. [dostęp 2010-10-03].
  2. The Smiths Album&Song Chart History (ang.). Billboard. [dostęp 2010-10-03].

  Linki zewnętrzne[ | edytuj kod]

 • Notowania Dance Singles Sales (ang.)
 • Billboard (The International Music-Record-Tape Newsweekly) – amerykański tygodnik poświęcony przemysłowi muzycznemu w Stanach Zjednoczonych.Singel (SP, singiel) – w muzyce krótkie wydawnictwo zawierające jeden lub więcej utworów zazwyczaj zapowiadające i promujące album, z którego pochodzi tytułowy utwór na singlu.
  Warto wiedzieć że... beta

  Dance (ang. taniec) – potoczna, jednak powszechnie przyjęta wspólna nazwa kilku spokrewnionych gatunków elektronicznej muzyki tanecznej (klubowej), wywodzących się z muzyki house oraz jednego z podgatunków muzyki trance.
  Płyta kompaktowa (ang. Compact Disc, CD-ROM – Compact Disc – Read Only Memory) — poliwęglanowy krążek z zakodowaną cyfrowo informacją do bezkontaktowego odczytu światłem lasera optycznego. Zaprojektowany w celu nagrywania i przechowywania dźwięku, przy użyciu kodowania PCM, który dzisiaj jest tylko jednym ze standardów cyfrowego zapisu dźwięku. Taką płytę nazywa się CD-Audio. Dzięki dużej jak na swoje czasy pojemności, niezawodności i niskiej cenie, dysk kompaktowy stał się popularnym medium do zapisywania danych.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.01 sek.